V derby to padalo jen domácím, Česká Skalice si s chutí zastřílela

Náchodsko - Okresní derby nabídlo sychravé víkendové kolo fotbalové I. B třídy.

25.9.2017

Ilustrační fotoFoto: Miloš Šálek

Velké Poříčí i tentokrát potvrdilo skvělý vstup do sezony, když vyhrálo i šesté utkání a suverénně soutěž vede.

VELKÉ POŘÍČÍ – PROVODOV 2:0

Derby začali domácí pěkně od podlahy. Už v první minutě Dobýval centroval do vápna Provodova, kde domácí Pařízek minul prázdnou branku svého bývalého oddílu. Další velkou šanci si připravili domácí fotbalisté v 10. minutě, kdy střelu Goise vykopával jeden z provodovských hráčů z brankové čáry. Velké Poříčí dokázalo svou úvodní převahu přetavit ve vedoucí gól v 19. minutě, kdy akci Sona s Dobývalem zakončil druhý jmenovaný nekompromisní ranou do šibenice – 1:0. Vyrovnání mohlo přijít po půl hodině hry, kdy domácí stoper Lokvenc neodhadl let míče, ten jen přeplachtil a provodovský kanonýr Hlava pelášil sám na Vacha. Gólman Poříčí mu však dobře zmenšil střelecký úhel, a tak Hlava branku vůbec netrefil.

Na zhoršujícím se terénu se ve druhé půli fotbalovost obou týmů postupně vytrácela a oba celky se stále častěji uchylovaly k nakopávaným míčům. Vyrovnání měl ve 48. minutě na hlavě hostující Goll, který po přímém kopu hlavičkoval do tyče domácí branky. Hra se hned vzápětí přelila na druhou stran, kdy šli na jediného obránce Son s Pařízkem, jenže svou šanci nevyužili. Po hodině hry domácí Flaška přenesl hru dlouhým nákopem do vápna Provodova, kde Son upravil na 2:0. Hned vzápětí mohl přidal třetí branku opět Son, jenže těsně minul. Hosté se mohli vrátit do hry v 78. minutě, kdy Flaška ve vápně nedovoleně zastavil Khuna a kopala se penalta. Tu však Vacho chytil. A poříčský brankář se o chvíli později vyznamenal i proti další gólovce Provodova. „Chtěl bych poděkovat všem hráčům za bojovnost a poctiví přístup, a všem divákům, kteří dorazili, že nás za tak nefotbalového počasí podpořili,“ dodal k utkání Zdeněk Burdych, asistent poříčského trenéra.

Sestavy – Velké Poříčí: Vacho – Lokvenc, Flaška, Stříbrný, Novák – Chmelík, Hubka, Pařízek, Gois (68. Hanzlík – Son, Dobýval. Provodov: Voborník – Bek (67. Bogusz), Goll, Čtvrtečka Punar – Khun, Kratěna, Kuru, Vrabec – Nožka, Hlava.

ČESKÁ SKALICE – PŘEDMĚŘICE 5:0

Domácí fotbalisté měli od úvodní minuty zápas pod kontrolou a mohli zvítězit daleko výraznějším rozdílem. Na první gól se v České Skalici čekalo jen zhruba čtvrt hodiny, kdy se o slovo přihlásil kanonýr Valeš – 1:0. Tentýž hráč navíc o šest minut později posunul skóre už na 2:0 pro domácí. Skalice však ještě neměla dost, a tak ve 38. minutě zúročil její výborný výkon v třetí branku Šrajbr – 3:0.

Hned zkraje druhé půle zvyšoval Panenka už na 4:0 a po hodině hry výsledek pečetil na konečných 5:0 Sedláček. Poté domácí zvolnili, prostřídali a pustili do hry i soupeře, který však ani tak nedokázal s výsledkem už nic udělat.

Sestava České Skalice: Jakl – Koza (69. Vik), Kožený, Berger, Pšenička – Šrajbr (59. Hánl), Voráček, Hanel, Panenka (85. Novotný) – Valeš (79. Mertlík), Sedláček (69. Novák).

25.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Čtveřice umělců vystavuje svá díla v galerii U přívozu

Naši prvňáci

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Provodov - Šonov a ZŠ Suchý Důl

Vítězství vyfoukl domácím host

Česká Čermná - Vítězem šestého ročníku karambolového turnaje v České Čermné stal Milan Strnad před Martinem Kulhánkem a Janem Vlčkem.