FOTBALOVÝ OKRESNÍ PŘEBOR NÁCHODSKA

HEJTMÁNKOVICE – STÁRKOV 6:0

Domácí fotbalisté splnili roli favorita a ještě ušetřili síly na úterní dohrávku s červenokosteleckou rezervou. „Spokojenost se třemi body i šesti vstřelenými góly,“ říkal po utkání domácí hrající trenér Miroslav Harasevič. Podle něj si ale už bohužel na hráčích začíná vybírat svou daň náročný program plný dohrávek, kdy se začínají kupit svalová zranění.

Fakta – branky: 11., 19. a 39. Kotyza, 18. Bureš, 42. Franc, 51. Hušek. Rozhodčí: Tůma – Franěk. ŽK: 0:1. Diváci: 55. Poločas: 5:0.

MEZIMĚSTÍ – ZÁBRODÍ 5:1

Domácí rozhodli zápas už prakticky v první čtvrt hodině. Po pěti minutách hry se trefil z přímého kopu podél zdi Šprinc. O pět minut později napřáhl Krejčí a Meziměstí vedlo o dvě branky – 2:0. Uběhlo dalších pět minut, když hostující brankář rozehrával míč na své beky, ti si to chtěli mezi sebou ještě přihrát, jenže nepočítali s Muchou, který míč uzmul a poslal ho do opuštěné branky – 3:0. Po půl hodině hry navíc Smrček z dorážky upravoval na poločasových 4:0. Hned po změně stran utekl po pravé straně polský hráč ve službách Meziměstí, nacentroval na zadní tyč, kde Krejčí vrátil balon do ohně a Smrček dával už na 5:0. Na konečných 5:1 snižoval v 66. minutě hostující Matějovic.

Fakta – branky: 5. Šprinc, 10. Krejčí, 15. Mucha, 33. a 47. Smrček – 66. Matějovic. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 4:0.

MACHOV – V. POŘÍČÍ B 2:1

Obě mužstva nastoupila v hodně improvizovaných sestavách a lépe vstoupila do zápasu ta domácí, která se v 6. minutě ujala vedení brankou Kubečka. Machovští borci se však z vedení radovali jen čtyři minuty, na poločasových 1:1 srovnával Svatoš. O osudu utkání nakonec rozhodl po změně stran domácí Martinec, který v 65. minutě upravil na konečných 2:1.

Fakta – branky: 6. Kubeček, 65. Martinec – 10. Svatoš. Rozhodčí: Bareš – Prušinovský. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 0:1.

HRONOV – V. JESENICE 4:1

Domácí nezačali nejhůře a na konci první desetiminutovky se ujali brankou Valtery vedení 1:0. Hned po změně stran přidal druhý domácí gól Ansorge a tentýž hráč dával o deset minut později i třetí gól Hronova. Na rozdíl čtyř branek zvyšoval v 67. minutě Valtera. Čestný úspěch hostů zaznamenal čtvrt hodiny před koncem Paďour – 1:4.

Fakta – branky: 9. a 67. Valtera, 47. a 58. Ansorge – 73. Paďour. Rozhodčí: Krejska – Balcar, Saučuk. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

TEPLICE N. M. – MEZILESÍ 6:1

V první půli nebyla k vidění nijak pohledná kopaná, hosté spoléhali na zataženou obranu a brejky, domácí naopak nenacházeli recept na dobře zformovanou defenzivu Mezilesí. Když už se to v 19. minutě povedlo Laurynovi, hostující Vaněk ve 23. minutě krásnou střelou srovnal na 1:1. Zlom v utkání nastal na konci první půle, kdy domácí dvěma slepenými góly utekli na 3:1. Po změně stran Teplice ustoupily od nakopávaných míčů, vrátily balon na zem a soupeře k ničemu nepouštěly. Výsledkem byly další tři góly v síti Mezilesí a zasloužené vítězství 6:1.

Fakta – branky: 19. a 81. Lauryn, 40. a 90. Řeháček, 42. Matouš, 71. Dostál – 23. Vaněk. Rozhodčí: Vacek – Hampl, Ježek. ŽK: bez karet. Diváci: 80. Poločas: 3:1.

DOLANY – BABÍ 1:2

Dolanští nastoupili k zápasu bez potrestaného tvůrce hry Ivana Tokara. A navíc po čtvrt hodině hry přišli také o zraněného kapitána Černohlávka. Hosté šli hned poté do vedení, když dolanský Bednář zahrál malou domů, gólman Kubásek podklouzl a míč směřující do branky nezachytil – 0:1. Domácí byli lepší, ale trápili se v koncovce. Největší šanci spálil Záliš, kterého před prázdnou brankou našel syn Vojta. Dolaňáci se ale vyrovnání přece jen dočkali. Dvě minuty po změně stran se po rohu dostal k odraženému míči Berger, byl faulován a nařízenou penaltu proměnil Kopecký. Místo toho, aby domácí soupeře dorazili, dopřáli mu ve svém pokutovém území hodně prostoru a osamocený Kozák toho s díky využil – 1:2.

Fakta – branky: 47. Kopecký z pen. – 16. Hron, 65. Kozák. Rozhodčí: Saučuk. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 0:1.

Č. KOSTELEC B – VELICHOVKY 1:4

V Kostelci začali lépe hosté, kteří již ve 3. minutě potrestali chybu domácí obrany – 0:1. Domácí se v dalších minutách tlačili za vyrovnáním, v koncovce však selhávali. To Velichovky byly podstatně produktivnější, ve 33. minutě upravil na poločasových 0:2 Karel. Kostelecké šance pak definitivně vzaly za své čtvrt hodiny před koncem, kdy zvyšoval na 0:3 Emlar. Zasloužené branky se Kostelec přece jen dočkal, přišla ale až v 86. minutě zásluhou Tipelta – 1:3. Velichovky ale hned vzápětí pečetí své vítězství na konečných 1:4.

Fakta – branky: 86. Tipelt – 3. Ulrych, 33. Karel, 73. Emlar, 87. Vít. Rozhodčí: Bárta – Bogdan, Ježek. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:2.

DOHRÁVKY

TEPLICE – Č. KOSTELEC B 1:2

Fakta – branky: 37. Řeháček – 42. Martínek, 65. Liška. Rozhodčí: Vaníček. Diváci: 60. Poločas: 1:1.

MEZIMĚSTÍ – BABÍ 3:0

Fakta – branky: 35. Smrček, 40. Krejčí, 52. Mucha z pen. Rozhodčí: Kalaš. Diváci: 85. Poločas: 2:0.

HEJTMÁNKOVICE – V. JESENICE 4:2

Fakta – branky: 12., 27. a 58. Strelec, 62. Hušek – 18. Paďour, 33. Lelek. Rozhodčí: Bareš. Diváci: 80. Poločas: 2:2.

STÁRKOV – ZÁBRODÍ 3:1

Fakta – branky: 21. a 26. Novotný, 61. Schreiber z pen. – 44. Janko. Rozhodčí: Hampl. Diváci: 64. Poločas: 2:1.

HRONOV – VELKÉ POŘÍČÍ B 1:0

Fakta – branka: 75. Valtera. Rozhodčí: Bárta. Diváci: 85. Poločas: 0:0.

  1. Hejtmánkovice 18 16 1 1 69:20 49
  2. Hronov 19 12 3 4 71:38 39
  3. Meziměstí A 18 11 6 1 55:23 39
  4. Babí 18 8 6 4 37:22 30
  5. Č. Kostelec B 19 9 3 7 47:40 30
  6. Velichovky 19 9 3 7 29:25 30