V Pardubicích bylo v půli hotovo

Náchodsko – Fotbalový Východočeský přebor dorostu má za sebou 17. mistrovské kolo, ve kterém Nové Město prohrálo v Pardubicích a Náchod vyhrál v Rychnově.

17.4.2013

STARŠÍ dorostenci Náchoda (v modro-bílém) sice v Rychnově vyhráli, trenér Panenka jim ale rozhodně měl co říct.Foto: Zdeněk Majer

Pardubice B – Nové Město nad Metují 5:0 (5:0). „V prvním poločase jsme propadli ve všech činnostech, nestíhali jsme a u všeho jsme byli druzí. V 18. minutě to bylo 3:0. Je to dané také tím, že půlka mužstva měla v nohách zápas ze soboty a chvíli trvalo, než se dostali do tempa. Hráčům Pardubic se vyrovnal pouze Klikar, bohužel se k němu v prvním poločase nikdo nepřidal. Druhý poločas byl lepší, domácí slevili, postupem času prostřídali a hra byla vyrovnanější. Měli jsme i dvě dobré šance ke skórování, ale Lukáška i Hánla vychytal domácí brankář. Ve druhém poločase se zlepšila obranná činnost celého mužstva. Za druhý poločas tedy chválím a výjimečně chválím také jedince, a to Klikara a Zákravského," nechal se po utkání slyšet novoměstský trenér Pavel Zelený.
Sestava N. Města: Škoda – Darebník, Hlávko, Zákravský, Junek – Vaněk (55. Hanzl), Borůvka, Lukášek (70. Šanovec), Králíček – Klikar, Hánl.

Rychnov nad Kněžnou – Náchod 0:3 (0:2). „Na malé umělce jsme potvrdili vedoucí postavení a zaslouženě vyhráli. Přesto je o čem se bavit," uvedl stručně k zápasu náchodský trenér Jaroslav Panenka.
Branky: Vaněček, Plšek, Panenka.
Sestava Náchoda: Ruffer – Panenka, Bohuslav, Huaman, Hanel – Moravec, Vejprava, Vaněček, Vrabec – Plšek, Šulitka. Střídali: Pek, Říha, Hladík. (zm, jp)

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Náchodsko - Mizerný start do sezony zažívá nejúspěšnější celek posledních pěti let. Hokejisté Náchoda se v úvodu nového ročníku trápí jak v ofenzivě, tak i v defenzivě, což potvrdili i v nedělním domácím zápase s Třebechovicemi.