Rozborku Dvora režíroval Pejchal

Náchodsko – Nedělní program krajských fotbalových soutěží dospělých přinesl vítězství České Skalici, Červenému Kostelci, Broumovu i Provodovu.

16.4.2013

ČERVENOKOSTELECKÝ Tomáš Martínek srdnatě bojuje s o hlavu větším soupeřem z Hořic.Foto: JiříMach

Česká Skalice – Dvůr Králové B 7:2 (2:1). Domácí měli skvostný začátek, když se v šanci hned v první minutě ocitl Belák. Ten sice minul, ale už o tři minuty později poslal do vápna míč Diviš, Chmelík přiťukl Pejchalovi a ten trefil přesně k tyči – 1:0. Poté ale domácí aktivita opadla a hosté začali být lepší. Z toho vyplynuly jejich šance – v 11. min. z trestného kopu a ve 25. min. po rohovém kopu. Druhou branku však přesto vstřelili domácí, když se ve 31. min. dostal ve vápně míč k Sedláčkovi a ten z otočky přesně zakončil – 2:0. Hosté však nadále hráli aktivně a ve 37. min. byli odměněni brankou na 2:1.
Poločasová přestávka se nečekaně protáhla kvůli zdravotním problémům pomezního rozhodčího. Do druhého poločasu domácí nastoupili s větším odhodláním. V 52. min. Pejchal mířil přesně – 3:1. V 58. min. chyboval skalický brankář, fauloval ve vápně a hosté snížili z pokutového kopu – 3:2. Poté už ale na hřišti bylo jen jedno mužstvo. Po hodině hry dostal příliš prostoru Diviš a bylo to 4:2. V 62. min. se krásně z voleje trefil nejlepší hráč zápasu Pejchal a dokonal hattrick – 5:2. V 82. min. po chybě hostující obrany skóroval Frinta na 6:2. Vzápětí hosty zachránilo břevno, ale ještě jednoho gólu nebyli ušetřeni, protože se v 87. min. podruhé trefil Diviš – 7:2.

Jaroměř – Týniště 1:4 (0:1). Týniště začalo aktivněji a už ve 2. min. mohlo jít do vedení, ale Vydareného střelu Klofanda vyrazil. Špačkovu střelu pak Klofanda vyrazil na břevno. V 7. min. šli hosté do vedení. Stejskal zacentroval z pravého křídla a nekrytý Merganc hlavou skóroval – 0:1. Jaroměř mohla vyrovnat ve 14. minutě. Holub se dostal po Škodově přihrávce až před brankáře hostů, ale ani nadvakrát nedokázal skórovat.
Úvod do druhé půle vyšel lépe hostům. Po autovém vhazování se dostal za obranu Jaroměře Merganc a obloučkem poslal míč do sítě – 0:2. V 57. min. odpískal rozhodčí penaltu za Michálkův faul a Vydarený zvýšil vedení hostů – 0:3. V 63. min. po skrumáži ve vápně hostů snížil zblízka Kučera – 1:3. Vzápětí zaváhala jaroměřská obrana s rozehráním a po ztrátě míče fauloval ve vápně Svoboda. Vydarený proměnil i další penaltu – 1:4. V 70. min. prošel do vápna hostů Škoda a Horák ho fauloval. Penaltu Škodovi brankář chytil.

Lázně Bělohrad-Pecka – Broumov 2:3 (1:2). V oboustranně bojovném utkání nesrazila Broumov ani brzy inkasovaná branka. V 9. min. se domácí ranou z velkého vápna ujali vedení 1:0. Hosté gólově odpověděli o dvacet minut později, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Růžička – 1:1. Ve 35. min. měli obrovskou šanci domácí, ale míjejí branku. Tu naopak vzápětí neminul Růžička, který parádní bombou z dálky vymetl šibenici – 1:2.
Krátce po změně stran se blýskl broumovský gólman Drahorád proti vyložené šanci domácích. V 65. min. Broumov tak dlouho ostřeloval domácí branku, až se míč dostal k Novákovi, jenž ho uklidil do sítě – 1:3. Na rozdíl jediné trefy domácí kontrovali dvacet minut před koncem. O chvíli později šel Kotyza sám na domácího brankáře, ten ale jeho pokus srazil na roh.

Červený Kostelec – Hořice 1:0 (0:0). Hosté přijeli do Kostelce s cílem odvézt si bod a málem se jim to povedlo. Domácí se po celé utkání marně snažili propracovat dobrou defenzivou Hořic. Vyzrát se jim na ni povedlo až dvě minuty před koncem, kdy vstřelil jediný a zároveň vítězný gól Martin Vít.

Provodov – Lokomotiva HK 5:1 (2:1). Od první minuty se domácí do soupeře  zakousli a dostávali ho pod obrovský tlak, šance Eimera ani Kuneše ale změnu skóre nepřinesly. Udeřilo naopak na druhé straně. Ve 12. min. po ojedinělém protiútoku a standardní situaci se hosté ujali přesnou hlavičkou vedení – 0:1. Domácí ale nevěšeli hlavy, nadále produkovali trpělivý, kombinační fotbal a přicházely i další šance. Dvakrát dokonce za hostujícím brankářem zvonilo břevno. Vyrovnání se domácí dočkali až ve 35. minutě. Akci Müllera s Khunem zakončoval Kuneš – 1:1. Těsně před odchodem do kabin se životní ranou blýskl Pařízek – 2:1.
Také úvod druhé půle byl v režii domácích a po hodině hry Vrabec zvyšoval už na 3:1. Jen o osm minut později posunul ukazatel skóre na 4:1 Kuneš. Ke konci utkání se dostali do několika šancí i hosté, na Swaczynu si ale už nepřišli. V 90. min. uzavřel po brejku na konečných 5:1 Khun.
Sestava Provodova: Swaczyna – Zelený (72. Malý), Bensch, Výborný, Pfeifer – Khun, Pařízek, Kuneš, Vrabec (62. Vacek) – Müller (80. Bek), Eimer (80. Samek). (mr, vv)

16.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková
11

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.