Skalice ovládla derby i v deseti

Náchodsko - Hned šestice týmů z regionu se v neděli zapojila do krajských fotbalových soutěží. Jaroměř v boji o záchranu naplno bodovala, Polici nepomohl k bodům ani Ivo Ulich.

12.5.2009

Už ve 14. minutě skončilo derby pro skalického Lukáše Koženého (ve skluzu), který dostal po tomto zákroku druhou žlutou.Foto: Zdeněk Majer

Broumov – Nový HK 0:1 (0:0). Broumov nastoupil s výrazně oslabenou sestavou a v první půli se hrál opatrný fotbal, v němž si ani jedno z mužstev nevytvořilo vyloženou šanci. Do té první se dostal osm minut po pauze domácí Šorfa, ale jeho střela šla těsně vedle. Po hodině hry se ocitl Čihák sám na penaltě, ale těžký míč nezpracoval. V 72. min. za faul na Haraseviče v pokutovém území zahrával Broumov penaltu, ale Strelcův pokus hostující gólman vyrazil. To se domácím vymstilo, když deset minut před koncem prokličkoval Dvořáček a zpoza šestnáctky trefil k tyči – 0:1. V posledních minutách se Broumov snažil o vyrovnání, ale jeho snaha vyšla naprázdno.

Sestava Broumova: Martin – Panny, Strelec, Vejprava, Možný – Harasevič, Čihák, Kuchta, Schubert – Šorfa, Hanzlík (73. Gereg).

Červený Kostelec – Česká Skalice 2:5 (1:1). Domácí vstoupili do veledůležitého utkání v derby aktivně a ve 4. min. po zaváhání brankáře Kasabova otevřel skóre Zelený. Tato branka je však ukolébala a hosté zejména Sedláčkem a Valešem hrozili domácí brance. Ve 14. min. však viděl Kožený po druhé žluté kartě červenou kartu. Hosté ale i o deseti hráčích dokázali Voráčkem ve 30. min. po prodlouženém autu vyrovnat.

I druhých pětačtyřicet minut začali lépe domácí a v 57. min. po rohovém kopu Kitlera dotlačil míč za Kasabova Janko – 2:1. Hosté ani o deseti nesložili zbraně a v 68. min. Pejchal z dálky překvapil Bohušku a bylo vyrovnáno. V 72. min. Louda zatáhl za záchrannou brzdu, kdy byl v průniku Valeš a z nařízeného pokutového kopu upravil Belák na 2:3. Domácí byli v hlubokém útlumu a tak si závěr utkání vzal do své režie českoskalický Valeš. V 80 a v 86. mi. doslova vyškolil domácí obranu a dvakrát pohodlně do prázdné branky stanovil konečný účet na 2:5.

Sestavy – Červený Kostelec: Bohuška – J. Škoda (70. Fišer), Bárta (79. Kulda), Louda – Kitler, Hála (72. J. Ryba), Škoda, Kuchta – Janko, Liška, Zelený. Česká Skalice: Kasabov – Kalmán, Kožený, Goll, Chmelík – Koutník (77. Franců), Voráček, Pejchal, Belák – Valeš, Sedláček.

Police nad Metují – Přepychy 1:3 (0:0). Na Polici leží v posledních zápasech velká deka a nezměnilo to ani utkání s Přepychami. Domácí měli celé utkání více ze hry, do poločasu však diváci branku neviděli. V úvodu druhé půle chyboval domácí Šnábl a hostující Bendig poslal Přepychy do vedení 1:0. Pak převzali iniciativu opět domácí, zahrávali několik standardních situací a po hodině hry se zásluhou Doubka dočkali i vyrovnání – 1:1. Jenže ještě slavící Polici vzápětí opařil Žid, který vrátil hostům ztracené vedení – 1:2. Poté to byli znovu domácí, kteří měli na svých kopačkách vyrovnání, jenže žádnou ze svých šancí nedokázali využít. Pět minut před koncem tak hostující Žid pečetil vítězství Přepych – 1:3.

Sestava Police nad Metují: Tér – Šnábl, Pavlů, Doubek, Kollert – Seidlman (30. Pášma, 81. Hauk), Švorčík, Ulich, Valtera – Hájek, Martinec (73. Hečko).

Černilov – Jaroměř 0:4 (0:1). Po z obou stran neurovnané desetiminutovce měla první šanci Jaroměř. Po centru z levé strany hlavičkoval Valeš, trefil brankáře a byl zároveň v ofsajdu. Ve 26. min. vysunul P. Matějček do křídla Škodu, ten z dvaceti metrů vystřelil a tečovaný míč skončil v brance – 0:1. Ve 45. min. utekl po levém křídle Škoda, přihrál Kučerovi a domácí Urban zastavil přihrávku rukou. K penaltě se postavil Svoboda, jenže míč nasměroval nad.

Po změně stran ve 47. min. unikl po pravém křídle Kučera a jeho přihrávku před branku usměrnil do sítě Jakub Michálek – 0:2. Domácí se snažili útočit, ale Jaroměř pozorně bránila a hrála na brejky. V 60. min. utekl po pravém křídle Škoda, nacentroval, ale Kučera pálil z voleje vedle. V 83. min. chytil domácímu Juklovi šanci brankář Schejbal. Tlak domácích sílil, jenže v 85. min. založila Jaroměř rychlý protiútok, po přihrávkách Kučery a Tokára se míč dostal k Horákovi a ten přehodil brankáře domácích – 0:3. Vzápětí vybojoval míč na půlce M. Michálek, zatáhl ho po levé straně a vyslal za obranu Kučeru. Ten pak sám před brankářem dopravil nadvakrát míč do sítě – 0:4.

Sestava Jaroměře: Schejbal – R. Matějček, P. Matějček, Beneš, Hrobský (52. Tokár) – Kučera, Svoboda, M. Michálek, J. Michálek – Škoda (80. Horák), Valeš (31. Böhm).

Další výsledky: Doudleby n. O. – Náchod B 1:3, Trutnov – Nová Paka 1:0, Olympia HK – Lhota p. L. 4:1, Rychnov n. Kn. – Jičín 1:0.

Babí – Malšovice 0:1 (0:1). Na koncovce pohořeli fotbalisté Babí v utkání s Malšovicemi. Hosté se ujali vedení už ve 3. min. a pak už se hrálo výhradně na půli hostí. Domácí si v utkání vytvořili několik gólových příležitostí, žádnou však využít nedokázali, a tak si Malšovice odvážejí velmi cenné vítězství.
Sestava Babí: Malík – Fetter, Umlauf, Hanzl (60. Hejzlar), Ducháč – Pincák, David, Fidler, Kratěna – Bálek (54. Rompotl), Šorm.

Další výsledky: Předměřice – Vamberk 1:1, Ohnišov – Loko HK 1:0, Hronov – Dohalice 2:3, Třebechovice – Teplice n. M. 7:0, Častolovice – Č. Meziříčí 2:2, Černíkovice – Albrechtice 4:2.

12.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Cesta do finálové skupiny je hodně trnitá

Videosouhrn Deníku – středa 17. ledna 2018

Vylekaný chmaták a rosomáci pobláznění sněhem: prohlédněte si videa dne

Z jihu Moravy se pomalu stává noční můra

Náchod - Náchodští florbalisté se po týden staré porážce s brněnskými Gullivers vydali v dalším kole Národní ligy – východ opět na jih Moravy – tentokrát do Rousínova, kde změřili síly s Aligators Klobouky.