Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Program příměstských táborů využilo na dvě stovky dětí

Náchodsko – Do příměstských táborů projektu Bavíme se sportem se v Broumově, Náchodě a Novém Městě nad Metují zapojilo 200 dětí. Podle slov předsedy spolku Bavíme se sportem Petra Vítka se v projektu bude pokračovat a příměstské tábory se připraví i příští rok.

27.8.2016
SDÍLEJ:

PŘÍMĚSTSKÝ tábor v Broumově, který měl pod „palcem“ Milan Vítek (v černém), využilo ve dvou turnusech třicet dětí.Foto: Archiv OFS Náchod

Projekt Bavíme se sportem běží v Broumově už rok a půl. „Letos jsme se rozhodli jako doprovodný program udělat příměstský tábor, který je stejně jako celý projekt zaměřený na všeobecné pohybové aktivity a rozvoj pohybové gramotnosti dětí. Ve dvou turnusech jsme tu měli 30 dětí. Milan Vítek si se svým asistentem Jirkou Ježkem mladším připravili náplň ryze pohybovou a sportovní, ale děti byly i na výletě. Samozřejmostí bylo zajištění svačin a obědů v restauraci Alka," řekl Petr Vítek, který se v doprovodu starosty Broumova Jaroslava Bitnara jeden den na děti do Broumova přijel podívat.

„Se zájmem jsem celé dva týdny pozoroval Milana Vítka, jak každý den od rána cvičí s malými dětmi na našem novém sportovišti. Projektu Bavíme se sportem osobně velmi fandím, líbí se mi na tom to, že se věnuje dětem již od mateřské školky, a že necílí na žádný konkrétní sport. Na rozhodnutí, ve kterém sportu budoucí hvězdy vyniknou, mají ještě dost času. Celá aktivita bohužel stojí a padá s jedním hlavním organizátorem, což je Okresní fotbalový svaz Náchod, a za to mu patří dík," řekl Jaroslav Bitnar.

„A já zase chci poděkovat městu Broumov za podporu tohoto projektu, Slovanu Broumov za poskytnutí výborného zázemí a Vackom z restaurace Alka, kteří nám se stravováním dětí vyšli vstříc. Velký dík patří také Milanovi Vítkovi, který připravil pestrý program. Děti si vyzkoušely různé druhy sportů a her. Dostávaly průběžně různé odměny a na závěr převzaly upomínkový pamětní list na tábor a medaili. Jsme rádi, že se to takhle povedlo. Věřím, že děti byly spokojené, bylo vidět, že je to baví, a že se tu nějaké věci naučily," uvedl Petr Vítek.

POKROK BYL VIDITELNÝ

„Tábor byl určený pro všechny děti, tedy nejen pro ty, které chodí na fotbalové tréninky. Některé děti se vůbec poprvé seznámily s některými sporty. Řekl bych, že za ten týden některé děti udělaly velký pokrok. Celý projekt slouží k tomu, aby děti získaly základní a všeobecné pohybové základy a byli bychom rádi, aby se pak zapojily do některých oddílů, tedy nejen do fotbalového. Některá koordinační cvičení byly pro děti absolutní novinka, to při tělesné výchově ve škole ani nedělaly," řekl trenér Milan Vítek, který se věnuje mládeži už dlouhé roky.

„Z Broumova pocházím, a když jsem se o příměstském táboře dozvěděla, tak jsem hned svého syna Matyáše přihlásila. Každý den chodil domů nadšený, dlouze vypravoval, co přes den dělali a vždy se těšil na další den. Chci poděkovat trenérům za jejich hezký vztah k dětem. Pan Vítek byl v Matyášových očích velkou osobností a autoritou," pochválila tábor a trenéry Michaela Pancnerová z Berouna.

„Na základě zpětné vazby od trenérů vím, že děti zapojené do projektu Bavíme se sportem rozvíjí takové pohybové věci, které se normálně v oddílech netrénují. Hodně se třeba zlepšují v koordinaci pohybu, ve stylu běhání, což pomáhá v každém sportu. Děti jsou obratnější a dokáží lépe ovládat své tělo. Snažíme se využívat cvičení a speciální pomůcky, které pomáhají k tomu, aby se naučily takový přirozený pohyb, který byl dřív automaticky daný tím, že děti běhaly venku, lezly po stromech, stavěly bunkry a hrály si na vojáky. Děti, které jsou ve sportovních oddílech, mají tréninky a zápasy, ale mimo to nějakou další aktivitu nemají. Dnes ani ta tělesná výchova na školách nefunguje zrovna nejlépe. Hodně záleží na učitelích," přiblížil projekt Petr Vítek.

NOVĚ I V NOVÉM MĚSTĚ

Projekt Bavíme se sportem funguje už tři roky v Náchodě, rok a půl v Broumově a letos začal i v Novém Městě nad Metují, kde se mu bude věnovat fotbalista Jan Hable. „Byli bychom moc rádi, kdyby se nám podařilo rozšířit tento projekt i do dalších měst náchodského okresu, případně i dál," dodal Petr Vítek.

Autor: Redakce

27.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Ilustrační foto.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Náchodsko - Mizerný start do sezony zažívá nejúspěšnější celek posledních pěti let. Hokejisté Náchoda se v úvodu nového ročníku trápí jak v ofenzivě, tak i v defenzivě, což potvrdili i v nedělním domácím zápase s Třebechovicemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení