V Lovčicích byl z toho boom. A nejen tam, tenhle plánovaný přesun vzbudil obrovskou pozornost mezi fotbalovými fanoušky v celé republice. Bývalý reprezentant a legenda pražské Sparty Tomáš Řepka v minulém týdnu oznámil přestup do nového klubu. Vybral si vísku na Královéhradecku nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Zlákalo ho sem rybaření a také kamarád Jan Fölkl, jenž za lovčický Sokol kope okresní přebor.

Jan Fölkl a Tomáš Řepka s dresem TJ Sokol Lovčice
Řepka v Lovčicích: ohlasy byly velké. Kluci z mužstva jsou nadšeni, říká Fölkl

Nadcházející sobotu se už chystalo první utkání Řepky v novém dresu, měl nastoupit do přáteláčku v nedaleké Klamoši. Jenže to nakonec padá, stejně jako celý transfer. Důvod? Oddíly se údajně mezi sebou nedomluvily.

„Můžu to potvrdit, avizovaný přestup nedopadl,“ sdělil Deníku lovčický Fölkl. Klub TJ Sokol Červené Janovice, kde byl někdejší obránce italské Fiorentiny či anglického West Hamu doposud registrován, ho prý nepustil.

Legenda Sparty Tomáš Řepka
Přestupová bomba na Hradecku! Tomáš Řepka bude hrát okresní přebor za Lovčice

„Změnilo se tam vedení a to současné k nám Tomáše nechce pustit. Chtějí hrát na postup a nesehnali by za něj náhradu,“ objasnil situaci fotbalista desátého mužstva tabulky okresního přeboru Královéhradecka.

Jan Fölkl a Tomáš Řepka s dresem TJ Sokol LovčiceJan Fölkl si s Tomášem Řepkou nakonec za Lovčice nezahraje.Zdroj: archiv J. F.Celku z Kutnohorska patří v tamním okresním přeboru před startem jara druhá příčka s tříbodovým odstupem na vedoucí Paběnice.

„Sedli jsme si na kafe a dohodli jsme se. Jsem rád, že nám Tomáš v této sezoně pomůže, bez něj by to fotbalově nešlo,“ zjednodušeně popsal celou anabázi nový sportovní manažer klubu z Červených Janovic Jiří Kubík.

Tomáš Řepka se sám vyjádřil k situaci na svém instagramu. „Někdy si fotbal pohraje se mnou. Můj předchozí tým Červené Janovice se rozhodl bojovat o postup a nechtějí se mě vzdát. Neumožnili mi přestup a na některé věci jako hráč nemám vliv,“ stojí v jeho prohlášení, kde mimo jiné také uvádí, že Janovicím přesto rád pomůže.


Načítám tabulku ...