Polici vítězství nespasilo, Jaroměř se raduje z postupu

Náchodsko – Fotbalové krajské soutěže dospělých napsaly o víkendu svou poslední kapitolu.

19.6.2012

Hráči Police nad Metují (v bílém). Foto: Jiří Mach

Police nad Metují – Týniště 3:2 (1:1). Hosté od úvodní minuty produkovali pestrou, kombinační hru, za kterou byli prvně odměněni už v 18. minutě – 0:1. Domácím se však ještě do poločasu podařilo Klapkovským vyrovnat na 1:1.
Hosté šli ještě jednou v utkání do vedení, to když se deset minut po změně stran prosadil Vydarený. Trefy domácích Šnábla v 69. a Kollerta v 88. minutě však otočily kormidlo na domácí stranu.
Sestava Police nad Metují: Kučera – Pášma, Kudláček, Kollert, Pavlů (46. Švábl) – Pataki, Šnábl (83. Hečko), Seidlman, Skalický (66. Ansorge) – Hauk, Klapkovský.

Broumov – Česká Skalice 0:2 (0:0). Domácí nastoupili s pěti mladšími dorostenci, na jejich hře to ale nebylo znát. Už v 6. min. to z trestného kopu zkoušel domácí Růžička, skalický gólman byl připraven. V 18. min. zahrozili i hosté, pokus obstřelit broumovského gólmana vyšel, bohužel pro hosty šla střela těsně vedle. V největší šanci první půle pálí Českoskaličtí těsně před odchodem do kabin do tyče.
V úvodu druhé půle přečetl domácí brankář úmysl hostů a lob zneškodnil. V 58. min. dostal domácí Balcar pěkný míč do běhu, jeho lob ale skončil nad břevnem. V 66. min. vidí hostující Tolda druhou žlutou kartu a jde předčasně do sprch. O chvíli později pálí v dobré pozici domácí Růžička jen do gólmana. V 73. min. zahrávali Českoskaličtí trestný kop a Diviš přes zeď otevřel skóre – 0:1. Vzápětí utekl domácí obraně Valeš, jehož pokus šel jen do boční sítě. Hostující Diviš byl při střelecké chuti, a tak to v 83. min. zkusil z dálky a jeho projektil zapadl přesně pod břevno – 0:2.
Sestavy – Broumov: Drahorád – Háze, Semerák, Beran, Růžička – Němeček (70. Čihák), Wilke (70. Šimon), Schubert (46. Prokeš), Kotyza (70. Mucha) – Gajdoš, Balcar. Česká Skalice: Frinta – Zelený, Goll, Tolda, Novák – Suchánek (85. Kubánek), Židík, Diviš, Voráček, Chmelík (57. Vít) – Železov (60. Valeš).
Další výsledky 30. kola: Slavia HK – Olympia HK 2:3, Jičín – Kratonohy 3:0, Lhota p. Lib. – L. Bělohrad 5:0, Nový Bydžov B – Dobruška 2:0, Rychnov n. Kn. – Dvůr Králové B 2:10, Nový HK – Libčany 0:0.

Hořice – Jaroměř 1:4 (0:2). Jaroměř měla slibnou šanci hned na začátku utkání. Po Holubově pasu zacentroval zprava Škoda, Böhm střílel, ale domácí obránce jeho střelu zblokoval. V 16. min. vybojoval Škoda míč, narazil si s Holubem a byl ve vápně faulován. Sám se postavil k penaltě a dal – 0:1. Po půlhodině hry po Michálkově ideální přihrávce za obranu vypálil zprava Škoda a jeho přesná střela skončila v síti u tyče domácí branky – 0:2.
Do druhé půle nastoupili domácí s větším nasazením a získali v poli mírnější převahu. Jenže v 58. min. šel proti otevřené obraně domácích Škoda, dobře si připravil míč a trefil přesně – 0:3. V 70. min. vypálil z 25 metrů Horák a jeho krásná střela skončila v šibenici hořické branky – 0:4. V 85. min. chytil Klofanda domácím samostatný nájezd. Vzápětí prošel jaroměřskou obranou Nálevka a střelou ze šestnáctky zaznamenal čestný úspěch domácích – 1:4.
Sestava Jaroměře: Klofanda – Rejchrt (77. Hofman), Hrobský, Svoboda, Horák – Kučera (73. Ruprich), Brožek, Michálek, Böhm – Škoda, Holub (79. Jirka).

Červený Kostelec – Doudleby nad Orlicí 8:0 (5:0). Domácí rozhodli o svém vítězství pěti góly už v první půli. Po změně stran domácí výsledek dalšími třemi góly zvýraznili.
Sestava Červeného Kostelce: Macek (46. Balcar) – Bárta, Škoda, Havlíček (40. Čáp), Hypius – Kovačík (87. Scholz), O. Vít (55. Trudič), Vlček, D. Hlava – L. Hlava, Janko.
Další výsledky 30. kola: Kostelec n. O. – Předměřice 8:1, Chlumec n. C. – Roudnice 3:1, Třebechovice – Černilov 3:1, Ohnišov – Kunčice 4:1, Vrchlabí – Přepychy 6:0.

Hráči Červeného Kostelce (v pruhovaném).

Výsledky 30. kola: Vysoká n. L. – N. Město 1:1, Hlušice – Babí 4:0, Malšovice – Provodov 5:1, Deštné – Černíkovice 3:2, Opočno – Č. Meziříčí 4:0, Častolovice – Loko HK 2:3.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Královéhradecko - Kraj a město se snaží prosadit bezplatné využívání některých úseků dálnic v regionu.

Náchod - Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Náchoda svým Oplem Corsa vracel o půl jedné v noci domů, zastavila ho jen kousek před cílem policejní hlídka pořádkové policie.