O uplynulém víkendu mělo zasáhnout do mistrovských klání sedm regionálních dospělých celků, kompletní zápas však odehrála pouze mužstva Náchoda. V Novém Městě nad Metují se v sobotu hrálo jen dvacet minut, než se celky domluvily na ukončení zápasu. Zbylá čtyři regionální mužstva (Červený Kostelec, Jaroměř, Police nad Metují a Broumov) však ke svým zápasům vůbec nevyběhla.

KRAJSKÝ PŘEBOR

NÁCHOD – SLAVIA HK 3:0

První poločas příliš fotbalové krásy nepobral. Hra se převážně odvíjela mezi oběma vápny, a tak se na první výraznější moment chvíli čekalo. V 7. minutě dostali hosté výhodu standardní situace, tu však zahráli špatně, míče se zmocnil domácí Malý a úprkem přes dvě třetiny hřiště zakončil své sólo vedoucí brankou – 1:0. Také další slibnou šanci si vytvořili domácí, lob Simona z 23. minuty ale skončil nad břevnem slávistické branky.

Ve druhé půli přibylo šancí a tu první měli znovu domácí. Tečovaná střela Pípka však gólem ještě neskončila, Malého trestný kop pětadvacet minut před koncem ale prošel houštinou těl před hostující brankou až do sítě – 2:0. Hosté se do první výraznější příležitosti dostali až v 70. minutě, domácí obrana ale včas zasáhla. Pět minut před koncem podběhl dlouhý centr domácí Moravec, hostující hráč však mířil z úhlu jen do boční sítě náchodské branky. Gólovou tečku udělal za zápasem v 87. minutě Rorbach, který jemně tečoval Simonův dobře zahraný trestný kop.

Zdroj: Youtube


NOVÉ MĚSTO NAD MET. – HOŘICE 2:0 a nedohráno

Dvě desítky diváků se přišly podívat na zápas v Novém Městě nad Metují a po dvaceti minutách hry mohly jít zase domů.
V tu dobu sice domácí po brankách Flígra a Zákravského vedli 2:0, jenže pak se obě mužstva dohodla, že kvůli silnému větru zápas předčasně ukončí.

O dalším osudu tohoto zápasu rozhodne na svém zasedání Sportovně technická komise.

I. A TŘÍDA

NÁCHOD B – TRUTNOV B 5:2

Souboj rezerv Náchoda a Trutnova se stalo gólovým představením domácího Michaela Moravce, který vstřelil čtyři branky svého týmu.

Domácí začali aktivně a už ve 3. minutě se dostali do první příležitosti, ta skončila rohem. O chvíli později se na druhé straně blýskl gólman Weisser. První tutovka přišla ve 37. minutě, kdy se za hostující obranu dostal Rojšl, jenže přestřelil. Těsně před přestávkou viděl Rojšl nabíhajícího Moravce a ten křížnou střelou poprvé pokořil trutnovského gólmana – 1:0.

Tři minuty po přestávce Rojšl obstřelil hostujícího brankáře a Moravec dorážel míč do opuštěné branky podruhé – 2:0. Čistý hattrick pak Moravec zkompletoval v 54. minutě po další přihrávce za obranu – 3:0. V 65. minutě sice hosté po rohovém kopu zkorigovali na 3:1, jenže vítr z plachet jim vzal o chvíli později, kdo jiný, než Moravec – 4:1. Na 5:1 zvyšoval za další dvě minuty Jahoda. Poslední slovo si vzal ve větrném počasí hostující Landa, jenž už pouze korigoval na konečných 5:2

Sestava Náchoda: Weisser – Rorbach, Král, Bareš, Prokeš – Moravec (71. J. Vejprava), T. Vejprava, Donát (58. Volf), Málek – Rojšl (56. Jahoda), Pípek.