VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rodina fotbalových osobností má nové členy

Náchodsko - Rodina okresních fotbalových osobností se v sobotu rozrostla o dalších pět jmen.

12.12.2017
SDÍLEJ:

Přišli: M. Malý (vlevo stojí), po jeho levici M. Hofman, J. Mach (vlevo sedí), S. Polomský (uprostřed sedí) a J. Macháček (vpravo sedí). Děkovali předseda KFS V. Andrejs (vpravo stojí), předseda OFS P. Vítek (uprostřed stojí) a místopředseda OFS P. Vokál.Foto: Zdeněk Majer

Okresní fotbalový svaz v Náchodě už totiž více než dvě desítky let oceňuje na sklonku roku lidi, kteří svůj život spojili s nejpopulárnější hrou světa.

Letos si pro ocenění do Zámeckého hotelu u Rajských přišli: Miloš Hofman, Jan Mach, Jaroslav Macháček, Michal Malý a Silvester Polomský.

Prvního z nich, Miloše Hofmana, zná většina současných návštěvníků fotbalových stadionů především z role rozhodčího, které se věnuje už čtvrt století. S fotbalem však začínal v osmi letech v Náchodě a v 17 už hrál za náchodské třetiligové áčko. Po vojně směřovaly jeho kroky do Nového Města nad Metují, odkud se po deseti letech stěhoval do České Skalice, v níž ve 43 letech hráčkou kariéru ukončil. S tou rozhodcovskou začal poměrně pozdě, až ve 33 letech. „Od osmi roků létám po hřištích a člověk se s tím těžko loučí. Dělám to proto, že mě to baví, udržuje v kondici a hlavně mám díky fotbalu spoustu kamarádů a známých,“ říká Miloš Hofman, který ještě nehodlá věšet píšťalku na hřebík.

Zatímco fotbalová kariéra Miloše Hofmana končila až po čtyřicítce, problémy s očima ji dalšímu z oceněných, Jaroslavu Macháčkovi, ukončily už ve dvaadvaceti. Po konci fotbalové kariéry se z fotbalového dění na čas stáhl. „Když začali mí dva starší synové chodit do první třídy, tak jsem se začal věnovat trénování hokeje,“ vzpomíná Jaroslav Macháček. Jenže pak vyslyšel fotbalové volání a opět se začal věnovat kopané. Nejdříve v Novém Městě nad Metují, pak v Náchodě, Ohnišově a nakonec zakotvil opět v Novém Městě nad Metují. V současné době se věnuje spolu s nejmladším synem trénování předpřípravky, kromě toho je i sekretářem a hospodářem novoměstského fotbalového oddílu.

Zajímavý fotbalový příběh napsal život také původem Slovákovi Silvesteru Polomskému. Ten se po přestěhování do Čech usadil se svou manželkou v Ratibořicích, kde se jim v roce 1971 narodil prvorozený syn. A díky tomu, že tam bylo hodně mladých kluků, vybudovali pod ratibořickým zámkem hřiště a působili jako rezervní tým České Skalice. Postupně se Silvester Polomský přesunul do České Skalice, s jejíž kopanou je spjat už téměř půl století. „Já tu zažil tolik trenérů, ale jediný, kdo zůstával, byl vedoucí mužstva. A to jsem byl já,“ směje se Silvester Polomský. Dnes už tuto funkci nezastává, přesto si domácí zápas České Skalice bez přítomnosti tohoto věrného fanouška nikdo nedovede představit.

O hodinách strávených po různých fotbalových stadionech by ostatně mohli všichni z oceněných vyprávět hodně dlouho. A nejinak je tomu i u Michala Malého, pro něhož však začal fotbalový život až podstatně později, než pro ostatní letos oceněné. „Že bych byl nějaký zapomenutý náchodský klenot, tak to ne,“ říká pobaveně Malý, jenž hrál v Náchodě fotbal jen několik málo let po vojně, než se opět vrátil k házené, již se věnoval od mládí až do svých 40 let. Mezitím však začal s fotbalem i házenou jeho syn, který si však záhy zvolil fotbal a od té doby se mu naplno věnoval i Michal Malý. „Nejdříve jsem dělal vedoucího mužstva u dětí i u dorostu, pak jsem začal jako pořadatel, po čase i hlavní pořadatel a pak jsem šel do výboru oddílu,“ stručně popisuje svůj fotbalový „růst“ Michal Malý.

