Provodov – Červený Kostelec 0:3

Hosté se ujali vedení už v 6. min. vlastní brankou domácího Bensche. Červenokostelečtí fotbalisté byli dál aktivní, měli míč častěji na svých kopačkách a v 18. min. Bártou zvyšovali na 2:0. Zbytek poločasu se dohrával za mírné převahy Červeného Kostelce. Za zmínku ještě stojí střelecký pokus červenokosteleckého záložníka, jehož parádní ránu zneškodnil bravurním zákrokem Swaczyna.
Ve druhém poločase se hra vyrovnala, domácí se stále častěji osmělovali a v 52. min. mohli i snížit. Do Zeleného loženky se ale na poslední chvíli vložit hostující obránce a zachránil Kostelec od inkasování. Poté se dostal do šance i hostující Kostelec, ale rovněž bez efektu. Čtvrt hodiny před koncem po nedorozumění hostující obrany odcentroval od rohového praporku Macek, ale Kuneš trefil jen prostředek branky a v něm připraveného brankáře. V závěrečných minutách se na hřišti zbytečně přiostřilo, deset minut před koncem pak uzavřel na konečných 0:3 Trudič.

Richard Berger, předseda Provodova: „Rozdíl dvou tříd byl vidět, nám bohužel chyběli čtyři hráči základu, ale i přesto se kluci ve druhé půli soupeři herně vyrovnali a nakonec to bylo důstojné pohárové vystoupení."
Petr Zieris, trenér Červeného Kostelce: „V prvním poločase jsme byli lepší a kromě dvou gólů jsme ještě neproměnili dvě další šance. Ve druhém poločase už to bylo vyrovnané."

Fakta – branky: 6. vlastní, 18. Bárta, 80. Trudič. Rozhodčí: Janeček. Poločas: 0:2. Sestavy – Provodov: Swaczyna – Bek, Výborný, Pfeifer, Bensch – Kuneš (83. Zítko), Pařízek, Chytrý, Zelený – Samko (86. Voborník), Macek. Červený Kostelec: Švejdar – Bárta (70. Fireš), L. Hlava, O. Vít, Zajíc (46. Trudič) – D. Hlava, Vlček, Petrů, Martínek – Koval (46. Hundák), Křesťan (75. Hypius).

N. Město n. Met. – Úpice 1:1, 10:11 na PK

Od začátku bojovného utkání se hosté snažili o nátlakovou hru a získat územní převahu. Nutno říci, že se jim to hlavně v úvodu utkání dařilo.  První náznak šance přišel pro Úpici v 9. min., když se po nedůrazném zákroku novoměstské obrany dostali do zakončení, ale střela šla vedle. Postupem času se hra vyrovnala, ale ani jedno mužstvo si nekázalo vypracovat gólovou šanci. Ve 35. min. domácí zahrávali trestný kop, na který si naběhl Sedláček a otevřel skóre utkání – 1:0. Ve zbývajících minutách poločasu hosté přitlačili, ale bez gólového efektu.
Úvod druhého poločasu patřil jednoznačně hostům z Úpice, kteří se natlačili na novoměstskou polovinu a v 58. min. svou převahu po trestném kopu přetavili ve vyrovnávací gól, který vstřelil Mach – 1:1. V 63. min. se po chybné rozehrávce domácí obrany dostali hosté do gólové šance, ale Bohuška skvělým zákrokem tuto šanci zneškodnil. O dvě minuty později se na druhé straně dostal do úniku domácí Sedláček, ale zradilo ho zakončení. V 80. min. se po rychlém útoku ocitl sám před úpickým brankářem A. Lelek, ale ani nadvakrát ho nedokázal překonat. V závěru utkání se hosté snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale obrana domácích jejich tlak ustála a utkání skončilo nerozhodně.
O postupu tak musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých byli nakonec až po dvanácté sérii úspěšnější hosté.  Vítězný gól dal Kulhánek.

Miloš Killar, trenér N. Města: „Hostujícímu celku jsme byli vyrovnaným soupeřem. Vzhledem ke všem okolnostem můžeme být s naším výkonem spokojeni. Škoda jen neproměněných příležitostí v závěru utkání."

Fakta – branky: 35. P. Sedláček – 58. L. Mach, vítězná penalta Kulhánek. Rozhodčí: Linhart. Poločas: 1:0. Sestavy – N. Město: Bohuška – Mervart, Nejman, Vít, L. Zákravský – Lichter (75. A. Lelek), Růžička, Voráček – Sedláček (68. V. Lelek), Čopík. Úpice: Kobos – Chmelík, Havlíček, Řehák, Kulhánek – Mach, Finger, Jan Marel (46. Kejzlar), Punar (62. Belák) – Rada (74. Hanzlík), Winter.

Černíkovice – Jaroměř 1:6

Souboj týmů z jiných sfér krajských fotbalových soutěží se v Černíkovicích projevil v plné síle. Domácí hrající I. B třídu od první minuty bránili debakl. Jaroměř, účastník krajského přeboru, si od úvodního hvizdu vytvářela jednu brankovou příležitost za druhou, dlouho však nemohla protrhnout střelecké prokletí. To se podařilo až v 17. min. Ponikelskému, který odšpuntoval jaroměřskou kanonádu. Na 2:0 pro favorizované hosty zvyšoval ve 25. min. Exnar a o pět minut později dal Jaroměři tříbrankový náskok Diviš. Ve 35. min. se prosadili i domácí, konkrétně Bárta, který se trefil ukázkovou ranou z pětatřiceti metrů. To ale favorita nevykolejilo a ještě do poločasu si vzal tříbrankový náskok zpět. Na poločasových 1:4 upravoval ve 39. min. Holub.
Druhý poločas v mnohém kopíroval průběh toho prvního, Jaroměř se hned nastěhovala na půlku domácích, ale dlouho se nemohla střelecky prosadit. Pátý jaroměřský gól zaznamenal až v 72. min. Kořínek a postup hostů stvrdil v 81. min. Holub – 1:6.

Miloš Exnar, trenér Jaroměře: „Nechtěli jsme připustit žádnou komplikaci, a tak jsme na soupeře vyrukovali s vysokým presinkem s cílem vstřelit rychlé góly. To se nám nakonec po několika neproměněných šancích podařilo. Po většinu hrací doby jsme byli jasně lepším mužstvem a kontrolovali tak plně vývoj zápasu."

Fakta – branky: 35. Bárta – 17. Ponikelský, 25. Exnar, 30. Diviš,  39. a 81. Holub, 72. Kořínek. Rozhodčí: Vašata. Poločas: 1:4. Sestava Jaroměře: Sestava: Kořen – Hrobský, Ponikelský, Svoboda, Rejchrt (46. Ruprich) – Holub, Michálek (60. Böhm) – Škoda, Diviš (46. Čenovský), Exnar – Kořínek (75. Ulrych).

Další nedělní výsledky 1. kola Poháru KFS: Vamberk – Rychnov 0:3, Doudleby n. O. – Černilov 1:0, Třebeš – Olympia HK (ÚT, 18.00), Nový HK – Libčany (ST, 17.30). (mr, zm)

POHÁROVÉ derby bylo k vidění v nedělním podvečeru v Provodově, kde domácí (v modrém) nestačili na favorizovaný Červený Kostelec.