Úpice – Červený Kostelec 1:0 (1:0). K prestižnímu sousedskému derby přicestovali hosté bez pěti hráčů základní sestavy, což se na jejich hře promítlo hlavně v prvním poločase. V něm byli domácí aktivnější a v 11. min. se také dočkali vedoucí a nakonec také vítězné branky. Přestože první půle skončila na šance nerozhodně, výsledkově vyzněla lépe pro domácí.

Po změně stran se obraz hry výrazně změnil. Červený Kostelec svého hostitele přehrával ve všech herních činnostech, vytvářel si šance, jenže zakončení v sobotu Kostelci vázlo. I přes velkou převahu nedokázali hosté vstřelit branku, a proto se z Úpice vracejí s prázdnou.

Dobruška – Jaroměř 0:2 (0:1). Jaroměř začala utkání v Dobrušce zostra a hned v úvodu měla dvě šance po střelách Čenovského a Ponikelského. V 18. min. se dostal v mlýnici v domácím vápně k míči Škoda, ovšem střílel těsně vedle. Vzápětí měli pro změnu velikou šanci domácí, to když volej Haška rovněž jen těsně minul jaroměřskou branku. Jaroměř byla lepším týmem a domácí v poli přehrávala. Zasloužené branky se však dočkala až ve 27. minutě. Čenovský využil zaváhání domácí obrany a ocitl se úplně sám před Klofandou. Počkal si zkušeně na jeho pohyb a střelou k tyči poslal Jaroměř do zaslouženého vedení – 0:1.

Druhý poločas začaly oba týmy opatrně a na první větší šanci se čekalo. V 54. min. se dostal ke střele ve vápně Jaroměře Mikušík, ovšem střílel doprostřed branky. Po hodině hry podržel hosty dobrým zákrokem Ondráček po teči vlastních obránců. O pět minut později vyslal Kašajík do brejku rychlého Exnara. Toho však před vápnem „sestřelil" domácí brankář Klofanda a byl po zásluze vyloučen. Hned v 68. min. střílel nebezpečně pod břevno Čenovský, ale náhradní brankář Šenkýř byl na místě. Od 70. do 80. minuty se Jaroměř zbytečně zatáhla a oslabení domácí se snažili o korekci stavu. Uklidňující druhou branku vstřelila Jaroměř až deset minut před koncem. Po rychlém brejku přihrál ideálně Škoda zprava Seifertovi, který se neukvapil, obešel brankáře a do prázdné branky skóroval – 0:2. Hned v 81. min. mohl Seifert přidat svou druhou branku, ovšem velikou šanci nevyužil. Za další minutu trefil po rychlém brejku Exnar tyč. Tentýž hráč měl obrovskou šanci ke vstřelení gólu ještě v 89. minutě. Kašajík ho ideálně vyslal do brejku, postupoval sám na branku, ovšem střílel mimo tři tyče.

Bílá Třemešná – Provodov 0:1 (0:0). Na těžkém, podmáčeném terénu v Bílé Třemešné se hosté od začátku pustili do velice kvalitního soupeře s vervou. Už ve 3. min. se dostal za domácí obranu Khun, který pálil k tyči, ale domácí gólman výborně míč vyrazil na roh. Poté se hra přesunula do středu hřiště, kde oba týmy sváděly těžké boje o každý míč. Domácí vyrukovali na Provodov s tvrdou hrou, chvílemi až na hranici únosnosti, ale hlavní rozhodčí nepodlehl ani domácímu publiku ani samotným hráčům. Během první půle se hosté dostali ještě do dvou dalších pěkných šancí, v nich jim ale chybělo štěstí v zakončení. Pět minut před přestávkou navíc krásně vystřelil Pfeifer, ale domácí gólman konečky prstů míč vyškrábl.

Od začátku druhé půle už byli pánem na hřišti hosté a postupně se v dobrých příležitostech ocitl Fiedler, a v 62. min. i Belák, jehož parádní ránu vytáhl brankář Bílé Třemešné na břevno. Pak se pěknou akcí blýsklo ex-náchodské duo Kuneš – Nejman, střela druhého jmenovaného ale skončila vedle branky. Rozhodující moment přišel v 76. min., kdy se za domácí obranu dostal Khun, domácí obránce ho ve vápně nedovoleně zastavil a z nařízené penalty Vejprava zkušeně rozhodl – 1:0. Hubené vedení mohlo hostům pojistit v 86. min. duo Khun – Bensch, které postupovalo samo na brankáře, jenže v rozhodující chvíli Bensch uklouzl, a tak se mu nepodařilo dopravit míč do sítě.

V dalším zápase můžete vidět Provodov už ve středu, kdy ve vloženém 15. kole hostí Ohnišov. Zápas bude začínat v 17.30 hodin.

Sestava Provodova: Swaczyna – Tolda, Vejprava, Pfeifer, Chmelík – Kuneš, Nejman, Belák, Fiedler – Macek (79. Bensch), Khun (92. Bek). (mr, jl)