Šlágr podzimu rozsoudily až pokutové kopy

Náchodsko - Víkendové kolo fotbalové I. B třídy přineslo přímý souboj o první místo i infarktovou koncovku v Provodově.

6.11.2017

Ilustrační fotoFoto: Jiří Novák

VELKÉ POŘÍČÍ – ČESKÁ SKALICE 2:2, NA PENALTY 5:4

Šlágr podzimu fotbalové I. B třídy byl v sobotu po obědě k vidění ve Velkém Poříčí, kde průběžně druhý celek soutěže přivítal vedoucí Českou Skalici. „Skalice má kvalitní mančaft, který je velmi dobře poskládaný a musím uznat, že na I. B třídu se hrál nadprůměrný fotbal,“ říkal po nakonec vítězném zápase Zdeněk Burdych, asistent poříčského trenéra.

V úvodní čtvrt hodině se však nic důležitého nedělo, jako by oba celky čekaly, co vymyslí soupeř. Až potom se dostali do dvou velmi dobrých šancí domácí. Nejprve střílel těsně mimo skalickou branku Son a o chvíli později sólo Dobývala vytěsnil gólman hostí mimo své tyče.

A tak když se neurodilo na jedné straně, urodilo se na té druhé. Běžela 33. minuta, když chyboval v rozehrávce domácí Hurdálek, míče se zmocnil Panenka, obešel tři soupeře a technickou střelou nedal Vachovi šanci – 0:1. Na dvoubrankový rozdíl odskočili hosté ve 37. minutě, kdy se ze standardní situace prosadil Hanel – 0:2. Z dvoubrankového náskoku se však Skalice neradovala dlouho, hned v následující minutě se krásně uvolnil Son, přihrál Pařízkovi, a ten snížil na poločasových 1:2.

Druhou půli začali lépe hostující fotbalisté, kteří si v prvních patnácti minutách vytvořili několik slibných šancí, ve dvou největších podržel Velké Poříčí brankář Vacho. Přišla však 62. minuta, kdy si Dobýval dvakrát vyměnil míč s Kunešem a srovnal na 2:2. Čtvrt hodiny před koncem mohli domácí dokonat obrat, jenže Son trefil tyč. V 82. minutě měli obrovskou příležitost hosté, kteří netrefili prázdnou branku a mohli za to tvrdě pykat. V 86. minutě se po faulu na Sona postavil k trestnému koupu Hubka a trefil břevno skalické branky.

V penaltovém rozstřelu neproměnil z domácích exekutorů jen zkušený Hubka, poříčský gólman Vacho však dva skalické pokusy kryl, což rozhodlo o bonusovém bodu pro domácí.

Sestavy – Velké Poříčí: Vacho – Zelený, Flaška Lokvenc, Novák – Pařízek, Hubka, Kuneš, Hurdálek – Son, Dobýval. Česká Skalice: Jakl – Koza, Berger, Vik (71. Novotný), Kožený – Panenka, Voráček, Hanel, Šrajbr (74. Hánl) – Valeš, Sedláček.

PROVODOV – DOUDLEBY 3:2

Zápas s infarktovou koncovkou byl k vidění v Provodově, kde se na úvodní gól čekalo jen šest minut, než první gólovou akci zakončil domácí Vlček – 1:0. Hubený náskok pak Provodovští drželi téměř celý poločas, v jeho závěru však dostali hosté výhodu pokutového kopu, který proměnil Chudousek – 1:1.

Provodovu vyšel i vstup do druhé půle, když ve 47. minutě vrátil vedení na domácí kopačky Khun – 2:1. Doudleby však dokázaly i podruhé v zápase srovnat, tentokrát v 73. minutě zásluhou Chudého – 2:2. Utkání pak pomalu spělo k penaltové loterii, kterou však domácí nakonec odmítli. V poslední minutě nařídil zkušený rozhodčí Medlík proti hostům pokutový kop, který proměnil kanonýr D. Hlava – 3:2.

Sestava Provodova: Fähnrich – Goll, Punar, Čtvrtečka, Bogusz – Bek, Vlček, Kuru, Nožka – Khun, D. Hlava.

6.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ledovka na silnici. Ilustrační foto.

Kluzké silnice, silničáři už museli vyjíždět

Jaroměři nepomohl ve Wikov aréně ani hattrick Hlavničky

Páteční svátek oslaví v Důstojnické besedě oceněním občanů při Galavečeru

Jaroměř-Josefov - Státní svátek 17. listopadu, Den boje za svobodu a demokracii, si i letos v Jaroměři připomenou oceněním občanů města.

Běžkařské stopy vedou do Jestřebích hor, na sjezdovky můžete i do Teplic

Náchodsko, Jičínsko - Ačkoliv se zdejší sněhové podmínky nemohou vyrovnat poměrům blízkých Krkonoš nebo Orlických hor, tak i na Náchodsku mají sportovci možnost věnovat zimním sportům. Nejlepší podmínky pro sjezdové lyžaře nabízí Skiareál Kamenec v Teplicích nad Metují, který jako jediný na Náchodsku disponuje sněžnými děly. Nabízí dvě denně rolbou upravované, uměle zasněžované sjezdové tratě o délce 500 metrů.

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž

Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

Obětavý hasič zachránil ženu z potoka a stal se Mladým hrdinou

Police nad Metují - Zdánlivě všední pondělní ráno se nesmazatelně zapsalo do života studenta Tomáše Jirmana z Radešova. Při své cestě do školy si v tu dobu sedmnáctiletý Tomáš v místním potoce všiml něčeho neobvyklého. „Přišel jsem k zábradlí a uviděl ležet starší ženu v potoce. Vedle ní ležela hůl,“ popisuje svůj zážitek.