Souboj vedoucích týmů vyhrálo Nové Město

Náchodsko - Souboj druhého s prvním přineslo víkendové kolo okresního přeboru mužů v kopané. Tím, že fotbalisté Nového Města nad Metují zvítězili ve Stárkově, si již s jistotou zajistili postup do I. B třídy. V čele tabulky mají totiž dvacetibodový náskok před svým nedělním soupeřem, který ve zbytku soutěže odehraje už jen šest utkání, ve kterých může získat maximálně 18 bodů.

4.5.2009

Fotbalisté Machova (v modrobílém) si z Červeného Kostelce odvezli drtivý debakl 1:7.Foto: Alexandr Nenjuk

Martínkovice – Meziměstí 3:0
V utkání, ve kterém obě mužstva potřebovala body jako sůl, byli přeci jen šťastnější domácí. Průběh prvního poločasu tomu však vůbec nenapovídal a zdálo se, že si oba týmy rozdělí bod. Po přestávce přeci jen domácí zabrali a po hodině hry se díky proměněné penaltě ujali vedení 1:0. Hosté se snažili alespoň vyrovnat, ale snaha jim vzala hodně sil, které jim v závěru chyběly. Toho domácí využili a v samém závěru udeřili ještě dvakrát – 3:0.
Fakta – branky: Jiří Lehotský, Jiří Franc, Jiří Šubrt. Rozhodčí: Jan Gieci, Ladislav Matouš, Jan Vávra. ŽK: 1:0. Diváků: 50. Poločas: 0:0.

Stárkov – N. Město 1:3
Střetnutí dvou vedoucích celků příliš fotbalové krásy nepřineslo. Ve vyrovnaném utkání si obě mužstva vytvořila minimum brankových šancí a spíše preferovala systém nakopávání dlouhých míčů na své útočníky. To však ke kráse nepřidalo, a tak šťastnější nakonec bylo Nové Město, které z nemnoha šancí dalo tři branky a upevnilo si vedoucí pozici v čele tabulky okresního přeboru. „Zápas prvního s druhým postrádal krásu a hráči spíše honili balón ve vzduchu než, aby kombinovali. S fotbalem to rozhodně nemělo nic společného,“ zhodnotil šlágr kola domácí trenér Jaroslav Lád.
Fakta – branky: Adam Lád – Martin Lichter, Petr Zelený, Jiří Koza. Rozhodčí: Josef Panny, Josef Pavlů, Miroslav Tesárek. ŽK: 0:0. Diváků: 80. Poločas: 1:2.

Červ. Kostelec B – Machov 7:1
V tabulce lépe postavený Machov zajížděl do Červeného Kostelce v hodně oslabené sestavě, když se trenérovi Martincovi omluvilo hned šest hráčů ze základní sestavy. I přesto byl první poločas vyrovnaný a po dvou trefách domácích stačili ještě hosté ve 40. min. snížit na 2:1. Do druhé půle vstoupili hosté vinou zranění jednoho ze svých fotbalistů a nedostatku hráčů na lavičce pouze v deseti. To se na jejich výkonu projevilo záhy a domácí si otevřeli na svém stadionu střelnici. Výsledek tak nakonec dostal hokejovou podobu 7:1.
Fakta – branky: Petr Křesťan 2, František Mědílek 2, Martin Zajíc, Michal Skus, vlastní – Michal Šváb. Rozhodčí: Pavel Lokvenc, Ondřej Čejchan, Lukáš Tryzna. ŽK: 3:1. Diváků: 80. Poločas: 2:1.

Mezilesí – Hejtmánkovice 4:2
Obě mužstva začala rozvážně s cílem neudělat chybu. Mírnou převahu ale přece jen měli domácí. Ti po postupném přidávání na tempu vstřelili ve 31. min. první branku 1:0. Zaskočení hosté se z toho nestačili ještě otřepat a hned o čtyři minuty později lovili míč ze své sítě podruhé – 2:0. To, že obě mužstva divákům ještě nenabídla vše, se potvrdilo ve druhém poločase. Hejtmánkovičtí přidali na důrazu a bylo to vidět. Pět minut po změně stran využili nabídnutý pokutový kop ke snížení na 2:1. O dvacet minut později dostali hosté další výhodu pokutového kopu a začínalo se znovu – 2:2. Domácím jako by inkasované branky vlily novou krev do žil a v rozmezí 85. a 88. minuty dvěma góly strhli vítězství na svou stranu.
Fakta – branky: Pavel Škoda 2, Luboš Navrátil, Lukáš Petruželka – Jan Kotyza 2. Rozhodčí: Martin Pálka, Pavel Lokvenc, Josef Pavlů. ŽK: 3:3. Diváků: 60. Poločas: 2:0.

Božanov – Velké Poříčí 5:0
V domácí svatyni stojí čerstvý padesátník Jaroslav Sloupenský a spoluhráči mu dali ten nejkrásnější dárek, vítězství a čisté konto.
Domácí svého soupeře zaskočili a již v úvodu utkání po centru ze strany šli díky přesné hlavičce do vedení 1:0. Nabuzený Božanov však neusnul na vavřínech a do poločasové přestávky přidal ještě další dva góly. Poté hosté přece jen přidali, ale bylo jim to málo platné. Na hřišti jednoznačně dominovali domácí, kteří v tažení za záchranou získali další tři cenné body. „Do branky se nám postavil mladík Jaroslav Sloupenský, který v pátek oslavil čerstvou padesátku a naším dárkem bylo čisté konto. Co si jen přát víc,“ dodal trenér Božanova Miroslav Havlíček.
Fakta – branky: Daniel Hypšman, Ervín Wilke, Petr Klement, Felkl. Rozhodčí: Petr Hummler, Petr Jansa, Jitka Látrová. ŽK: 1:0. Diváků: 80. Poločas: 3:0.

Provodov – Velká Jesenice 3:0
Lépe do utkání vstoupili domácí, svého soupeře zatlačili a výsledkem byla největší šance první půle. Benešovu tvrdou a přesnou střelu ale brankář hostí Voborník vyrazil na roh. Hosté se bránili nakopávanými míči, z nichž se zrodila i šance Tylše, ale jeho zase vychytal domácí brankář Danihel.
Hned ve třetí minutě druhé půle vyrobil na půli hřiště hostující Sedláček hrubku, míč mu sebral Bensch a své sólo zakončil tvrdou střelou k tyči – 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání, ale ze série trestných kopů nevytěžili vůbec nic. A tak přišli na řadu opět domácí. Nejprve se ve vápně zorientoval Novák a upravil na 2:0. Po něm se ještě v podobně situaci ocitl Jirman a uzavřel na konečných 3:0.
Fakta – branky: Ladislav Bensch, Filip Novák, Martin Jirman. Rozhodčí: Miroslav Pavlů, Radek Kalaš, Jakub Vítek. ŽK: 1:1. Diváků: 150. Poločas: 0:0.⋌ (tk)

4.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Jičín - Hronov
17

V derby padaly góly jen ve druhé třetině, Nové Město pálilo ostrými

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v říjnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Velké Poříčí i Provodov to měly o fous

Náchodsko - Stoprocentní byl ve víkendovém kole fotbalové I. B třídy regionální trojlístek.

Česká Skalice - Letošní ročník Slavnosti stromů ve Vile Čerych v České Skalici se opravdu vydařil.

Náchodsko - Fotbalisté Náchoda nebudou na třetí říjnový víkend vzpomínat v dobrém.