So, 16.30: TJ Jiskra Ústí nad Orlicí (2. místo, 18 bodů) – FK Náchod (16. místo, 4 body)
Ústí nad Orlicí možná není v současné náchodské situaci  zrovna ideálním soupeřem, i když náchodský trenér Radovan Hromádko to vidí trochu odlišně. „My v současné době bojujeme hlavně sami se sebou, takže je možná lepší, že je to Ústí, kde můžeme pouze získat," hledí pozitivně k sobotě náchodský lodivod. Ten také přiznal, že v týdnu proběhl s hráči pohovor, kde si vše vyříkali a vysvětlili. „Věřím, že to kluci pochopili. Je to ale jenom o jejich hlavách, protože  fotbal hrát umějí," věří svým svěřencům Hromádko.
Jak mu oni víru vrátí, bude jasné už zítra v podvečer, nicméně soupeř to pro Náchod neznámý rozhodně není. „Ústí jsem na vlastní oči hrát neviděl, ale podle informací, co mám, hrají stále stejný fotbal, takže nás asi nečeká nic překvapivého. My ale hlavně musíme začít sami u sebe, bojovat jeden za druhého a vyvarovat se hrubých chyb," má jednoduchý recept na úspěch náchodský trenér.
Ten by měl mít v sobotu k dispozici kompletní kádr. „Klukům jsem řekl, že začínáme od nuly. Všichni mají stejnou šanci dostat se do základu. Do konce podzimu chceme získat třináct bodů, takže se podle toho musíme zařídit," má jasno náchodský trenér. (mr)