Vloni byla soutěž nesmírně dramatická až do samotného závěru, ve kterém si postup do I. B třídy vybojovali fotbalisté Stárkova, podobný nádech by mohla mít soutěž také letos. Už proto, že z loňské soutěže I. B třídy spadly Teplice nad Metují a Velké Poříčí. Oba týmy se tak okamžitě zapojily mezi mužstva s postupovými ambicemi.

Teplice spřádají postupové plány

„Na hostování z Broumova přišel Honza Klicnar, naopak odešel do Červeného Kostelce Dušan Kalaš, což se ale dalo předpokládat, protože to je hráč, který do okresu nepatří. Na hostování do Broumova ještě odešel Tomáš Mucha, ale jinak by se dalo říct, že kádr zůstal povětšinou pohromadě,“ vyjmenovává předsezónní změny teplický trenér Jaroslav Urban. Sám lodivod přiznává, že jiný cíl než postup zpět do I. B třídy nemá. „Já to kvůli ničemu jinému nedělám, spadli jsme vinou nedůsledností v jistých okamžicích,“ má jasno Urban. Jeho svěřenci zkraje tohoto týdne otestovali svou připravenost v duelu s omlazeným týmem Meziměstí. „Vyhráli jsme tam 7:3, první poločas byl výborný, do druhého jsme udělali nějaké změny a soupeř pak už z 1:7 snížil na konečných 3:7,“ upřesnil teplický kouč. Jeho svěřence ještě čeká před víkendovým startem v okresním přeboru jeden přípravný test, a to s nováčkem I. B třídy ze Stárkova. „To už bude asi trochu jiné kafe,“ dodává s úsměvem Jaroslav Urban. První mistrovské utkání pak sehrají tepličtí fotbalisté v sobotu doma, když přivítají další ambiciózní tým, Provodov. „Určitě to nebude lehký soupeř, ale pokud ho zvládneme, může nás to nastartovat,“ má jasno o důležitosti vstupu Jaroslav Urban.

Omlazený stadion otestuje Zábrodí

Duel dvou horkých favoritů na postup z okresního přeboru bude k vidění také ve Velké Jesenici, kam zajíždí nevyzpytatelné Zábrodí. Vloni druhý tým okresního přeboru z Jesenice odehrál jaro v provodovském azylu, neboť jeho hřiště procházelo omlazovací kůrou. „Na našem stadionu od května probíhala rekonstrukce trávníku, úprava ochozů a vybudování závlahy,“ vyjmenovává nové změny na jesenickém stánku sekretář oddílu Václav Hofman. Zábrodí může letos citelně chybět prvotřídní kanonýr Marek Hanzl, který je nyní v kádru Police nad Metují, účastníka I. A třídy.


Mezi černé koně soutěže mohou v sezoně 2007–08 patřit týmy Machova a Hejtmánkovic. Právě tato dvě mužstva se utkají hned v prvním podzimním kole, a to v sobotu na půdě Machova.


Zajímavý duel bude v sobotním podvečeru k vidění i v Polici nad Metují, kde domácí rezerva přivítá druhého sestupujícího z I. B třídy, fotbalisty Velkého Poříčí.


Těžký vstup do soutěže budou mít určitě také hráči Meziměstí, kteří cestují na horkou půdu do Mezilesí, kde se rozhodně lehko nevyhrává. Posledním duelem víkendového úvodního kola je pak souboj dvou týmů z Broumovska, ve kterém Božanov přivítá Martínkovice.