TJ VELKÉ POŘÍČÍ
(1. místo, 34 bodů)
Zdeněk Burdych, trenér Velkého Poříčí: „Z pracovních důvodů nám skončili dva kluci ze základní sestavy a navíc Dobýval měl problémy se zády a ještě ani netrénoval. Tréninková morálka letos byla na můj vkus špatná, ať už to bylo způsobeno pracovními povinnostmi, tak nechutí některých hráčů zapojit se do přípravy. Pro mě je stále favorit číslo 1 Náchod B a my se mu budeme snažit tu cestu do I. B třídy znepříjemnit. Pokud by se nám ale přece jen povedlo udržet první příčku, I. B třídě bychom se asi nebránili, ale museli bychom obměnit kádr. Během přípravy jsme sehráli tři utkání, všechno to bylo s mužstvy z I. B třídy. S jaroměřským béčkem jsme remizovali 3:3, s Hronovem 2:2 a s Opočnem 4:4, když jsme ještě pět minut před koncem vedli 4:2."

FK NÁCHOD B
(2. místo, 25 bodů)
Josef Tilg, trenér Náchoda B: „Chceme znepříjemnit vedoucí příčku Velkému Poříčí."

SK BABÍ
(3. místo, 22 bodů)
Václav Stránský, člen výboru SK Babí: „Naším cílem pro jaro je udržení stávající příčky a pozlobení týmů nad námi."

JISKRA VEBA MACHOV
(4. místo, 22 bodů)
Pavel Martinec, sekretář oddílu: „Zimní přípravu jsme sice absolvovali, ale nechodilo nás mnoho. I v tom málu jsme se ale snažili slušně potrénovat. Po podzimu jsme v popředí tabulky a tam bychom také chtěli zůstat."

LOKO MEZIMĚSTÍ
(5. místo, 22 bodů)
Jiří Hejcman, vedoucí mužstva: „V zimní přípravě to bylo střídavě oblačné. Máme stále málo hráčů, takže mi jich na trénink chodilo ze základu tak šest nebo sedm, ti ale zase odtrénovali tak 90% všech jednotek. U ostatních to bylo podle času. Máme tam několik dorostenců, kteří chodili s dorostem a někdy i s námi. Do jara jdeme s tím, že bychom rádi udrželi umístění v první pětce."

SLAVOJ TEPLICE NAD METUJÍ
(6. místo, 21 bodů)
Dušan Kalaš, hrající trenér Teplic nad Metují: „Bylo by krásné, kdyby člověk mohl dělat zimní přípravu v nějakých dvanácti lidech, ale co jsem četl rozhovor s Karlem Havlíčkem, tak to nefunguje ani na úrovni kraje, natož na úrovni okresu. Prostě se trénuje s lidmi, kterým se trénovat chce. Zimní přípravu jsme měli společnou s dorostenci a každou středu jsme chodili na dvě hodiny do haly, pondělky a soboty byly o běhání, aby se nabral objem. Na jaře bychom hlavně doma chtěli hrát takový fotbal, aby na nás chodili diváci. Musíme posbírat ještě pár bodů a vzhledem k umístění po podzimu si myslím, že bychom neměli mít problém se záchranou. Do kádru se snažíme zapojovat i dorostence, aby dokázali časem úplně vystřídat stárnoucí generaci."

TJ JISKRA ČESKÁ SKALICE
(7. místo, 19 bodů)
Robin Goll, hrající trenér České Skalice: „Příprava nebyla skoro žádná. Cílem je navázat na výsledky, se kterými jsme končili podzim. Sestava se nijak neobmění, nikdo nepřišel ani neodešel."

TJ SOKOL HEJTMÁNKOVICE
(8. místo, 19 bodů)
Miroslav Harasevič, hrající trenér Hejtmánkovic: „Naši zimní přípravu ovlivnila velká spousta zranění i pracovních povinností, takže do jara jdeme s jediným cílem, neudělat ostudu a pokusit se zůstat v klidném středu tabulky."

