Police musí znovu najít chuť do fotbalu

Náchodsko - Prvních bodů se o víkendu dočkali v I. A třídě fotbalisté Broumova, kteří přehráli vysoko Kunčice. V krajském přeboru pak ztratila Jaroměř, jež doma udolala houževnatý Kostelec nad Orlicí až díky pokutovým kopům.

28.8.2017

FOTBALISTÉ Náchoda (v modrém) splnili roli favorita, když svého okresního rivala z Nového Města nad Metují přehráli vysoko 6:1.Foto: Zdeněk Mudroch

Červený Kostelec – Lázně Bělohrad 4:0

Úvod zápasu domácí už trochu tradičně prospali, a tak byli v prvních pětadvaceti minutách aktivnější hosté, jenže se do žádných šancí nedostali. Domácí probudila až situace ze 25. minuty. To rychle rozehráli autové vhazování, po němž otevřel skóre zápasu Hundák – 1:0. Kostelec se herně i pohybově zvedl, do konce poločasu však své hubené vedení nepojistil.

To se mu povedlo až ve druhé půli, kdy soupeře prakticky k ničemu nepustil a sám brankami Kovala, Petra a Srkala zvítězil nakonec přesvědčivě 4:0.

Náchod – Nové Město nad Metují 6:1

Akcie favorizovaného Náchoda mohly v úvodu utkání spadnout hodně pod bod mrazu, jenže to by hostujícímu Kollárovi nesměly chybět po brejku síly na zakončení, nebo by o chvíli později nesměli Novoměstští prováhat další slibné přečíslení.

Náchod tak přečkal klinickou smrt a dál trpělivě dobýval pozorně sešikované obranné valy hostů. Na ně Náchodští poprvé vyzráli ve 28. minutě, kdy Malý zakončoval ve skluzu přímo do brankáře. Ve 32. minutě se ocitl tváří v tvář novoměstskému brankáři Simon, jenže ho nepřekonal. To se povedlo až ve 35. minutě Vaněčkovi, který poslal do sítě Moravcovo přiťuknutí – 1:0. O tři minuty později tutovku Malého hostující brankář Šebesta vyrazil za vápno, kde se do míče opřel z voleje O. Nejman a málem protrhl síť – 2:0. Pět minut před přestávkou si neodpustil frajeřinu hostující brankář, jehož výkop zachytil Vaněček, přiťukl míč Hlavovi, a ten nezaváhal – 3:0. Těsně před přestávkou ještě domácí Szabo orazítkoval z trestného kopu tyč novoměstské branky.

Hned po změně stran dostali domácí další výhodu standardní situace. K ní se postavil opět Szabo, jehož centr usměrnil do sítě Brich – 4:0. O chvíli později se blýskl proti Moravcově dělovce hostující Šebesta, jenže v 70. minutě ho obešel Malý a před prázdnou branku naservíroval míč střídajícímu Rojšlovi – 5:0. O tři minuty později se dočkali premiérové trefy v nové sezóně i hosté, kteří vyzráli na ofsajd systém domácích. Klikar přiťukl míč před prázdnou branku D. Nejmanovi a bylo to 5:1. Vzápětí tentýž hráč po brejku mířil hodně mimo. Gólovou tečku udělal za zápasem v 77. minutě Simon, který si narazil s Malým a upravil na konečných 6:1.

Jaroměř – Kostelec nad Orlicí 0:0, na penalty 4:3

Úvod zápasu byl opatrný z obou stran a bez větších šancí. V 19. minutě hlavičkoval hostující Hašek, ale vedle. Ve 34. minutě přišla loženka domácích. Petráček přihrál do vápna na Jiráska, který byl úplně sám před hostujícím brankářem, ale trefil pouze břevno. Ve 45. minutě podnikla Jaroměř rychlý brejk, když Bano přihrál do další obrovské šance Jiráskovi, ten ale přestřelil.

V úvodu druhého poločasu měli hosté rovněž obrovskou šanci, ale proti byl Ondráček, který dvakrát během několika málo sekund vychytal hostující útočníky ve 100% šancích. V 54. minutě měla gólovku Jaroměř, když se Knap prodral do vápna, předložil Banovi, jenž sám před hostujícím brankářem trefil pouze jeho nohy. V 66. minutě se do zakončení dostal hostující Hašek, ale jeho střela postrádala razanci. V 84. minutě zahrávali hosté trestný kop, na jehož konci byla hlavička Kaplana nad domácí branku. Oba týmy se ke konci zápasu již soustředily na to, aby neinkasovaly. I přesto měla Jaroměř další velkou šanci, ale Knapova střela šla vysoko nad.
O vítězi tak musely rozhodnout až penalty, v nichž byli úspěšnější domácí.

