KRAJSKÝ PŘEBOR

Nové Město nad Metují – Jičín 0:1 (0:0)

K druhému utkání Krajského přeboru na domácím hřišti nastoupilo domácí MFK proti soupeři z Jičína, který se dlouhodobě drží na špičce krajského přeboru.

První poločas skoupý na brankové příležitosti mnoho fotbalovosti nepřinesl, k vidění byla řada nepřesností v rozehrávce a hra od šestnáctky k šestnáctce. Za zmínku stojí jen nebezpečná střela hostujícího Vacka ze 14. min. utkání, s kterou si poradil Krunčík, stejně jako na druhé straně slabá střela Kozy, která skončila v rukavicích Puše.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Velké množství faulů a přerušení kouskovaly hru. V 64. min. mohli jít domácí do vedení, kdy po centru Srubjana zakončoval nejlepší hráč domácích Klikar pouze nad branku hostujícího týmu. Podobně jako středeční vložené utkání v Úpici, tak i sobotní duel směřoval k remízovému vyústění, když nastal stejný scénář: Zbytečný faul, z něhož resultuje druhá žlutá karta pro novoměstského hráče a šťastný gól soupeře, tentokrát z kopačky Vacka, jehož centrovaný balon zapadl na vzdálenější tyč Krunčíkovy svatyně . Tři body ze spíše remízového duelu si tak připisuje hostující tým.

I. B TŘÍDA

Hostinné – Police nad Metují 2:1 (0:0)

Police nastoupila bez několika zkušených hráčů, kteří nastoupili minulý týden o pouti, a to se bohužel projevilo i na předvedené hře.

První poločas se hrál oboustranně kombinačně na slabé úrovni, hosté dostali možnost vypracovat si několik dobrých příležitostí, dvakrát z levé strany nepřesně zakončoval ve slušných pozicích Klapkovský, do dvou vyložených šancí se řítil krátce po sobě i Tomáš Mucha. Jednou zakončil nepřesně a podruhé ho domácí brankář vychytal. Domácí zahrozili jen v závěru poločasu, kdy domácí útočník postupoval sám do otevřené obrany, naštěstí pro hosty přehodil s brankářem i polickou branku.

Vstup do druhého poločasu se hostům konečně vydařil i střelecky. Přestože ještě v úvodu zahodili Švorčíkem šanci, kterou jim nabídl domácí brankář při odkopu, o chvíli později si Švorčík vše vynahradil. Polický špílmachr ideálně našel Klapkovského, který ve 47. min. otevřel skóre utkání – 0:1. O chvíli později mohli jít hosté do vedení 2:0, to šel sám na brankáře opět Švorčík, jeho umístěná střela ale skončila na tyči. Toto byl výčet polických šancí, potom totiž hosté nepochopitelně odevzdali iniciativu domácím a krutě za to zaplatili. Hostinné vycítilo svou šanci a pokusilo se o zvrat. Domácí prvně varovali už v 10. min. druhé půle, kdy po nedůrazné obranné hře hostů nastřelili břevno. Bohužel polická hra šla kvalitativně dolů, a tak přišel trest. V 64. min. nedovoleně atakoval Rieger v pokutovém území domácího útočníka a z nařízeného pokutového kopu domácí srovnali na 1:1. V 80. min. po zaváhání v polické defenzivě postupoval domácí útočník sám na brankáře Vlčka a podařilo se mu jej překonat – 2:1.

Sestava Police nad Metují: Vlček – Bergman (84. Fatura), Lorenc, Šnábl, Kollert – Rieger, J. Mucha, Klapkovský, Nožka (30. Hauk) – T. Mucha (65. Sivak), Švorčík.

Hronov – Žacléř 1:2 (1:0)

Úroveň utkání spadala hluboko do okresního přeboru, když ani jedna strana nedokázala udržet míč na svých kopačkách. Poprvé se skóre nudného utkání měnilo až ve 35. min., kdy chybu hostující obrany trestá Schreiber – 1:0.

Po změně stran domácí fotbalisté přece jen trochu přitlačili, vytvořili si i několik vyložených šancí, ty ale proměnit nedokázali, a tak Žacléř trestal. Nejdříve deset minut před koncem přišlo vyrovnání a když už hráči přemýšleli o pokutových kopech, zmrazil domácí dobře trefeným „angličanem" Baier – 1:2.

Sestava Hronova: Nyklíček – Ansorge (75. P. Puraš), Zita, M. Puraš, Tichý – Rojšl, Schreiber, Franců, Marx (75. Myšák) – Kuru, Neuschl.

Jaroměř B – České Meziříčí 1:4 (0:2)

 Uběhlo pouze 26 sekund a České Meziříčí vedlo z rychlého útoku 0:1. Díky rychlým kontra-útokům byli hosté i další minuty směrem dopředu hodně aktivní. Domácí si v první půli vytvořili šance Holečkem i Seifertem, ale chybělo gólové zakončení. Druhou branku domácí dostali opět z rychlého protiútoku po chybě ve středu hřiště.

Ve druhé půli Jaroměř v 61. min. po špatné kombinaci a ztrátě míče ve středu hřiště inkasovala potřetí – 0:3. Jiskřičku domácí naděje vykřesal v 76. min. Ameti, který se nejlépe orientoval ve vápně a poslal míč do sítě – 1:3. Od domácích to však bylo bohužel po gólové stránce v tomto utkání vše. Hosté na konci přidali čtvrtou branku a zaslouženě si z Jaroměře odvezli všechny tři body.

Sestava Jaroměře B: Schejbal – Špaček, Rieger, Svoboda (56. Ameti), Plhal (51. Horák) – Hekele, J. Emlar (66. Častvaj), Holeček (74. Bano) – Kučera – Seifert (84. L. Emlar), Vít.

(mr, dm, jl)