Protihráče bude určitě kontaktovat


„Domácí kapitán Kalenda dostal míč po lajně, otáčel se s ním a jak jsem mu chtěl míč vypíchnout, trefil jsem mu stojnou nohu,“ popisoval inkriminovaný okamžik Václav Pohl. „Strašně mě to mrzí a doufám, že se brzy vrátí na trávníky. Tímto se mu ještě jednou omlouvám,“ dodal Pohl, který si již na zraněného protihráče sehnal číslo a plánuje ho kontaktovat a znovu se mu omluvit.


„Byl to zákrok na půlící čáře a navíc dost daleko od střídaček,“ komentoval situaci ze svého pohledu náchodský trenér Zdeněk Zinke, jehož svěřenci v Nové Pace prohráli 0:4. „Myslím, že ho to pak hodně mrzelo, jeho hra už nebyla stoprocentní a jsem si jistý, že to měl pořád živě před očima,“ všiml si náchodský lodivod Zinke. To potvrzuje i to, že Pohl o poločasové přestávce Kalendu vyhledal a prohodil s ním pár slov. „Za zákrok jsem se mu omluvil, ptal jsem se ho, jak mu je, on říkal, že to bolí, ale v tu chvíli ještě jsme ani jeden nevěděli, že má nohu zlomenou,“ dodal Pohl.


O tom, že celá situace nebude zametena pod koberec, svědčí i fakt, že videozáznam z celého incidentu si již vyžádal k přezkoumání Krajský fotbalový svaz.


Vše se odehrálo přímo před videem


„Hráč Pohl má smůlu v tom, že se vše odehrálo přímo před kamerou, takže celý zákrok je zachycen hodně zblízka,“ dodává Petr Ježek, sekretář novopackého fotbalového klubu. „My jako klub trestní oznámení podávat nemůžeme, to musí udělat sám hráč. A ten podle mých informací čeká na to, jak se k tomu postaví Krajský fotbalový svaz,“ polemizuje nad dalšími možnými kroky v celé situaci Petr Ježek, který však již ví, že se o celém incidentu začal zajímat právní zástupce Vladimíra Kalendy.


O případném trestu se tedy rozhodne v nejbližších dnech, maximálně týdnech.