Pohárovou pouť Náchoda zastavil tým z Letné

Náchod /AKTUALIZOVÁNO/ - Podle očekávání skončilo dohrávané utkání 3.kola Ondrášovka Cupu mezi domácím FK Náchod– Deštné a pražskou Spartou.

8.10.2009

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Majer

FK Náchod-Deštné – AC Sparta Praha 0:6

Domácí začali nebojácně a v 7. min. sklidil potlesk na otevřené scéně domácí Srkal, který nasadil jesličky Holendovi. Poté ale už převzala taktovku favorizovaná Sparta. V 10. min. domácí chybovali na půlce, přišla přihrávka na Kaloudu, s jehož střelou si ještě Kobos v domácí brance poradil, ale s dorážkou Kadlece už nikoliv – 0:1. Už v 17. min. se při nezaviněném střetu zranil domácí brankář Kobos a do branky musel náhradník Pišta. Ten vydržel s čistým kontem jen osm minut. Po rohovém kopu hlavičkoval Kalouda, jeho pokus z brankové čáry odvracel Belák a hlavní rozhodčí nechal ve hře pokračovat. O chvíli později však na popud asistenta branku uznal – 0:2. V poslední minutě první půle předvedli Sparťané přímočarou akci po levém křídle, Pamič našel na penaltě Holendu a ten placírkou upravil na 0:3.

Druhá půle už byla jednoznačně v rukou hostující Sparty. Čtvrtou branku hostí přidal ze skrumáže v 51. min. Holenda. Na 5:0 pro Spartu dával po spolupráci Vacka s Kaloudou zakončující Kadlec. Tečku za utkáním pak udělal v 62. min. Kalouda, který přízemní střelou zavřel na konečných 0:6.

Fakta – branky: 10. a 56. Kadlec, 29. a 62. Kalouda, 45. a 52. Holenda. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 0:0. Diváků: 2670. Poločas: 0:3. Sestavy – FK Náchod-Deštné: Kobos (18. Pišta) – Jirman, Kotal, Lesák, Belák – Nejman, Hubka, Zinke, Srkal (51. Malý) – Šorfa (46. Kořínek), Jandík. AC Sparta Praha: Kozáčik – Kuncl, Hoheneder, Hejda (56. Řepka), Pamič – Kalouda, Kovba, Vacek (63. Sus), Zeman (70. Wilfried) – Kadlec, Holenda.

Josef Košátko, trenér Náchoda: „Hráči podlehli euforii z vysoké návštěvy, která je podvědomě hnala dopředu. Na můj vkus jsme hráli až příliš otevřeně, což proti takovému soupeři nejde. Navíc tam bylo hodně zbytečných individuálních chyb, které Sparta využila. Z tohoto pohledu mě to mrzí, protože jsme měli na lepší výsledek.“

Jozef Chovanec, trenér Sparty Praha: „Od prvního kola se snažíme nastupovat v co nejsilnější sestavě. Dnes jsme bohužel dorazili jen se čtrnácti hráči, ale i ti, co nastoupili, odvedli maximum. Výborně jsme vstoupili do utkání a pak jsme přidali i další branky. Takže jsem rád, že jsme to takto zvládli.“

8.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Volební komise v Rožmitále u Broumova měla na strosti nejmenší okrsek na Broumovsku. S přenosnou volební urnou navštívily členky volební komise i manžele Žočkovy, pro které by kvůli vysokému věku byla návštěva volební místnosti náročná.
3

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Volby v železničním muzeu "výtopna" v Jaroměři.
13

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Do volební místnosti v centru Broumova mířili turisté s volebními průkazy

Broumov – Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dnes v osm hodin přehouply do druhého dne i ve volebním okrsku číslo šest, který sídlí ve Staré radnici na Broumovském náměstí. Za včerejšek odvolilo zhruba 37% evidovaných voličů.

Nová sezona začala už také výběrům

Náchod - První ze dvou venkovních turnajů okresních fotbalových výběrů kategorií U11 a U12 se odehrál ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici.

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Náchod - Do volebních místností dnes zavítali i političtí matadoři - předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek, místopředseda ČSSD, poslanec a starosta Náchoda Jan Birke i poslankyně za KSČM Soňa Marková.