Provodov si užil oslavy záchranářské, náchodská rezerva zase ty postupové

Náchodsko – Sobotní program krajských fotbalových soutěží mužů přinesl penaltové derby v Novém Městě nad Metují i nesehrané utkání v Náchodě.

30.5.2016

NOVOMĚSTSKÝ Pavel Sedláček uniká v sobotním derby červenokosteleckému Davidu Hálovi.Foto: Zdeněk Mudroch

Nové Město nad Metují – Červený Kostelec 1:1 (0:0), na penalty 2:0. Domácí, kteří potřebovali nutně bodovat, měli sice územní převahu, ale do gólových šancí se až na tutovou šanci L. Zákravského a slibnou pozici Sedláčka nedostávali. Jejich akce postrádaly klid před zakončením. Hosté se snažili hlavně o rychlé protiútoky, ale také jejich akce postrádaly kvalitní zakončení.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, ale hosté se po jednom rychlém útoku dostali v 51. min. do vedení – 0:1. Domácí na to reagovali zvýšeným tlakem, útočili, ale jejich polo-šance k úspěchu nevedly. Červenokostelečtí naopak využívali otevřené novoměstské obrany a vytvořili si několik gólových šancí, které však výborně chytající Krunčík zmařil. V samotném závěru utkání se z hranice vápna krásně trefil střídající Kudláček a poslal zápas do penaltového rozstřelu.

V něm se blýskl domácí brankář Krunčík, který chytil čtyři pokutové kopy a domácí si tak připsali veledůležité dva body.

Chlumec nad Cidlinou – Provodov 1:3 (0:1). Nejlepším výkonem jara si fotbalisté Provodova zajistili definitivní záchranu v krajském přeboru.

Hosté vykročili za záchranářskou jistotou sebevědomě. Po čtvrt hodině hry napřáhl z dvaceti metrů Bogusz a jeho dělovku zastavuje až tyč domácí branky. Hra se však okamžitě přelila na druhou stranu, kde centrovaný míč nešťastně trefuje ruku provodovského L. Nejmana a Chlumec dostává výhodu pokutového kopu. Ten ale domácí hráč posílá nad branku. Trest může přijít o chvíli později na druhé straně, kdy Dvořáček přihrává do vyložené šance Rojšlovi, ten ale v zakončení zklamal. Deset minut před přestávkou si Dvořáček vybírá k zakončení Khuna, a ten otírá svou gólovou trefu o tyč – 0:1.

Do druhé půle jde Provodov s cílem brzkého navýšení skóre, jenže přichází pravý opak. Po pěkné akci ze strany srovnává na 1:1 Kučera. O chvíli později si však Provodov bere na pár vteřin vedení zpátky. Krásnou spolupráci Khuna, Rojšla a Dvořáčka zakončuje gólem Khun, jenže sudí k údivu všech mává ofsajd. O pět minut později však už nemůže nic namítat ani on. Po rohu O. Nejmana upravuje hlavou na 1:2 Dvořáček. V 81. min. pak výborně hrající Dvořáček předkládá míč do další šance Rojšlovi, a ten se tentokrát už nemýlí – 1:3.

Vysoká nad Labem – Broumov 3:2 (1:1). Ve Vysoké se hrálo utkání na oboustranně vysoké úrovni.

Do utkání vstoupili lépe domácí, jejich vyloženou šanci z 8. min. však výborně likviduje broumovský brankář Drahorád. Broumovský gólman poprvé inkasuje ve 22. min., kdy se nešťastně srazil z domácím hráčem Schubert, Vysoká rázem svého soupeře přečíslila a jde do vedení 1:0. Po půl hodině hry se opět vyznamenal Drahorád, který kryje brejk domácích. O chvíli později přenáší hru zprava doleva T. Mucha, míč se snesl k volnému M. Gagovi, jehož střela ale míří vedle domácí branky. Vyrovnání se Broumov dočkal v poslední minutě první půle. Dlouhý centr O. Gaga nachází T. Muchu, ten přiťukává M. Gagovi a je to 1:1.

Do vedení se hosté dostávají v 68. min., kdy M. Gago přiťukává na velkém vápně míč T. Muchovi, jenž obstřeluje protihráče a míč zapadá přesně k tyči – 1:2. Čtvrt hodiny před koncem však domácí nákop podcenil broumovský gólman a Vysoká snadno srovnává na 2:2. Další klíčový moment zápasu přichází v 80. min., kdy hostující M. Gago vystihl domácí malou domů, mimo vápno je sražen vybíhajícím brankářem, jenž si však vysloužil jen žlutou kartu. Kalich hořkosti si Broumov vypíjí v 86. min., kdy po ofsajdem zavánějící situaci utíkají domácí broumovské obraně a upravují na konečných 3:2.

Doudleby nad Orlicí – Náchod B 2:6 (2:4). V souboji vedoucích celků vyšel začátek o něco lépe domácím, kteří zahrozili dvěma šancemi. V 8. min. je však umravnila kolmice Vlčka, která našla Vaněčka, a ten střelou k levé tyči posílá hosty do vedení 1:0. O pět minut později přiťukává Vlček míč volnému Plškovi, jehož dělovku zastavuje až síť – 0:2. Nejhezčí akce utkání přichází ve 20. min., kdy se opět přihlásil o slovo „národní umělec" Vlček. Ten doslova vymotal tři protihráče, předložil míč Vaněčkovi a ten upravuje na 0:3. Hosté poté zvolnili a těsně před poločasem přichází jejich kolaps, během něhož se domácí dvěma slepenými góly vracejí do zápasu – 2:3. Jenže Náchod měl Vlčka. Ještě před odchodem do kabin prochází celým hřištěm a před prázdnou branku přihrává Soumarovi 2:4.

Ve druhé půli si hosté hru kontrolují a po hodině hry Poláčkem odskakují na rozdíl tří branek – 2:5. Gólový účet utkání uzavírá, a náchodský postup do I. A třídy stvrzuje, v 81. min. Chládek.
Sestava Náchoda B: Ruffer – J. Vejprava, Poláček, Král, Rorbach (62. Klečák) – Vlček (46. Schärfer), T. Vejprava, Bareš (46. Chládek), Soumar (62. Berger) – Vaněček, Plšek.

Ohnišov – Police nad Metují 4:1 (3:0). Police prospala v Ohnišově první poločas, což nakonec rozhodlo. Už po půl hodině hry vedli domácí po trefách Kuchty a Macka 2:0, navíc těsně před odchodem do kabin přidal Kyral třetí gól Ohnišova. Jiskru naděje vykřesal pro hosty čtvrt hodiny před koncem Čermák, jenže poslední slovo měl domácí Macek, jenž v 87. min. uzavírá na 4:1.
Sestava Police nad Metují: Vlček (46. Kučera) – Řezníček, Šnábl, Čermák, Bergmann – Jandík (54. Sivak), Valtera (71. Hlávka), Kollert, Klapkovský – Semerák (73. Reimann), Hejnyš (79. Švorčík). (zm, mr)

30.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Náchodsko - Mizerný start do sezony zažívá nejúspěšnější celek posledních pěti let. Hokejisté Náchoda se v úvodu nového ročníku trápí jak v ofenzivě, tak i v defenzivě, což potvrdili i v nedělním domácím zápase s Třebechovicemi.