TJ SOKOL VELKÁ JESENICE
(9. místo, 19 bodů)
Václav Hofman, sekretář oddílu: „Start jarní části okresního přeboru mužů je přede dveřmi a i ve Velké Jesenici se na něj intenzivně připravují. Ne však všichni hráči kádru mužstva pochopili, že příprava začíná s dostatečným předstihem před mistrovskými zápasy. Není to jistě problém jen náš, ale i v řadě jiných oddílů. Je ke škodě, že v poměrně dobrých klimatických podmínkách letošní zimy toho hráči nevyužívají. Trénovali jsme v hale i venku a sehráli několik přípravných utkání na umělé trávě, vesměs s celky trutnovského okresu, jehož úroveň považujeme za vyšší, tak, že z několika neúspěšných výsledků neděláme velké závěry. Problémy v sestavě pro jaro nebudeme konkretizovat, ovšem absence našeho nejlepšího útočníka Krčila, který odešel na studijní stáž do Irska, bude citelná. Po podzimu jsme sice na devátém místě, ale ztráta na třetí Babí jsou pouhé tři body. Začínáme dvakrát venku, což není ideální, ale doufáme, že se i tentokrát vyhneme sestupovým starostem. Naši věrní příznivci by si je určitě nezasloužili ."

SLOVAN BROUMOV B
(10. místo, 19 bodů)
Jan Klicnar, trenér Broumova B: „Zimní příprava nebyla moc kvalitní, přesto doufám, že na jaře obhájíme podzimní pozice a že nebudeme bojovat o záchranu."

TJ VELICHOVKY
(11. místo, 14 bodů)
Martin Kašpárek, sekretář oddílu: „TJ Velichovky jako každý rok v zimní přestávce udržovalo tým v tréninku na umělé trávě v Jaroměři. Bohužel přípravný zápas před sezónou jsme stihli pouze jeden s týmem Smiřic, ale díky tomuto přátelskému utkání jsme domluvili doplnění našeho týmu hráči na hostování. Doufejme, že toto posílení nám napomůže k lepším výsledkům v jarní části soutěže. Bohužel nám i někteří hráči odejdou na hostování do jiných oddílů."

TJ ČERVENÝ KOSTELEC B
(12. místo, 13 bodů)
Otakar Hála, hrající trenér Červeného Kostelce B: „Příprava na jarní část probíhala společně s A-týmem a naším cílem je klidný střed tabulky."

TJ DOLANY
(13. místo, 8 bodů)
Pavel Martínek, sekretář oddílu: „Dolanští hráči se přes zimní období připravovali v rámci možností převážně venku. Účast nebyla nijak ohromující, ale snad se nám podaří stejně jako v minulém roce zachránit účast v Okresním přeboru. Kádr nedoznal žádných změn, hráčů je málo, a tak je vlastně úspěchem, že nikdo neodešel. Jediným cílem pro nás je neskončit poslední v tabulce."

TJ SOKOL MEZILESÍ
(14. místo, 7 bodů)
David Bárta, trenér Mezilesí: „Sokol Mezilesí zahájil zimní přípravu v polovině ledna. Tréninkové jednotky sestávaly z přípravy v tělocvičně SPŠ v Novém Městě a přípravy venku, v únoru jsme zařadili i umělou trávu v Novém Městě. Účast na trénincích hodnotím celkem kladně, průběžně se účastnilo až 15 hráčů. Sehráli jsme i dvě přípravná utkání s Rasoškami a Petrovicemi ze sousedního rychnovského okresu. Obě utkání jsme prohráli, z toho si ale těžkou hlavu neděláme, neboť se jednalo o to, vyzkoušet různé hráče na různých postech. Na jaro jsme v rámci možností připraveni a naším prvořadým a hlavním cílem je záchrana v okresním přeboru, čemuž by měly pomoci i některé příchozí staronové tváře na hostování z Nového Města nad Metují."