Divizní fotbalový nováček z Náchoda má za sebou už tři přípravná utkání. A před sebou první ostrý test.

Zopakovat výkon jako proti Galantě

V sobotu 23. července od 17 hodin totiž hostí v pohárovém předkole MOL Cupu jedenáctý celek uplynulého divizního ročníku - MFK Trutnov. „Kdybychom hráli jako s Galantou, tak bych se toho nebál," říká na rovinu náchodský trenér Jaroslav Panenka.

Ten se svými svěřenci absolvoval o uplynulém víkendu soustředění na Slovensku, během něhož sehrál Náchod hned dvě přípravná utkání. V prvním zápase se jim postavil účastník čtvrté slovenské soutěže, Horné Saliby, které Náchodu polehly 1:4. O poznání těžší kalibr čekal na divizního nováčka o dva dny později, kdy se postavil Galantě, jež hraje třetí nejvyšší slovenskou soutěž. V utkání vysoké kvality Náchod vyhrál 3:2, byť měl i trochu štěstí, když domácí v průběhu střetnutí orazítkovali hned čtyřikrát brankovou konstrukci svého českého soupeře.

Střelecky se na Slovensku dařilo navrátilci z půlročního hostování v Karviné, Jimmymu, jenž se trefil v obou utkáních, proti Galantě dokonce dvakrát. Brankově se prosadil v obou duelech rovněž další navrátilec v náchodském dresu, Daniel Zinke. „Dan Zinke ještě řeší nějaké věci ve svém předchozím klubu a doufám, že bude na Trutnov už k dispozici," říká o staronové posile náchodský trenér.

Na Slovensku byly s týmem ještě tři nové tváře – Omovie, Káva a Ward. „Se všemi je to ale stále ve fázi jednání," odmítá předčasné spekulace o nových posilách trenér Panenka.

Omovie působil v minulé sezóně v hradecké Olympii, Káva fotbalově vyrůstal v Náchodě a přes Liberec se možná zase do Náchoda vrátí. „Američan Ward hraje v současnosti třetí švédskou ligu, kde musí dostát svým klubovým povinnostem," ví náchodský lodivod. Přesto by o tohoto pětadvacetiletého stopera hodně stál. „Je to typ, který by se nám hodně hodil, je tvrdý, důrazný a má přehled," dodává na adresu Američana náchodský kormidelník.

Defenziva může mírně pokulhávat

Právě obrana je zatím Achillovou patou Náchoda. Z pravého okraje náchodské defenzivy totiž na nějaký čas vypadl kvůli zdravotním problémům Moravec a po zranění se dává do pořádku také mladý Petr Panenka.

V nové sezoně už nemůže náchodský trenér počítat s Říhou, který odešel do Kostelce nad Orlicí, ani s Vrabcem, jenž působí v pražském Motorletu. Na testech v Převýšově je pak Runkas.

Zítřejší pohárové předkolo s Trutnovem tak nebude pouze dobrým testem, vítěz tohoto souboje totiž přivítá v prvním kole MOL Cupu žižkovskou Viktorkou.

A to už je slušné lákadlo nejen pro samotné hráče, ale i pro diváky.