V dalším kole fotbalového Votrok krajského přeboru mužů zaváhaly Kostelec nad Orlicí, Libčany (v utkání s Náchodem) i Jaroměř. Toho využil Nový Bydžov, jenž po vítězství nad Novým Městem poskočil na druhou příčku za suverénní Náchod.

NÁCHOD – LIBČANY 5:1

V první půli hosté doplatili na mizernou koncovku, to naopak domácí vyučovali z produktivity.

V 7. minutě přenesl Hlava dlouhým centrem míč od pravé k levé postranní čáře, odkud Moravec nacentroval do vápna a Malý hlavou otevřel účet zápasu – 1:0. Vzápětí se po hrubce Vejpravy tlačili do šance i hosté, na poslední chvíli ale skluzem zakročil D. Nejman.
První těžší zákrok si domácí gólman připsal ve 13. minutě, kdy vytáhl hlavičku hostí na roh. Za další tři minuty Brich podcenil nákop Libčan, Hladík byl ale na místě.

Běžela 22. minuta, když Malý našel centrem nehlídaného Pavlíčka a ten upravil na 2:0. Tisíci-procentní šanci spálil po půl hodině Simon, který z prostoru penalty vysoko přestřelil branku hostí. O šest minut později tentýž hráč gól dal, jenže to bylo z ofsajdové pozice. Mrzet to Simona nemuselo, protože v následující minutě Malý utekl z vlastní poloviny a naservíroval míč před prázdnou branku právě Simonovi – 3:0.

Hosté byli nejblíže vstřelené brance ve 39. minutě, Hladíka už překonali, jenže ho na brankové čáře zastoupil Hlava.

Zkraje druhé půle nejprve Pavlíček z malého vápna netrefil branku, v 50. minutě ale Brich vybídl ke skórování Malého, jehož šajtle se stočila přesně k tyči – 4:0. Pátý gól domácích padl po hodině hry, kdy Simonův přízemní centr usměrnil do sítě Hlava.

Hostům viditelně docházely síly a domácí měli v následujících minutách několik výborných šancí skóre navýšit. Opakované příležitosti Malého, Simona i Moravce však ke gólu nevedly. Čestného úspěchu se Libčany dočkaly v 90. minutě, když centr ze standardní situace tečoval před Hladíkem do vlastní sítě Hlava – 5:1.

Č. KOSTELEC – CHLUMEC NAD CIDLINOU 3:0

Na první pohled vcelku jednoznačný zápas tak jednoznačný zdaleka nebyl. V první půli totiž měli více míč na svých kopačkách hosté, jenže domácí vyučovali po krásných akcích z produktivity. Poprvé to bylo v 16. minutě, kdy pěknou kombinaci zakončoval střelou do prázdné branky Koval, podruhé pak o čtvrt hodiny později, kdy parádní ranou z dvaceti metrů vymetl šibenici Petrů.

Po změně stran se hosté tlačili za snížením a tím otvírali okénka ve své defenzivě. Z několika vyložených šancí dokázali domácí zužitkovat Hlavou pouze jedinou. A protože Chlumec gól nevstřelil, udržel „panter“ Kaufman svou první nulu.

JAROMĚŘ – SLAVIA HK 0:1

Jaroměř se na jaře trápí, což ukázala i v utkání s hradeckou Slavií, které vstup do jarní části rovněž nevyšel. Hosté před zápasem s Jaroměří odehráli tři utkání, v nichž získali bod při hrozivém skóre 0:7.

Tyto statistiky však v Jaroměři neplatily. Domácí totiž nebyli schopni za celý zápas ohrozit hostující branku, což se jim nakonec stalo osudným. O výsledku utkání tak nakonec rozhodla jediná přesná trefa, kterou měl v 67. minutě na svědomí hostující Pilný. „Jsme dole, zvednout se musíme pouze sami poctivým přístupem k tréninku. Jiná cesta neexistuje,“ burcuje svůj tým jaroměřský trenér Miloš Exnar.

NOVÝ BYDŽOV – NOVÉ MĚSTO NAD M. 3:1

Souboji celků z opačných pólů tabulky byl dlouho otevřený, na stranu domácích ho ale nakonec překlopil autor hattricku Mokošín.
Ten se poprvé gólově prosadil už po dvaceti minutách hry, jenže pojistku se Bydžovu dát nepodařilo. Po hodině hry navíc vrátil zápasu nový náboj hostující Klikar, jenž vyrovnával na 1:1. Naději na penaltový rozstřel drželi hostující fotbalisté do 77. minuty, kdy vrátil vedení na domácí stranu svou druhou trefou Mokošín. Definitivní pojistku pak tentýž hráč přidal až v poslední minutě, kdy uzavíral na konečných 3:1.