Police nad Metují – Roudnice 2:6

„Dnes jsme dostali lekci úplně ze všeho. My jen můžeme poblahopřát soupeři, který nás předčil absolutně ve všem. To, že jsme vstřelili první gól, to bylo hezké, ale jinak jsme nepředvedli vůbec nic. Pokud se nám nevrátí chuť do fotbalu, tak se to určitě nezlepší,“ hledal těžce slova po nepovedeném vystoupení svých svěřenců polický trenér Lubomír Jansa.

Sestava Police nad Metují: Bouška – Kollert, Vik, Hauschke, Pataki (53. Kudláček) – Semerák (72. Dunovský), Jandík, Šolc, Bergman – Mucha, Klapkovský.

Broumov – Kunčice 5:1

Broumov prospal začátek a hned po rozehrání inkasoval – 0:1. Domácí probudila až ve 20. minutě střela Schuberta, jenž orazítkoval spojnici tyčí hostující branky. O dvě minuty později centroval z pravé strany Svoboda a M. Gago z voleje srovnal na 1:1. Vzápětí se na druhé straně blýskl gólman Drahorád. Ve 32. minutě dostali domácí možnost pokutového kopu, kterou ale neproměnili, stejnou výhodu dostali i v minutě 40. a tentokrát Šimon už nezaváhal – 2:1.

V úvodu druhé půle zahrozili z brejku opět hosté, ale v 53. minutě se gólu dočkali znovu domácí. Drahorádův nákop si našel M. Gago a pěknou střelou zvýšil už na 3:1. V 55. minutě se kopala v Broumově už třetí penalta a opět ve prospěch domácích. Tentokrát se k ní postavil brankář Drahorád a nezaváhal – 4:1. Na konečných 5:1 upravil deset minut před koncem zblízka Schubert – 5:1. Tentýž hráč mohl ještě v samém závěru přidat další góly, jenže se už do listiny střelců nezapsal.

Sestava Broumova: Drahorád – O. Gago, Štejnar (71. Dostál), Michálek, Šimon (65. Novák) – Wilke, Svoboda, Schubert, Němeček – Hanzlík (65. Panny), M. Gago (59. Lehotský).

Náchod B – Bílá Třemešná 3:2

Do první gólovky zápasu se dostali v 16. minutě hosté, jenže z dobré pozice hlavičkovali nad branku. Bílá Třemešná se však gólu dočkala ve 29. minutě, kdy si na nákop za domácí obranu naběhl Hendrych a přehodil vyběhnutého Weissera – 0:1. Pět minut před přestávkou vyzrál na nastražený ofsajd systém hostů Plšek a srovnal na poločasových 1:1.

Zápas pak zlomil úvod druhé půle. Hned ve 46. minutě si hosté dali smolný vlastní gól a hned za další dvě minuty si naběhl na centr za obranu Bílé Třemešné opět Plšek a přeloboval brankáře – 3:1. V 55. minutě zlikvidoval domácí Weisser tutovku, v 74. minutě však už byl krátký na dorážku Krkonošky, jenž dorazil Weisserem vyraženou dělovku kapitán Bílé Třemešné. Ve zbytku utkání měli hostující fotbalisté několik velmi dobrých šancí na srovnání skóre, domácí ale těsný výsledek se štěstím uhájili.

Sestava Náchoda B: Weisser – Rorbach, Schärfer, Brožek, Král (71. Málek) – Pípek (38. Prokeš), Káva (82. J. Vejprava), T. Vejprava, Bareš – Vaněček (62. Brožek), Plšek.

28.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda. Ilustrační foto

Střet autobusu s koněm zastavil na dvě hodiny dopravu

Nová aplikace ukáže řidičům, které silnice jsou sjízdné

Přidejte se k nám a zazpívejte si koledy s celým Českem

Náchodsko - Tradice se musejí dodržovat, a tak i letos se sejdeme na mnoha místech v republice a zanotujeme si známé vánoční písně.

V Hronově se tentokrát čepovala černá novopacká jedenáctka

Náchodsko - Stoprocentní úspěšnost zaznamenaly regionální celky v nedělním 12. kole hokejové Krajské ligy mužů.