Po pátečních zdařilých přípravách plážového hřiště se 160 tunami písku a 70 metry lešení, které bylo vyhnáno do výšky osmi metrů, mohli rozhodčí poprvé v 8.30 hodin písknout do píšťalek a zahájit tak premiérový, první ročník Bezedos Cupu – O putovní pohár města Náchoda.
Týmy byly rozlosovány do tří skupin po pěti účastnících. Hned ranní skupina přinesla krásnou a netradiční podívanou. Fotbalisté, i s přispěním písku, stříleli obdivuhodné branky, které na travnatých hřištích neuvidíme.

V 11 hodin byla rozehrána druhá základní skupina. Po šesti odehraných utkáních v této skupině bylo místo pro oficiální zahájení a přivítání všech týmů. Slova se ujal první místostarosta města Náchoda Tomáš Šubert a také senátor Petr Pakosta. Po zdravici obou pánů bylo sehráno ukázkové utkání přípravek a žáků mezi týmy Náchod a Červený Kostelec. I přes nepřízeň počasí podávali mladí fotbalisté skvělé výkony a bavili přítomné skalní fanoušky, kteří se přišli podívat na tuto výjimečnou sportovní událost.

V 17 hodin začínala vyřazovací část turnaje, do které postoupilo osm nejlepších týmů ze základních skupin. Ve čtvrtfinále se tak potkaly dvojice: Sokol Žďárky – Kaňáta Broumov, Bamboocha Dřevíč – Rudý Koně Jablonec nad Nisou, Pouštní Kuny Smiřice – Orel Rtyně a Wayne´s Team – FK Vernéřovice.
K.O. systém posunul do čtvrtfinále týmy Káňata Broumov, Bamboocha Dřevíč, Pouštní Kuny Smiřice a FK Vernéřovice.

Vítězové obou semifinálových utkání postoupili do finále. Poražení semifinalisté mezi sebou sehráli zápas o konečné 3. a 4. místo v turnaji Bezedos Cup. V duelu o třetí místo byl úspěšnější tým Bamboocha Dřevíč, který přehrál Pouštní Kuny Smiřice. Ve Finále turnaje nestačil tým Káňata Broumov na FK Vernéřovice, který se stal zcela prvním vítězem Bezedos Cupu – O putovní pohár města Náchoda v plážovém fotbale.

Velké poděkování organizátorů patří firmě, po níž byl zároveň první ročník pojmenován, zejména pak majiteli, panu Holubovi, za navezení a uklizení 160 tun písku. Velké díky patří také panu Tóthovi, jehož firma postavila okolo hřiště lešení, aby míče nerozbily blízké výlohy obchodů a okna.
Už nyní se pořadatelé i samotní hráči těší na 2. ročník a doufají, že jim tentokrát bude přát lepší počasí. (mg)