Pohárová ostuda regionálních fotbalových týmů

Trutnov, Náchod - To nečekal nikdo. Fotbalisté Janských Lázní a Úpice postoupili v krajské části Poháru ČMFS do druhého kola, když vyřadili týmy hrající o dvě třídy vyšší krajský přebor.

25.9.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Marek

Janskolázenští navíc soupeře z Jaroměře deklasovali rozdílem další třídy. Červený Kostelec dohrával v Úpici bez vyloučeného Hály.

Úpice – Červený Kostelec 4:1 (3:1). Oba týmy přistoupily k poháru s menší vážností, než s jakou se hraje o mistrovské body. Domácí trenér Finger zkusil některé změny v sestavě a otestoval další hráče, soupeř z Červeného Kostelce přijel do Úpice pouze z povinnosti utkání odehrát. Pohárový zápas moc fotbalové krásy nepřinesl a tak spíše můžeme hovořit o „tréninkovém“ zápase.

První a třetí minuta, skóre 2:0 pro domácí. Ve 23. minutě snižuje Hála z penalty na 2:1, na což do poločasu dokáže odpovědět domácí Černý - 3:1. Sparta v poločase prostřídá, ale jinak se obraz hry nemění. Úpice má míč na svých kopačkách, ale dost ztrácí svojí nepřesností, míč si dokáže znovu vybojovat a tak Erben v bráně se do hry dostává sporadicky. V 50. minutě přidává branku Říha - 4:1 - a v 56. minutě koriguje hostující Křesťan - 4:2. V 65. minutě je vyloučen Hála z Červeného Kostelce za neustále protesty. Utkání se dohrává v šeru. Úpice si postupem vybojovala právo vyzvat v dalším kole celek z Broumova.

Janské Lázně – Jaroměř 7:2 (3:1). Do vedení se domácí dostali už v 8. minutě. Po rohu a závaru před jaroměřskou brankou se míč odrazil od vlastního hráče do branky. Jaroměři se podařilo vyrovnat v 16. minutě. Po Svobodově přihrávce našel Böhm na penaltě volného Horáka a ten dokázal trefit míč k tyči. Ve 30. minutě rozehráli domácí šikovně nepřímý kop z 16 metrů a nekrytý Kašpar doklepl míč do sítě. Ve 39. minutě prošel domácí Kult středem jaroměřské obrany a pohodlně přidal třetí gól.

Hned po změně stran nechala jaroměřská obrana na vápně volného Hejnu a ten zkušeně poslal míč k tyči. Další gól přidal po faulu brankáře Kejzlara z penalty Romančák. V 70. minutě prošel Michálek obranou domácích, byl brankářem faulován a penaltu sám proměnil. V 83. minutě nechala obrana Jaroměře na velkém vápně Hejnu, ten si v klidu zpracoval míč a poslal ho do sítě. V poslední minutě postupoval z pravé strany domácí Brát, s míčem doběhl až k brance a uzavřel skóre.

(bog, mich)

25.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu. Zato Ludvík Vaněk, jehož obžaloba označila za komplice při jedné z loupeží, byl zproštěn obžaloby.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.