Teplický Mucha sestřelil čtyřmi góly Jesenici

Náchodsko – Svým 13. kolem pokračoval o víkendu fotbalový Veba Okresní přebor mužů.

11.6.2013

VELKÉ POŘÍČÍ (v bílém) doma nečekaně klopýtlo s broumovskou rezervou.Foto: Deník/Jiří Mach

SKUPINA O POSTUP

Velké Poříčí – Broumov B 3:6
Úvodní minuty patřily domácím, vytvořili si čtyři gólové příležitosti, ale branku nevstřelili. A tak šli ve 20. min. do vedení proměněnou penaltou hosté – 0:1.  Domácím se poté přece jen podařilo šťastnou střelou srovnat, ale místo toho, aby utkání překlopili na svou stranu, tak si nechali ještě do přestávky dát jeden gól – 1:2. Ve druhém poločase navíc domácí hráli proti deseti, protože jeden z broumovských hráčů šel v první půli předčasně pod sprchy. Tato situace však broumovskou rezervu  nijak nevykolejila. Nejprve se sice podařilo domácím vyrovnat na 2:2, ale poté po hrubých chybách inkasovali během patnácti minut hned dvakrát a Broumov šel do trháku 4:2. Po pátém broumovském gólu přišla poříčská korekce na 3:5, ale poslední slovo měli hosté, kteří uzavřeli na konečných 3:6.
Fakta – branky: Josef Stříbrný, Jakub Novák, Michal Vít – vlastní, František Dunovský, Ladislav Hanzlík, Jan Kotyza, David Svoboda, Lukáš Soumar. Rozhodčí: Miroslav Přibyl, Pavel Jirásek, Linda Hejzlarová. ŽK: 3:2. ČK: 0:1. Diváci: 90. Poločas: 1:2.

Meziměstí – Červený Kostelec B 3:0
V Meziměstí se v prvním poločase nehrál pohledný fotbal, šancí bylo poskrovnu, stejně tak jako přesných přihrávek. Až v poslední minutě první půle se podél postranní čáry protáhl Krejčí a z nulového úhlu poslal domácí do vedení 1:0. Ve druhé půli se výkon domácích zlepšil a padly také dva krásné góly. Nejprve domácí přenesli hru zprava nalevo, kde si míč zpracoval Šolc a parádní ranou upravil na 2:0.  Třetí meziměstský gól měl na svědomí Macúš, jehož střela z pětadvaceti metrů šla od břevna do branky – 3:0.
Fakta – branky: Vojtěch Krejčí, Martin Macúš, Petr Šolc. Rozhodčí: Vlastislav Kiezler, Radek Kalaš. ŽK: 2:1. Diváci: 90. Poločas: 1:0.

Machov – Babí 2:2
V Machově se nesehrálo moc líbivé utkání. Skóre otevřel machovský útočník Martinec, kterému k tomu dopomohl kiks hostujícího Ducháče. Vyrovnání přišlo ještě do poločasu z pokutového kopu. Druhý poločas začal ve vlažném tempu, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. V 70. min. po krásném centru R. Čecha předběhl Jiří Kubeček bránícího protihráče a brankáři hostí nedal žádnou šanci – 2:1. Vyrovnání pak přišlo po rohovém kopu, kdy si domácí dobře nepokryli nabíhajícího Hátaše, který tak stanovil konečný výsledek na spravedlivých 2:2.
Fakta – branky: Pavel Martinec, Jiří Kubeček – David Hátaš, Martin Neuschl. Rozhodčí: Martin Pálka, Jan Vávra. ŽK: 2:0. Diváci: 55. Poločas: 1:1.

Mezilesí – Hejtmánkovice 2:2
Hosté nastoupili do utkání aktivněji, ale dlouho naráželi na skálopevnou obranu dirigovanou domácím stoperem Michalem Novákem. Hra se s přibývajícími minutami postupně převážila na domácí stranu a mírná převaha vyvrcholila první brankou Mezilesí, kterou vstřelil z pokutového kopu Michal Kárník. Chvíli poté byl nachytán na švestkách jinak vynikající gólman domácích Roman Škoda, a z trestného kopu bylo vyrovnáno 1:1. Druhý poločas byl ve znamení vytrvalého deště, který ovlivnil hru obou týmů. Když domácí znovu-probouzejícím se kanonýrem Pavlem Škodou zvýšili na 2:1, vypadalo to, že body zůstanou doma. Pár minut před koncem však domácí levý bek Milan Holý tvrdě zakročil v pokutovém území a hosté z penalty stanovili výsledku konečnou podobu – 2:2.
Fakta – branky: Michal Kárník, Pavel Škoda – Miroslav Harasevič 2. Rozhodčí: Jan Gieci. ŽK: 2:2. ČK: 0:1. Diváci: 45. Poločas: 1:1.

NA MEZILESÍ  se body v souboji domácích (v modrém) a Hejtmánkovic dělily.

Jaroměř B – Heřmánkovice 8:2
Domácí byli od první minuty lepším týmem a dokázali se osmkrát trefit do černého. Hosté hrozili jen sporadicky z brejků, a to bylo na rozjeté domácí hodně málo.
Jaroměřská rezerva si poměrně brzy vytvořila tříbrankový náskok, Heřmánkovice sice snížily na 3:1, ale další dvě trefy domácích je zase umravnily. Krátce před poločasem se heřmánkovický Kment prosadil podruhé a korigoval na poločasových 5:2. Ve druhé půli se už trefovali pouze domácí, kteří výsledek zaokrouhlili až na divokých 8:2.
Fakta – branky: Ersin Ameti 2, Lukáš Böhm 2, Jakub Horák, Jakub Emlar, Radek Matějíček, Tomáš Vít – Michal Kment 2. Rozhodčí: OFS Trutnov. ŽK: 3:3. Diváci: 33. Poločas: 5:2.

Velká Jesenice – Teplice nad Metují 0:5
Utkání hrané na půdě v Teplicích nad Metují patřilo v první půli právě Teplickým. Ti soupeře prakticky k ničemu nepustili, měli výraznou herní převahu, ze které ale dokázali vytěžit pouze jednu branku. Druhá půle ale už bylo o něčem jiném. Taktovku utkání převzala Velká Jesenice, jenže ze svých příležitostí nedokázala nic vytěžit. Byli to tedy Tepličtí, kteří především díky svému dvornímu střelci Muchovi, autorovi čtyř branek, odskočili až na konečných 5:0.
Fakta – branky: Tomáš Mucha 4, Štefan Kalaš. Rozhodčí: OFS Trutnov. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 0:1. (mr, vo)

14

Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
51

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Královéhradecko - Kraj a město se snaží prosadit bezplatné využívání některých úseků dálnic v regionu.

Náchod - Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Náchoda svým Oplem Corsa vracel o půl jedné v noci domů, zastavila ho jen kousek před cílem policejní hlídka pořádkové policie.

Obrat v zápase režíroval Klesl

Náchod - Prvoligoví házenkáři Náchoda zvládli další klíčový podzimní zápas, když na domácí palubovce přehráli Zlín.