Jaroměř B – Hejtmánkovice 3:2
Šlágr jara začala Jaroměř výborně a hned po dvaceti vteřinách měla gólovku, v níž Kořínek jen těsně minul tyč hostující branky. Poté měli dvě nebezpečné standardní situace hosté, kdy exekutor M. Harasevič vždy řádně pozlobil domácí obranu v čele s brankářem Kořenem. Ve 20. min. prošel středem hřiště Plhal, ale jeho dělovka šla metr nad branku. Ve 28. min. měl další gólovku Kořínek, když trefil jen břevno. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, zahrával standardku z pětatřiceti metrů Emlar a krásnou bombou na zadní tyč překonal hostujícího brankáře – 1:0. Po této standardce ještě hosté obdrželi červenou kartu, když byl za druhou žlutou vyloučen hostující Václav Harasevič. Druhý poločas začala Jaroměř dobře, ale brzy inkasovala. Ve 48 min. zahrával Gago standardku na Haraseviče, který sklepl na nabíhajícího France, jenž trefil růžek domácí branky – 1:1. V 50. min. utekl po postranní čáře Kučera, předložil pod sebe Kořínkovi, který z hranice penalty těsně minul hostující branku. V 53. min. obešel Kořínek brankáře a střílel do prázdné branky, ovšem na brankové čáře vyhlavičkoval míč Jirman. Po hodině hry měl další obrovskou šanci Kořínek, ovšem hosté opět z brankové čáry vykopli jasný gól. V 61. min. měli další standardní situaci hosté. Gagův nákop propadl a odrazil se od země do spojnice břevna s tyčí domácí branky. V 68 min. kopala Jaroměř roh a Seifert skóroval přímo z něj – 2:1. Vedení však Jaroměři nevydrželo dlouho. Harasevič zahrával standardku z pětatřiceti metrů, kterou Kořen vyrazil před sebe a Jirman dorazil pohodlně do prázdné branky – 2:2. Jaroměř vsadila od té doby vše na útok. V 78. min. byl navíc po druhé žluté vyloučen další hostující hráč, tentokrát kapitán Gago. Dvojnásobnou přesilu však nehráli domácí dlouho. V 80. min. se za protesty nechal zbytečně vyloučit domácí kanonýr Kořínek. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, prošel do vápna domácích Kučera a předložil ideálně Škodovi, který propálil hostujícího brankáře  – 3:2.
Fakta – branky: Jakub Emlar, Miroslav Seifert, Martin Škoda – Jiří Franc, Ondřej Jirman. Rozhodčí: Michal Šedivý, Michal Vaníček, David Bárta. ŽK: 6:6. ČK: 1:2. Diváci: 187. Poločas: 1:0.

Heřmánkovice – Teplice nad Metují 1:3
V Heřmánkovicích se hrál fotbal nevalné úvodně. Úvodních pětadvacet minut přinesl hru nahoru-dolů, jenže bez vyložených šancí. Krátce poté se domácí dostali k výhodě trestného kopu a Bouška po tečované střele otevírá skóre zápasu – 1:0. Po vstřelené brance se domácí dostali do euforie, vypracovali si další dvě, tři pěkné příležitosti, ty ale neproměnili a přišel trest. Po Heřmánkovické hrubce a nedůrazu vyrovnávají Teplice na 1:1. Po změně stran dostali hosté trochu přísně výhodu pokutového kopu, kterou nepohrdli – 1:2. Domácí však nesložili zbraně a po deseti minutách dostali tu samou výhodu, jenže Pražák s ní naložil bídně, když ani netrefil branku. S přibývajícími minutami domácí stále více otevírali hru a pykali za to potřetí. Kalich hořkosti si vypil do dna opět Pražák, který chyboval na půlící čáře a brejk Tepličtí proměnili trefou na konečných 1:3.
Fakta – branky:  Petr Bouška – Tomáš Mucha, Martin Moravec, Daniel Kohl. Rozhodčí: Petr Šolc, Pavel Jirásek, Jan Šulc. ŽK: 3:2. Diváci: 40. Poločas: 1:1.

