V silné, převážně severské, konkurenci obhájil titul mistra světa Dán Martin Schmucker. Také na dalších místech skončili Dánové, s výjimkou bronzové medaile, která putuje do Německa.

Nejlepším z Čechů byl Tomáš Neumann, mistr České republiky, který se dělil o sedmé místo s dalším z Čechů, Lukášem Jurajdou.

Náchodští zástupci tohoto u nás stále velmi mladého sportu odvedli výkony mírně pod hranicí svých možností. Tučkovi a Kácovskému unikl postup mezi elitní stovku, a tím i účast ve třetím kole, o pověstný vlásek. To v tomto případě byly dva kopy. Nakonec skončili na 105. místě.
O patnáct příček níže byl Šolc, 130. místo patřilo Kylarovi a na 180. místě skončil Mikuš, který v Rumburku zaplatil nováčkovskou daň.

Ve dvojicích skončili Kácovský se Šolcem dvaasedmdesátí, Tuček s Mikušem skončili o dvě příčky níže. Nakonec se soutěže dvoučlenných družstev zúčastnilo 99 dvojic.

Relativně nejlepší umístění si z mistrovství světa odváží Kylar, který ve smíšených dvojicích obsadil, spolu s Rejnovou z Rumburka, velmi solidní 13. místo. (dop, mr)