Funkcionářem na plný úvazek je už pěknou řádku let i poslední z oceněných fotbalových osobností – Jan Mach. Ten začínal s fotbalem se sousedovými bratry Možnými a v osmi letech začal kopat za žáky v Teplicích nad Metují. Protože byl však sportovně nadaný, věnoval se i jiným sportům a i díky tomu kopal už v 17 letech za teplické áčko. Jeho fotbalovým maximem byla I. A třída v Meziměstí a pak I. B třída v Teplicích nad Metují. Poté už se začal přesouvat do sportovního zákulisí. S trenéřinou začínal Jan Mach opět v Meziměstí a poté rovněž v Teplicích nad Metují, kde si ze své „trenérské kariéry“ nejvíce považuje celkového vítězství dorosteneckého celku v okresním přeboru. Od svých pětadvaceti let se pohyboval ve výboru teplické TJ, které je dodnes předsedou. K jeho dalším velkým sportovním zálibám patří i horolezectví, kterému se věnuje rovněž od dětství. „Musím zaťukat, ale mám štěstí na zdraví. Jsem rád, že mě nic nebolí a přikládám to tomu, že jsem čuchl ke spoustě sportů. Když mě bolí hlava, tak si jdu radši zaběhat, než abych si vzal prášek,“ nabízí možný recept na zdravotní problémy Jan Mach.

Všichni ocenění získali z rukou předsedy a místopředsedy OFS Náchod Petra Vítka a Petra Vokála pamětní plaketu spolu s dárkovým košem, všem oceněným zároveň pogratuloval a poděkoval za jejich dobrovolnou činnosti i šéf krajského fotbalového svazu Václav Andrejs, jenž se této tradiční předvánoční akce účastní v Náchodě už po několikáté.

Autor: Michal Rojšl

12.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 28 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ/-KA pro minutkovou kuchyni. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Do našeho týmu hledáme kuchaře/kuchařku do hotelové kuchyně, (minutková kuchyně). Specialistovi v tomto oboru nabízíme smluvní mzdu a nadstandartní podmínky.. Pracoviště: Lázně 1897, s.r.o. - provozovna, Lázně, č.p. 79, 552 11 Velichovky. Informace: Zdeňka Pasáková, +420 727 964 087.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Čalouník 15 000 Kč

Ostatní čalouníci a příbuzní pracovníci PRACOVNÍK/-ICE DO VÝROBY - příprava + lepení sedacích souprav. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 19500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení na dobu neurčitou při splnění pracovních povinností. Nástup možný ihned. Nástupní mzda (hrubého): 15.000,- Kč - 19.500,- Kč. , Výuční list výhodou., Pracovní nabídky zasílejte na e-mail: odbyt@lumco.cz nebo poštou na adresu Lumco spol. s r.o., Maloskalická 68, 552 03 Česká Skalice.. Pracoviště: Lumco spol. s r.o., Maloskalická, č.p. 68, 552 03 Česká Skalice. Informace: Lenka Vlčková, .