Police nad Metují B – Dolany 3:1
V Polici se za úmorného vedra hrál pohodový fotbal. Domácí byli aktivnější, ale do šancí se nedostávali. Až ve 36. min. se poprvé prosadili z rychlého protiútoku – 1:0. Když už se mělo odcházet do kabin, načapali domácí hráči dolanského brankáře Karla nepřipraveného a dali mu gól téměř z poloviny hřiště – 2:0. Po přestávce téměř z rozehrání přidali domácí rychlou branku a bylo rozhodnuto – 3:0. Hostující Duben v 66. min. už jenom korigoval na konečných 3:1.
Fakta – branky:  Jiří Kollert, Daniel Hofman, Martin Žiga – Vlastimil Duben. Rozhodčí: Jakub Vítek, Jiří Prokeš. ŽK: 1:0. Diváci: 20. Poločas: 0:0.

Velichovky – Meziměstí 2:2
Utkání se odehrálo s téměř hodinovým zpožděním, neboť hostující autobus měl při cestě do Velichovek dopravní nehodu. Aktivněji začali domácí a dvakrát nebezpečně ohrozili branku soupeře. Poté se dvakrát osmělili hosté, ale rovněž bez úspěchu. V 15. min. pronikal mezi hostujícími stopery Dyrc, ale trefil jen tyč. Podruhé rozezvučel hostující brankovou konstrukci z trestného kopu Karban, ale meziměstský brankář s pomocí břevna míč do sítě nepustil. Udeřilo až ve 31. minutě. Na dlouhý míč Mich. Novotného si naběhl Dyrc a pěknou akci vyšperkoval přihrávkou na úplně volného Mar. Novotného, který prázdnou branku trefit musel – 1:0. Ve druhé půli byli hosté lepší, od úvodu si vynutili tlak, ale domácí obrana v čele s Hasníkem odolávala. Na druhé straně potřetí zachránila hosty branková konstrukce, když po centru Dyrce hlavičkoval Holubář do tyče. V 58. min. se prosadil hostující střelec Hanák, když se s míčem otočil na hranici penalty a přesnou střelou k tyči nedal Hasníkovi šanci. Hosté předvedli obrat a v 64. min. už po další akci a přesné hlavičce vedli. Domácí srovnali v 84. minutě. Po rychlém protiútoku běžel na hostující branku Mar. Novotný, ale byl sražen hostujícím obráncem. Hosté hned dvakrát pykali. Smrček musel předčasně do kabin a z následného trestného kopu vyrovnal Karban. Utkání hrané za úmorného vedra skončilo spravedlivou remízou. Do rámce  zapadli nejen rozhodčí, ale i tábory fanoušků obou týmů, kteří vytvořili pěknou fotbalovou kulisu, stejně jako hráči obou týmů, jenž předvedli i v tropickém počasí pěknou fotbalovou podívanou bez nějakých záludných zákroku.
Fakta – branky: Pavel Karban, Marek Novotný – Lukáš Hanák, Petr Šprinc. Rozhodčí: OFS Trutnov. ŽK: 1:4; ČK: 0:1. Diváci: 90. Poločas: 1:0.

Stárkov – Mezilesí 3:5
Domácí opět nastoupili v hodně poslepované sestavě, a od toho se také odvíjel průběh utkání. Hosté toho dokázali v prvním poločase využít a během prvních pětačtyřiceti minut si vypracovali pohodový tříbrankový náskok. Do druhé půle domácí přeskupili řady, jenže Mezilesí na to nebralo ohled a čtvrtou brankou zápas definitivně zlomilo. Až za tohoto stavu se dostali také ke slovu domácí, respektive brankář Kučera, který v sobotu slavil kulaté padesátiny. Domácí dostali výhodu pokutového kopu, se kterou oslavenec naložil vskutku mazácky. Krátce poté však Stárkov inkasoval popáté. Poté Mezilesí zvolnilo a dovolilo domácím korekci na konečných 3:5.
Fakta – branky: Václav Kučera, Michal Pročko, Zdeněk Vencl –  Jan Vítek 3, Michal Kárník, David Švika. Rozhodčí: Pavel Lokvenc. ŽK: 0:0. Diváci: 30. Poločas: 0:3.

