Fortuna liga začala úvodním kolem o víkendu 9. a 10. srpna. Kupon se zápasy pro první dějství jste objevili na stránkách našich novin v pondělí 4. srpna. Celkového vítěze budeme znát po třináctém kole, jež je na programu 1. a 2. listopadu.

Rozhoduje celkový počet branek

Pravidla soutěže zůstávají téměř stejná, proto neváhejte a hrajte! Jedinou změnou je, že byla zrušena Správná trefa, kterou nahradila Supertrefa. Zde tipujete počet branek, které padnou ve všech deseti zápasech. Poločas a konečný výsledek zápasu na prvním řádku již tedy nikam vpisovat nemusíte! Supertrefa je jediným měřítkem při určování vítěze kola u dvou či více hráčů s nejvyšším stejným bodovým ziskem.

Společně s vítězem oceníme další nejúspěšnější hráče. Například druhý v konečném pořadí získá Set top box, třetí míč Adidas EURO 2008 a sázkovou poukázku od Fortuny v hodnotě 1000 korun.

Jak tipovat? Pomocí hlasovacího kuponu, který vystřihnete z Náchodského deníku a doručíte na adresu redakce (Plhovská 695, Náchod), nebo sběrných místech Fortuna ligy Deníku (oproti jarní části se nezměnila a jsou uvedena v levém horním rohu této stránky). Obálku se soutěžním kupónem zřetelně označte slovy „Fortuna liga“.

2. Na internetové adrese na www.denik.cz (vyhledejte váš Deník a tipujte)
První hlasování pouze na kuponu! Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a vyplní jen své číselné heslo a ostatní údaje (jméno, příjmení, adresu, telefon, popř. emailovou adresu).

Výsledková listina vychází ve středu

Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic od 0 do 9, například 0123. Startovní číslo hráči přiděluje při vstupu do soutěže redakce. Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu zjistí nový hráč své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kuponu nebo při hlasování na internetu. Každý hráč může tipovat v jednom kole pouze jednou a pod jedním startovním číslem.

Bodování? Kupon obsahuje deset zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1= vítězství domácích, 0= remíza, 2= vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné.

Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný naopak jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů, minimum -10 bodů. Vítězem daného kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů. Úplná pravidla jsou k nahlédnutí na www.deník.cz nebo na www.fortunaliga.cz.

Uzávěrka kola – pátek: Uzávěrka pro vhození kuponů do sběrných schránek je každý pátek v 10 hodin, výjimkou je schránka u redakce Náchodského deníku, kde můžete své tipy vhazovat až do páteční čtvrté hodiny odpolední, tato hodina také platí při tipování na internetu (nejdříve však od druhého kola). U kuponů zaslaných poštou je rozhodující razítko odeslání. (re)