S hodnocením začněme u nejstarších, jak si ve vašich očích vedl divizní dorost?
Jak u starších, tak ani u mladších nemůžeme být úplně spokojeni s výsledky. Hodně velké byly hlavně výkonnostní výkyvy, to platilo především u mladšího dorostu, který byl schopen propadnout a vysoko prohrát.

To jste vzal hodně ze široka, zkuste obě kategorie oddělit?
U staršího dorostu došlo k několika zásadním věcem. Především tréninková morálka v zimním období byla velice špatná, navíc se k tomu přidala i zranění, takže tým v podstatě nebyl až tak moc pohromadě, což se následně projevilo i na herním projevu.

Co mladší dorost?
Sezóna u něj byla hodně specifická v tom, že je pronásledovala těžká zranění. Zlomenina stehenní kosti u Kuchára, zlomená ruka u Vejpravy a Bednaříka a vše to pečetil trenér Valenčin, který si na tréninku přetrhl Achillovu šlachu.Slyšel jsem, že v příští sezóně by mělo dojít na jistou reorganizaci soutěží, jak to ovlivní dorostence?
Poměrně dost. V příští sezóně totiž dorost nebude hrát žádnou divizi. Náchod čeká společný Oblastní přebor staršího dorostu, což znamená Pardubice i Hradec dohromady, kde bude nějakých šestnáct týmů. V Náchodě budou fungovat dva dorosty, ne mladší a starší, ale A a B. Áčko by hrálo právě tento společný Oblastní přebor, béčko by pak nastupovalo v Královéhradeckém přeboru nebo soutěži, podle toho, jak se to bude jmenovat.

Jakou budou mít tyto soutěže úroveň?
Oblastní přebor U19, kde by mělo hrát dorostenecké áčko, bude v podstatě divizní úrovně, potkáme se tam s několika týmy, s nimiž jsme nyní hráli v Divizi.

Co vůbec rozhodlo pro to, že Náchod bude hrát tyto soutěže a ne celorepublikové?
Je to bohužel důsledek toho, že nám odchází strašně moc lidí do vyšších soutěží. V současné době jsme rádi, že pokud dopadne vše tak, jak má, budeme mít dva stabilizované kádry.

Máme za sebou dorost, jak si ve vašich očích vedli žáci?
Na podzim se nám u starších žáků prolínaly ročníky 96 a 97 a co se týká herního projevu, tak na jaře jsme byli výrazně lepší podzimu, a to nejen bodově, ale hlavně jsme předváděli kvalitní žákovský fotbal. Ten byl založen na vysunutém presinku, což se nám ale na druhou stranu třeba proti Hradci nebo Chrudimi ve druhé půli, kdy jsme fyzicky odpadli, nevyplatilo.

Druhé místo u mladších žáků asi potěšilo…?
Druhé místo mladších žáků určitě svou hodnotu má, pro nás je ale důležitější, že jeho herní projev nebyl v mnoha případech špatný. Stejně jako u starších žáků se nám zde prolínaly dva ročníky, takže to nebylo vždy stoprocentní.Co suverénní starší žáci v krajské soutěži?
Upřímně řečeno, tato soutěž byla pro nás prakticky o ničem a nic nám to nedalo. Kam jsme přijeli, byly dost vysoké výsledky. Je sice pravda, že jsme něco prohráli, ale to byla spíše naše nemohoucnost, šlo tedy spíše o lepší trénink, ale jinam nám to nic nepřineslo. Mladší B-žáci hráli společně se starší přípravkou krajský přebor, kvalitativní posun tam je, což je pro nás v tuto chvíli důležitější než výsledky.

Vy jste v závěru sezóny vedl snad všechny mládežnické týmy, jak jste to zvládal?
Bylo to trochu vynuceno okolnostmi, už jsem zmiňoval zranění Jardy Valenčina, takže jsme to tady s dalšími kluky dotrénovali. V každém případě je zde třeba poděkovat všem trenérům za jejich práci a věříme, že se s nimi sejdeme i v další sezóně. Je na místě poděkovat i obětavým rodičům, kteří by se ale měli především soustředit na fandění…

V úvodu našeho rozhovoru jste zmínil, že vám opět několik hráčů odchází do vyšších soutěží, můžete být konkrétnější?
Určitě. Vaněček jde do Slovanu Liberec, Šulitka míří do Mladé Boleslavi, Bednařík s Vlčkem do Hradce Králové. Další odchody ale ještě nejsou uzavřeny, takže tato jména nejsou určitě konečná.

Ještě se vraťme k žákovským kategoriím. U nich také došlo k velkým změnám. K jakým?
Vedení klubu se podařilo získat statut Sportovního střediska mládeže /SpSM/ a tak budeme hrát v kategoriích U -12 až U – 15 nejvyšší republikovou soutěž. U-15 a U-14 budou hrát spolu na celé hřiště v počtu hráčů 10 + 1. Kategorie U-12 a U-13 bude hrát jako mladší žáci na polovině hřiště v počtu hráčů 7+1. Tato soutěž sportovních středisek má v republice 5 skupin po 14 týmech.