Velké Poříčí – Červený Kostelec B 2:1
V Poříčí se hrál v sobotním odpoledni velmi pěkný fotbal, jehož úvod patřil domácím. Ti si hned vypracovali sérii rohových kopů a po jednom ze závarů také vstřelili v 8. min. úvodní branku. Jejím autorem byl Flaška – 1:0. Pak se hra vyrovnala, i nadále ale byl k vidění pohledný kombinační fotbal. Po půl hodině hry podržel domácí hráče brankář Máslo, který vyrazil samostatný nájezd hostujícího hráče. Pojistit domácí náskok mohl pět minut před přestávkou Krombholz, který šel sám na branku, jenže ji minul. Podobně dopadlo i Flaškovo zakončení z malého vápna. Také po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal, v němž měli optickou převahu hosté, domácí naopak hrozili z rychlých brejků. Po jednom z nich zahrál červenokostelecký obránce ve vápně rukou a nařízenou penaltu v 50. min. proměnil Závada – 2:0. Komplikace pro domácí nastala dvacet minut před koncem, kdy vyrobil minelu poříčský zadák Lokvenc a hosté snížil na 2:1. O osm minut později mohl pojistit poříčské vedení Zelený, jeho parádní ránu ze třiceti metrů však zastavilo břevno. Těsné vedení pak už Poříčí udrželo.
Fakta – branky: Michal Flaška, Petr Závada – Martin Janko. Rozhodčí: Michal Šedivý, Michal Tomášů, Lukáš Vlk. ŽK: 3:3. ČK: 0:1. Diváci: 85. Poločas: 1:0.

Velká Jesenice – Broumov B 2:3
Domácí začali aktivně a v 15. min. měli velkou příležitost ke skórování. Ta se naskytla Láškovi, který však zblízka přestřelil. O deset minut později po vzorné spolupráci útočného tandemu domácích Čermák – Krčil střílí posledně jmenovaný otočkou v pokutovém území první branku utkání. Hosté udeřili ve 35. minutě. Na centr od rohového praporku si nejvýše vyskočil nekrytý Vlk, a hlavou vyrovnal na 1:1. Těsně před odchodem do kabin se útočný tandem domácích vyměnil role a po skvělém centru od rohového praporku střílí Čermák hlavou druhou branku domácích. Po hodině hry přišli ke slovu opět hosté, když se před pokutovým územím domácích uvolnil opět Vlk a přízemní střelou k tyči vyrovnal na 2:2. O deset minut později mohli jít Jeseničtí opět do vedení, když se pěkně uvolnil Čermák, na pětku naservíroval přihrávku Sklenářovi, který však trestuhodně mířil nad. Další obrovskou šanci Jesenice vytvořil v 75. min. Krčil, ale jeho přihrávku Lášek poslal opět nad. Když už se zdálo že utkání skončí remízou, tak vnikl do pokutového území hostující Novák a zajistil Broumovu vítězství 3:2 .
Fakta – branky: Vojtěch Krčil, Jan Čermák – Vlk 2, Novák. Rozhodčí: Jakub Franěk, Petr Buchta, Tomáš Franěk. ŽK: 1:4. Diváci: 85. Poločas: 2:1.

Česká Skalice – Babí 3:4
Hosté měli v první půli mírnou převahu, kterou korunovali poločasovým vedením. Po změně stran hra upadla a na obou týmech byla znát únava z obrovského vedra. „Je třeba přiznat, že Babí bylo dnes lepší," říkal hrající trenér Skalice Marcel Rydlo.
Fakta – branky: Martin Novák, Jiří Metlík, Ondřej Vik – Martin Neuschl 3, Michal Schrötter. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 2:3.

DOHRÁVKA 26. KOLA

Heřmánkovice – Velichovky 3:7
Fakta – branky: Lubomír Pražák 2, Michal Kment – Marek Novotný 4, Petr Dyrc, Martin Karel, Martin Holubář. Rozhodčí: Jan Gieci. ŽK: 1:0. Diváci: 40. Poločas: 1:5.

1. Jaroměř B               29    21    4    4     117:42    67
2. Hejtmánkovice        29    20    6    3    78:31    66
3. Babí                         29    20    1    8    83:44    61
4. Meziměstí                 29    16    3    10    84:57    51
5. Č. Kostelec B            29    14    5    10    84:49    47
6. Velká Jesenice           29    13    7    9    61:41    46
7. Police n. Met. B         29    14    4    11    58:74    46
8. Velké Poříčí               29    13    5    11    72:57    44