FK Náchod–Deštné – Flota Swinoujiscze 1:1 (0:1).

Hosté přečkali v Náchodě úvodní tlak domácích a s přibývajícím časem přebírali iniciativu. Hbitější Poláci, kteří často donutili domácí defenzivu k chybám, šli také v 17. min. do vedení, když náchodská obrana nedůrazně odvrátila míč a hosté střelou zpoza šestnáctky otevřeli skóre utkání – 1:0. Odpověď domácích mohla být blesková, dvě minuty na to se Náchodu naskytl trestný kop z hranice šestnáctky, Mergancův technický pokus však zastavilo pouze břevno. Asi stovce domácích příznivců ještě jednou v první půli hodně zatrnulo, stoper Zdeňka vyslal malou domů hostujícího útočníka do brejku, polský hráč obešel i vyběhnuvšího Strazzera, před prázdnou brankou však nastřelil jen břevno. „První poločas jsme nehráli dobře, špatně jsme přistupovali k soupeři a vyrobili jsme v obraně hodně hrubých chyb. To nás bohužel provází celým průběhem naší přípravy,“ hodnotil kriticky po utkání výkon svých svěřenců v první půli náchodsko – deštenský trenér Karel Krejčík.

Do druhé půle udělaly oba tábory změny v sestavě a především na straně domácích došlo k výraznému zlepšení. O zasloužené vyrovnání se pak postaral v 51. min. Martin Růžička, který křížnou střelou propálil gólmana hostí. Aktivnější domácí pak měli po celý druhý poločas navrch, své další šance však již využít nedokázali. Hosté se ve druhé půli dostali ještě do jedné vyložené šance, tu však lapil s přehledem chytající gólman Černík. „Ve druhém poločase se náš projev zlepšil, řekl bych, že jsme na tom byli lépe kondičně a hru určitě oživil Havrda. Takže s druhým poločasem vládne spokojenost, jen je škoda, že jsme neproměnili své další šance,“ dodal ke druhé půli trenér Krejčík.

Pro náchodsko – deštenské fotbalisty to byl poslední test před nedělním pohárovým utkáním v Převýšově. Trenéru Krejčíkovi však dělají vrásky na čele méně závažná i závažnější zranění klíčových hráčů. „Čtyři nebo pět hráčů, s nimiž počítám do poháru, dnes nemohlo nastoupit, takže ještě uvidíme, jak se celá situace do neděle vyvine,“ odpověděl trenér Krejčík na dotaz, zda již nosí v hlavě sestavu na nedělní pohárový duel.

Náchodský lodivod neměl v úterním podvečeru k dispozici brankáře Kobose, do pole pak Kaplana, Moníka, Hudce ani Nejmana. „Jsou tam dvě zraněná ramena, nakopnutý kotník, což jsou ne vážná, ale určitě nepříjemná zranění, u kterých dávám přednost úplnému doléčení,“ zdůvodnil úterní absenci klíčových hráčů náchodsko – deštenský trenér.

Sestava FK Náchod – Deštné: Strazzer (46. Černík) – Pohl, Zdeňka, Kopřiva, Petr Zelený – Zinke, Vašata, Harvanka (46. Havrda), Pavel Zelený – Merganc (46. Suchánek), Hubička (46. Růžička).