Teplice nad Metují – Mezilesí 2:1
V Teplicích se představilo o záchranu bojující Mezilesí, a to se v první pětačtyřicetiminutovce ujalo vedení 1:0. Domácí ale jinak byli po celý zápas lepším týmem, svého soupeře prakticky k ničemu nepouštěli, jenže gólově to dokázali vyjádřit až po změně stran. O otočení skóre na konečných 2:1 se zasloužila dvěma góly nestárnoucí legenda teplické kopané, Petr Šubrt.
Fakta – branky: Petr Šubrt 2 – nehlášeno. Rozhodčí: Jakub Vítek, Tomáš Franěk, Erik Berger. Diváci: 60. Poločas: 0:1.

Velichovky – Machov 0:1
Utkání příliš fotbalové krásy nenabídlo. První šanci si vytvořili domácí, kdy Kašpar vysunul Dyrce, ten však mířil těsně vedle. Krátce na to postupoval na domácí branku hostující hráč, ale přestřelil. Rozehrávka dělala problém oběma týmům, a tak se kupily nepřesnosti na obou stranách. Podobný scénář hry nabídl i druhý poločas, šancí minimum, a tak to vypadalo, že o vítězství může rozhodnout jediný gól. V 68. min. nařídil velmi přísnou penaltu proti domácím hráčům hlavní rozhodčí, ale machovskému Zimovi Hasník penaltu vystihl. Skóre mohl otevřít na druhé straně po rohovém kopu Mar. Novotný, ale jeho hlavička olízla pouze tyč hostující branky. V závěru hrozili hosté, ale také jim chyběla přesnější střelecká muška. Rozhodnutí tak přinesla až 90. min., kdy si viditelně přistrčil míč rukou machovský hráč a přesnou střelu k tyči rozhodl o vítězství hostů. Domácí hráči vehementně protestovali, ale výsledkem byla jen červená karta domácímu obránci.
Fakta – branka: Jiří Zima. Rozhodčí: Jakub Franěk, Martin Škoda, Lukáš Tůma. ŽK: 1:1. ČK: 1:0. Diváci: 90. Poločas: 0:0.

Červený Kostelec B – Broumov B 7:3
Domácí po deseti minutách prohrávali po dvou hrubkách 0:2, pak se ale zápas vyrovnal a ke konci poločasu domácí začali přebírat iniciativu. Ještě do přestávky dokázal Kostelec po standardní situaci snížit na 1:2 a pět minut před pauzou po chybě hostujícího brankáře, který podběhl nákop z půlky hřiště, vyrovnali na 2:2. Druhý poločas už byl v režii Kostelce, který po třech minutách otáčí skóre ve svůj prospěch – 3:2. Broumov však ještě dokázal odpovědět (3:3), jenže poté už dávali góly jenom domácí, kteří tak dokázali zužitkovat svou převahu. Hosté ve zbytku zápasu už spoléhali jen na rychlé brejky, gólu se ale na rozdíl od domácích nedočkali.
Fakta – branky: Lukáš Malina 3, Michal Gross 2, Otakar Hála, Michael Kulda – Hasan Moustafa Hamada 3. ŽK: 1:5. Diváci: 60: Poločas: 2:2.

Dolany – Velká Jesenice 0:1
V naprosto vyrovnaném utkání podali na obou stranách výborný výkon brankáři. Po bezbrankovém prvním poločasu se po přestávce ujali vedení hosté po dobře zahraném přímém kopu. „V závěru se domácím hráčům podařilo vyrovnat, avšak pomezní rozhodčí popřel všechny fyzikální zákony a gól nesmyslně neuznal," zlobil se po zápase sekretář domácího oddílu Pavel Martínek.
Fakta – branka: Petr Sedláček. Rozhodčí: Martin Pálka, Jakub Nymsa, Lukáš Vlk. ŽK: 1:3. Diváci: 70. Poločas: 0:0.

Hejtmánkovice – Velké Poříčí 2:2
První branka zápasu přišla po přímém kopu M. Haraseviče, kdy tečovaný balón prošel poříčskému gólmanovi mezi nohama a určil tak poločasový stav 1:0. Velké Poříčí však do druhé půle vtrhlo jako uragán a během osmi minut dvěma góly vývoj zápasu otočilo ve svůj prospěch – 1:2. Hejtmánkovice se však s tímto stavem nehodlaly smířit, a tak se hrál zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali asi deset minut před koncem zápasu, kdy zkušeným Lorencem srovnali na konečných 2:2.
Fakta – branky: Miroslav Harasevič, Lukáš Lorenc – Petr Závada, Petr Zelený. ŽK: 3:3. ČK: 1:0. Diváci: 45. Poločas: 1:0.

Náchod B – Meziměstí 6:4
Náchodská rezerva to proti Meziměstí neměla vůbec jednoduché. Favorit šel sice do vedení, jenže hosté poté výsledek dvěma góly otočili. Ještě do poločasu stihl Náchod srovnat, ale do kabin se šlo veseleji Meziměstí – 2:3. Po změně stran ale favorit zabral, po vyrovnání šel do vedení, ale o to záhy přišel vyrovnávací trefou na 4:4. Ve zbytku utkání se ale už trefoval jen Náchod, který nakonec dohrával po vyloučení Petra v deseti.
Fakta – branky: Tomáš Petr 2, Václav Pohl, Kácovský, Martin Punar, Tomáš Vejprava – Lukáš Hanák 2, Petr Šprinc, Robert Jirásek. Rozhodčí: David Bárta, Martin Škoda, Lukáš Vlk. ŽK: 1:0. ČK: 1:0. Diváci: 30. Poločas: 2:3.

Babí – Česká Skalice 1:2
Na Babí byl k vidění velmi zajímavý fotbal, ve kterém se hra přelévala ze strany na stranu. Na první branku se čekalo až do 34. min., kdy se prosadil domácí Kozák. Dvě minuty před přestávkou však českoskalický Novák srovnává na 1:1. Druhý poločas nabídl podobný obraz hry a zatímco domácí své vyložené šance využít nedokázali, Česká Skalice na to má Jana Valeše. Ten nezklamal ani tentokrát a v 56. min. rozhodl zápas gólem na konečných 1:2.
Fakta – branky: Daniel Kozák – Filip Novák, Jan Valeš. Rozhodčí: Tomáš Bouz, Michal Tomášů, Lukáš Tůma. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

DOHRÁVKA 16. KOLA

Červený Kostelec B – Hejtmánkovice 7:1
Fakta – branky: Petr Bárta 2, Ondřej Koval 2, Marek Barták, David Petrů, Dominik Vejman – Marek Syrovátko. Rozhodčí: Lukáš Vlk, Tomáš Bouz, Michal Tomášů. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 2:1.

Nejbližší program – středa 29. dubna: Teplice nad Metují – Hejtmánkovice (17.00). Čtvrtek 30. dubna: Mezilesí – Velká Jesenice (17.00). Pátek 1. května: Broumov B – Česká Skalice (15.00).

1. Velké Poříčí 19 15 2 2 74:32 47
2. Náchod B 18 13 1 4 105:43 40
3. Machov 18 10 2 6 42:33 32
4. Babí 18 9 4 5 55:34 31
5. Česká Skalice 18 9 2 7 48:43 29
6. Velká Jesenice 18 9 2 7 40:45 29
7. Meziměstí 19 8 3 8 54:55 27