ČESKÁ SKALICE – OPOČNO 6:2

Byť to podle výsledku nevypadá, Opočno nesehrálo v České Skalici špatný zápas, jen doplatilo na otevřený fotbal, který s domácími hrálo.

V první půli byla ale hra obou celku vyrovnaná, jenže domácí na rozdíl od svého soupeře proměňovali šance.

Tu první přetavil ve vedoucí gól po čtvrt hodině hry Hanel – 1:0. O dvacet minut později přidal pojistku Panenka a ve 42. minutě se prosadil také kanonýr Valeš – 3:0. Těsně před odchodem do kabin však hosté korigovali Musilem – 3:1.

Ve druhé půli byl k vidění podobný fotbal, jako v té první. Po necelé hodině hry zvyšoval Sedláček už na 4:1. Další góly si pak střelci schovali až na samý závěr zápasu. V 86. a 87. minutě vyhnali domácí Panenka s Hánlem skóre už na 6:1, v 90. minutě pak opočenský Fadl snížil na konečných 6:2.

Sestava Č. Skalice: Jakl – Koza (74. Koza), Kožený, Berger, Vik (50. Novotný) – Panenka, Hanel, Voráček, Šrajbr (60. Hánl) – Valeš (73. Novák), Sedláček (84. Resler).

TŘEBECHOVICE – PROVODOV 2:3

Zajímavé utkání se hrálo v Třebechovicích, kde si domácí chtěli udržet bodový odstup od dotírajícího Provodova. A zápas také začal hodně zhurta. Ve 21. minutě se sice domácí ujali vedení, jenže o dvě minuty později nařídil sudí Prinz proti Třebechovicím pokutový kop, který Vrabec proměnil – 1:1. Ve 38. minutě ukázal své gólové nadání hostující D. Hlava, jenž otočil zápas na stranu Provodova – 1:2. Krátce před přestávkou ještě hasil rodící se šanci hostů jen za cenu vyloučení domácí Lochman a Třebechovice čekala druhá půle v deseti. A přesilovku využili hosté bleskově, ve 43. minutě upravil na poločasových 1:3 Khun.

Dvougólový náskok držel Provodov do 63. minuty, kdy dostal zápas nový náboj – 2:3. V 83. minutě nejprve vyrovnal počet hráčů na hřišti svým vyloučením Hlava, aby vzápětí projevil nesouhlas s vedením zápasu jeho spoluhráč Kratěna a rovněž on byl vyloučen. Oslabení však Provodov zvládl a z Třebechovic si odvezl nesmírně cenné tři body.

Sestava Provodova: Fähnrich – Goll, Čtvrtečka, Punar, Vrabec – Khun, Kratěna, Kuru, Nožka (76. Zítko) – Bek, Hlava.

VELKÉ POŘÍČÍ – ALBRECHTICE 4:3

Domácí favorit nehodlal zápas s papírově slabším soupeřem podcenit, neboť si byl dobře vědom kvalitních individualit v dresu hostí.
Už ve 2. minutě se tlačil do zakončení domácí Son, brankář hostí byl ale u míče dříve. O chvíli později se pěknou individuální akcí blýskl Kuneš, dostal se však už mimo ideální střelecký úhel, a tak napálil míč do chumlu před albrechtickou brankou a s přispěním hostujících hráčů skončil míč v síti – 1:0. Ve 20. minutě mohl přidat Kuneš z trestného kopu druhý gól, jeho střela ale těsně minula hostující branku. Pak domácí neproměnili další příležitosti, přišla 38. minuta a krásná individuální akce Pařízka. Ten vzal míč na půlce, obešel vše, co mu stálo v cestě a zvýšil na 2:0. Všichni domácí hráči se pak rázem začali tlačit do útoku až přišla 42. minuta, kdy Albrechtice šly do přečíslení pět na jednoho a snížily na 2:1. Těsně před odchodem na poločasovou pauzu však centr Flašky usměrnil do hostující sítě Dobýval – 3:1.

Domácí začali dobře i druhou půli. V 54. minutě vyslal Zelený do brejku Dobývala, jenže brankář Albrechtic jeho sólo zneškodnil. V 52. minutě však hosté po rohu zničehonic snížili na 3:2 a začali nepříjemně kousat. V 76. minutě musel čarovat Vacho v domácí brance, který nadvakrát lapil gólovku. Pak přišla 77. minuta, míč na půlce vybojoval Hubka, uvolnil Pařízka, který z brejku upravil na 4:2. V 87. minutě však natáhl z pětatřiceti metrů hostující Barták a vymetl šibenici Vachovy branky. V samém závěru ještě trefil domácí Hanzl tyč.

Sestava V. Poříčí: Vacho – Chmelík, Flaška, Lokvenc, Novák – Zelený, Hubka, Kuneš, Pařízek – Son (65. Gois), Dobýval (85. Hanzl).