VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soustředění nebylo zdaleka jen o fotbale

Broumov – Letos už popáté se broumovská fotbalová přípravka sešla v Martínkovicích, kde se 14 fotbalistů zúčastnilo soustředění před novou sezónou.

31.8.2012
SDÍLEJ:

FOTBAL - ilustrační foto.Foto: DENÍK

Od středečního rána se sjížděli postupně všichni účastníci, tedy hráči, tři trenéři a další rodinní příslušníci. Kluci se ihned vrhli na hřiště, stavění stanů a podobné věci je nezajímaly. „K večeru jsme rozdělali oheň, na kterém jsme si připravili první společnou večeři," líčí Dan Hypšman, trenér broumovské starší přípravky. Po večeři  následovalo shrnutí uplynulé sezóny a rozdání nových tréninkových trik a balónů.

Po snídani následujícího rána přichází úvodní fotbalový trénink.  „Ten byl zaměřen na koordinaci a trochu fyzičky," pokračuje Hypšman a dodává: „Odpolední program nám vyplnil orientační běh, a proto jsme se odebrali procházkou na chatu pod Korunou, kde už byla připravena trasa v délce 1,5 kilometru. Kluci byli seznámeni s pravidly, dostali mapy a připravili se na start. Poté postupně v čtyřminutových intervalech vybíhali na trať. Závody provázely předstartovní napětí účastníků a nervozita maminek, zda se všichni v pořádku vrátí do cíle. Vše nakonec dobře dopadlo, nikdo se neztratil a ani neutrpěl vážné šrámy. Po dětech se na trať vydala i většina dospělých. Nakonec dochází i na vyhlášení výsledků a rozdělení sladkých cen a diplomů."

Další den dopoledne je na programu další tréninková jednotka, tentokrát se zaměřením na individuální herní činnosti (slalom, nahrávka, střelba). „Po kratší siestě si zkracujeme čekání na odpolední překvapení turnájkem ve fotbale. Kluci si v zápalu boje ani nevšímají příchozích šermířů a lukostřelců ze středověku. Ti nám následně představili středověké zbraně a dobové souboje. Nakonec si všichni mohli vyzkoušet souboje na vlastní kůži," vykládá Dan Hypšman. Největší fronta byla podle něj na střelbu z luku, které se zúčastní i dospělí. Na ohni se v tu dobu už pomalu otáčí předuzená kýta k večeři.

„V sobotu jsme museli vstát přesně na budíček, protože po rychlé snídani následoval přesun na broumovské letiště. Tam nám přítomní piloti představili různé druhy letadel," přibližuje dopolední náplň dalšího dne soustředění broumovský trenér Hypšman. Odpolední trénink trenéři zaměřili na souboje jeden na jednoho, nahrávky a fotbálky na dvě, čtyři a šest branek. „Poté se programu ujímají maminky a připravují olympiádu, kde proti sobě soutěží dvě vyrovnaná družstva Kopidlna a Bobříků. Po perných soubojích následuje ještě peprnější fotbalový zápas, proti tatínkům, který tatínkové prohrávají," dodává zvesela Hypšman.

Nedělní ráno už hektické není, po snídani následuje nenáviděné balení, bourání stanů a poslední fotbálky. Po nich už přicházejí jen odjezdy domů.

„Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se na soustředění podílely menší či větší měrou. Dále děkujeme za zajímavé povídání a ukázky na letišti a předvedení středověku šermíři. Velký dík patří restauraci Střelnice za zajištění výborných obědů, Jiskře Martínkovice za zapůjčení hřiště a městu Broumov za finanční příspěvek. Ještě jednou velký dík a snad zase za rok na soustředění," uzavírá Dan Hypšman.

(dop, mr)

Autor: Redakce

31.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení