Rasošky dohrávaly bez dvou vyloučených

Náchodsko – Fotbalový Veba Okresní přebor mužů měl o slunném víkendu na programu další mistrovské kolo.

4.10.2011 3

Nerozhodně skončilo utkání v Červeném Kostelci, kde domácím (u míče) patřil první poločas, hostům z Velké Jesenice naopak zase ten druhý. Foto: Jiří Mach

SKUPINA SEVER

Hejtmánk. – Heřmánk. 2:1
Za pěkného podzimního počasí nebyl v první půli k vidění ze strany domácích pěkný fotbal, v úvodní pětačtyřicetiminutovce měli více ze hry hosté, branka ale nepadla. Po změně stran se domácí zlepšili a v 78. min. se po akci Hečka, France a zakončujícího Kitlera ujali vedení 1:0. O pět minut později využil Strazzer nedorozumění hostující obrany s gólmanem a bylo to 2:0. V poslední minutě zápasu pak hosté korigovali z pokutového kopu na konečných 2:1.
Fakta – branky: Jindřich Kitler, Petr Strazzer – Karel Šprinc. Rozhodčí: Vlastislav Kiezler, Jan Gieci, Jan Berka. ŽK: 2:0. Diváků: 60. Poločas: 0:0.

Police n. M. B – Teplice n. M. 1:0
Utkání v Polici mělo překvapivě jednoznačný průběh, byť tomu výsledek zase až tak neodpovídá. Od úvodní minuty byli domácí jasně lepším týmem, dlouho se však nemohli prosadit v koncovce. Poprvé a naposledy se jim to povedlo deset minut po změně stran, což jim ale k zisku tří bodů bohatě stačilo, neboť Tepličtí si v utkání vytvořili snad jen jednu gólovou příležitost.
Fakta – branka: Lukáš Lorenc. Rozhodčí: Michal Rada, Martin Pálka, Lukáš Nožka. ŽK: 1:2. Diváků: 50. Poločas: 0:0.

Stárkov – Meziměstí 0:5
Před týdnem Stárkov překvapil v Meziměstí vítězstvím 2:1, odveta obou soupeřů ale byla tentokrát úplně jiná. Hosté z Meziměstí neponechali nic náhodě a utkání rozhodli čtyřmi brankami už v prvním poločase. Po změně stran výsledek už jen dokrášlili pátou přesnou trefou.
Fakta – branky: Roman Dušánek 2, Petr Gajdoš, Vojtěch Krejčí, Petr Šolc. Rozhodčí: Petr Šolc, Michal Vaníček, Luděk Hanzl. ŽK: 3:6. Diváků: 50. Poločas: 0:4.

SKUPINA JIH

Č. Kostelec B – V. Jesenice 2:2
V Červeném Kostelci byl k vidění zápas dvou zcela odlišných poločasů. V první půli byli lepší domácí, kteří odcházeli do kabin s jednogólovým náskokem. Druhá půle ale patřila hostům, jenž dokázali kostelecký náskok smazat. Remíza 2:2 je tak naprosto zasloužená.
Fakta – branky: Josef Hypius, Štěpán – Petr Sedláček, Motloch. Rozhodčí: Vít Linhart, Vlastislav Kiezler, Pavel Lokvenc ml. ŽK: 0:2. Diváků: 100. Poločas: 2:1.

Hronov – Rasošky–Jos. 3:1
Hosté dorazili do Hronova pouze s deseti hráči a od úvodní minuty byli pod drtivým tlakem domácích. Ti však zpočátku zahazovali jednu šanci za druhou, poprvé gólově uspěli ve 12. min., kdy se prosadil Marek Vít. I nadále pokračovalo ofenzivní představení Hronova, který ve 32. min. zásluhou Miroslava Ansorgeho upravil na poločasových 2:0. Po změně stran byl k vidění podobný průběh jako v první půli, hosté navíc hráli hodně nedisciplinovaně a doplatili na to dvěma vyloučeními. Na 3:0 dával v 55. min. svou druhou brankou v utkání Marek Vít, čestného úspěchu se dočkali i hosté, na body z Hronova to ale tentokrát nestačilo.
Fakta – branky: Marek Vít 2, Miroslav Ansorge – Beneš. Rozhodčí: Vít Linhart, Miloš Hofman, Michal Müller. ŽK: 3:2, ČK: 0:2. Diváků: 80. Poločas: 2:0.

Jaroměř B – Mezilesí 2:2
Ve vyrovnaném utkání byli hosté nebezpečnější v rychlých protiútocích a jen díky nevyužití řady vyložených příležitostí si neodvezli z Jaroměře tři body. Domácí se ujali vedení v 10. min., hosté do poločasu otočili dvěma brankami, vyrovnávací trefu na konečných 2:2 zaznamenal ve druhém poločase nádhernou střelou z pětadvaceti metrů Petr Vokál.
Fakta – branky: Petr Vokál, Richard Šára – Ladislav Mesároš, Jan Vítek. Rozhodčí: Petr Hummler, Miroslav Nepokoj, Michal Šedivý. ŽK: 0:1. Diváků: 25. Poločas: 1:2.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.