Souboj největších favoritů na postup neměl vítěze

Náchodsko /KOPEME ZA FOTBAL-VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ/ – Dalšími zápasy pokračoval o víkendu fotbalový okresní přebor mužů.Teplice nad Metují se rozešly s Babím smírně 2:2, třemi přesnými zásahy se o víkendu blýskli machovský Svatoš a hronovský Vencl.

5.4.2011 2

Vítězné jarní vykročení mají za sebou fotbalisté Hronova (ve žlutém), kteří nasázeli béčku Jaroměře čtyři góly. Foto: Jiří Mach

SKUPINA O POSTUP

Police n. M. B – Hejtmánkovice 3:1
Hosté přijeli do Police pouze v jedenácti a tak od úvodní minuty čelili tlaku domácích. Ti se však dlouho nemohli prosadit, byli to naopak Hejtmánkovičtí, kteří se ve 25. min. ujali překvapivého vedení 1:0. Pár minut před přestávkou dostali domácí výhodu pokutového kopu, kterou ale promarnili.

Zaslouženého vyrovnání se však Poličtí přece jen ještě v první půli dočkali, když se z trestného kopu trefil Čermák. Nerozhodný stav vydržel ve druhé části jen dvacet minut, pak se do centru z levé strany položil Tér a rybičkou zajistil domácím vedení 2:1. Za dalších deset minut dostali domácí druhou výhodu pokutového kopu, který tentokrát Čermák proměnil a pečetil na konečných 3:1.

Fakta – branky: Jaroslav Čermák 2, Radim Tér – Josef Kivák. Rozhodčí: Tomáš Franěk, Marcel Bareš st., Michal Müller. ŽK: 0:4. Diváků: 50. Poločas: 1:1.

Teplice nad Metují – Babí 2:2
Souboj druhého s prvním začali lépe domácí, kteří se již ve 12. minutě ujali vedení. Z něj se ale radovali jen dvě minuty, neboť Babí záhy srovnalo. Také v dalších minutách se hrál zajímavý fotbal, po půl hodině hry se navíc dostali hosté do vedení. Teplice ale ještě před odchodem do kabin našly odpověď, pět minut před přestávkou srovnaly na 2:2. Po změně stran to byli domácí, kteří hýřili aktivitou, gól však již na jedné ani druhé straně nepadl.
Fakta – branky: Štefan Kalaš, Tomáš Mucha – Ondřej Svoboda, Aleš Voborník. Rozhodčí: Miroslav Halama, Vlastislav Kiezler, Josef Panny. Delegát: Petr Hummler. ŽK: 2:3. Diváků: 150. Poločas: 2:2.

Mezilesí – Machov 0:4
Už po deseti minutách hry se domácím bez cizího zavinění zranil útočník, který musel být odvezen do nemocnice. Tato skutečnost se pak promítla do hry Mezilesí, které v podstatě až do konce zápasu neohrozilo machovskou branku. Hosté byli celé utkání mírně lepší a o svém jednoznačném vítězství rozhodli čtyřmi góly v rozmezí 60. až 76. minuty. V nastaveném čase navíc domácí neproměnili pokutový kop. Hattrickem se v utkání blýskl hostující Svatoš.

Fakta – branky: Radek Svatoš 3, Michal Středa. Rozhodčí: Pavel Lokvenc st., Luděk Hanzl, Michal Šedivý. ŽK: 2:0. Diváků: 52. Poločas: 0:0.

2. kolo O postup: TJ Č. Kostelec B – So Mezilesí 0:3 (0:0). Kontumačně. Domácí oddíl nastoupil na Občanské průkazy, registrační průkazy nebyly předloženy na zasedání STK, z tohoto důvodu bylo utkání kontumováno.

SKUPINA O SESTUP

Hronov – Jaroměř B 4:0
Ve vyrovnaném prvním poločase viděla hrstka hronovských příznivců pouze jednu branku, o kterou se postaral zhruba po dvaceti minutách domácí Vencl. Po změně stran se už hrálo výhradně podle hronovských not, domácí svého soupeře pouštěli na svou polovinu jen sporadicky a svou převahu navíc dokázali vyjádřit i brankově. Po hodině hry dával na 2:0 Schreiber. O deset minut později zaznamenal svůj druhý gól v utkání Vencl a tentýž hráč pak uzavřel na 4:0 svou třetí gólovou trefou v tomto střetnutí.

Fakta – branky: Zdeněk Vencl 3, Pavel Schreiber. Rozhodčí: Vít Linhart, Filip Svoboda, Pavel Lokvenc ml. ŽK: 0:0. ČK: 1:1. Diváků: 60. Poločas: 1:0.

Velká Jesenice – Stárkov 1:0
V první půli vyrovnaná partie, na každé straně byla jedna vážnější situace ke skórování, vždy však soupeř stačil vykopnout míč z prázdné branky. Prvního a zároveň posledního gólu se diváci v Jesenici dočkali až v 70. minutě, kdy po rychlém protiútoku do otevřené obrany hostí mířil přesně k tyči po pěkné kombinaci Vojtas – 1:0.

Fakta – branka: Miloš Vojtas. Rozhodčí: Jan Vávra, Jan Gieci, Jan Berka. ŽK: 0:1. Diváků: 90. Poločas: 0:0.

Meziměstí – Božanov 4:1
První poločas v Meziměstí příliš krásy nepobral, z minima šancí na obou stranách vytěžili maximum hosté, kteří se ve 42. min. ujali vedení po precizně zahrané standardní situaci. Ve druhé půli se herní projev domácího týmu zlepšil a už po třech minutách přišlo také vyrovnání na 1:1. Čtvrt hodiny před koncem chyboval hostující brankář a domácí se dostali do vedení, které o tři minuty později navýšil už na 3:1 Dušánek. Poslední branka utkání padla čtyři minuty před koncem a znovu to bylo do božanovské sítě – 4:1.

Fakta – branky: Roman Dušánek 2, Jaroslav Herzán, Vojtěch Krejčí – Ervín Wilke. Rozhodčí: Michal Vaníček, Jitka Látrová, Marcel Bareš ml. ŽK: 0:0. Diváků: 90. Poločas: 0:1.

5.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu. Zato Ludvík Vaněk, jehož obžaloba označila za komplice při jedné z loupeží, byl zproštěn obžaloby.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.