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 17 360 Kč

Odborní pracovníci v administrativě a správě organizace ODBORNÝ/-Á REFERENT/-KA odboru správy majetku města Městského úřadu Broumov. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč, mzda max. 26110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Město Broumov vyhlašuje podle § 7 zákona č. 312/2002 Sb. výběrové řízení na funkci odborného referenta odboru správy majetku města Městského úřadu Broumov. , , Druh práce: správní činnosti v rámci odboru - péče o bytové a nebytové prostory (technik)., Místo výkonu funkce: město Broumov., Platové podmínky dle uznané odborné praxe (9. platová třída)., Termín nástupu: 1. 5. 2018 (případně po dohodě)., , Předpoklady pro vznik pracovního poměru: dosažení věku 18 let, způsobilost k právním úkonům, státní občanství České republiky, popřípadě cizí státní občanství a trvalý pobyt v České republice, bezúhonnost, ovládání jednacího jazyka, minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou. , , Další požadavky: schopnost provozně-ekonomických činností při správě objektů; praxe v oboru, či zkušenosti se správou objektů výhodou; orientace v oblasti investic a údržby objektů výhodou; znalost uživatelské práce s PC - Word, Excel, elektronická pošta, Internet, datové schránky; organizační a komunikativní schopnosti, spolehlivost, flexibilita, asertivita; řidičské oprávnění skupiny B., , Místo, způsob podání přihlášky: písemné přihlášky se podávají osobně v podatelně Městského úřadu Broumov, případně se zasílají poštou, a to na adresu uvedenou v tomto oznámení., Adresa pro zaslání přihlášky: Městský úřad Broumov, Ing. Eva Blažková, MPA, tajemnice MěÚ, třída Masarykova 239, 550 01 Broumov., Lhůta pro podání přihlášky: do 11. 4. 2018., Obsah přihlášky: jméno, příjmení a titul uchazeče; datum a místo narození uchazeče; státní příslušnost uchazeče; místo trvalého pobytu uchazeče; číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení pobytu, jde-li o cizího státního občana; datum a podpis uchazeče., K přihlášce se připojí tyto doklady: životopis, ve kterém uchazeč uvede údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech týkajících se správních činností; výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem, pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením; ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání., , Bližší informace o nabízené pracovní pozici získáte u vedoucí odboru správy majetku města Ing. Marie Mikulenkové (kontakt: 491 504 320, mikulenkova@broumov-mesto.cz)., , Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného uchazeče.. Pracoviště: Město broumov, třída Masarykova, č.p. 239, 550 01 Broumov 1. Informace: , .

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 15 000 Kč

Pomocníci v kuchyni POMOCNÁ SÍLA V KUCHYNI, POMOCNÝ/-Á KUCHAŘ/-KA. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovněprávní vztah: pracovní poměr na dobu neurčitou, dohoda o provedení práce nebo dohoda o pracovní činnosti (odměna po zapracování 80,- Kč - 100,- Kč/hod.)., Náplň práce: pomocné práce v kuchyni, výdej hotových jídel., Požadavky: praxe v pohostinství, pracovitost, samostatnost, spolehlivost, ochota učit se novým věcem., Zaměstnavatel nabízí stravování., Kontakt - p. Bernard Tomáš, tel.: 774 263 983, e-mail: bernardtomas@centrum.cz (zaslání životopisu) nebo osobně v Restauraci U Pilouse.. Pracoviště: Tomáš bernard - restaurace u pilouse, Dvorská, č.p. 229, 549 31 Hronov 1. Informace: Tomáš Bernard, +420 774 263 983.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

NA SLOVENSKU dosáhl náchodský plavec Pavel Janeček nejen na cenné kovy, ale i na solidní časy.

Z bratislavského bazénu vylovil Janeček dvě zlata a dvě stříbra

Videosouhrn 22. března 2018

Sobotka o ústavním puči, výbuchy v Kladně a Keinkauf Land: videa dne

Park na příjezdu do Náchoda ozdobí silueta zámku

Náchod - S jarním obdobím se i do Náchoda opět vrací stavební ruch a na příjezdu do města se připravuje úprava veřejného parku před hotelem Hynek.

Hradec má problém, Liberec má mečbol

Hradec Králové – Promrhali přesilovku pěti proti třem trvající bez sedmi vteřin dvě minuty. A říká se: Kdo nedá gól při pět na tři, prohrává. Staré pravidlo se potvrdilo i tentokrát. Hokejisté Mountfieldu i kvůli zahozené početní výhodě ve druhé třetině prohráli doma s Libercem 1:2 a ve čtvrtfinále play-off vedou Bílí Tygři 3:2.

V Ratibořicích se bude točit film Voda nad vodou

Ratibořice - Herecký dům Viktorka v Ratibořicích má novinku. Jeho vedení oznámilo zaručenou zprávu, že se v měsíci květnu bude na Viktorce natáčet nový česko – slovenský film Voda nad vodou.

Pirát silnic odjel z místa činu

Náchodsko - Pět středečních dopravních nehod připravilo pro dopravní policisty opět pestrou přehlídku nevhodného chování účastníků silničního provozu. Jen v jednom případě za nehodu nemohl řidič, ale lesní zvěř, která mu vběhla do cesty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT