První větší výzvu v nové sezóně hráči zvládli, jak vám se zápas s Trutnovem líbil?
Byl to kvalitní zápas. Trutnov byl vloni po podzimu třetí, jaro se mu sice už tolik nepovedlo, ale i přesto jsme věděli, že to bude hodně náročné, což se potvrdilo. Na druhou stranu jsme si po kvalitní přípravě a s novými posilami věřili.

Když jsem zápas bilancoval s trenérem Panenkou, říkal mi, že ten zápas vůbec nemusel dojít do prodloužení, souhlasíte?
Jednoznačně. Náš největší problém byl v neproměňování šancí a musím uznat, že je neskutečně podržel gólman Šťastný. V prvním poločase vychytal na čáře Zinkeho a navíc nám chytil i penaltu. Ve druhém poločase Trutnov po naší chybě z penalty vyrovnal. Naši hru pak oživili střídající hráči a v prodloužení rozhodla i skutečnost, že kluci mají dobrý fyzický základ z kvalitního slovenského soustředění.

V první odpovědi jste naťukl posily. Mohl byste je trochu víc představit?
Tak Jimmyho asi nemusím nijak moc představovat, byl tady na podzim, pak odešel na hostování do Karviné, kde se také neztratil. Další posilou je náchodský odchovanec Káva, který působil v Liberci, s nímž jsme se rozumně dohodli na jeho návratu do Náchoda. Dan Zinke pochází odsud z regionu a bydlí v Náchodě. Má za sebou angažmá v Hradci, hrál druhou ligu v Polsku a šest let byl v Rakousku.

A ještě mi v tom výčtu chybí Omovie a na Slovensku s vámi trénoval a hrál také Američan Ward?
Omovie k nám přestoupil z hradecké Olympie, kde nejdříve hrál a potom se přesunul do Bydžova.

A Ward?
Ten byl na testech a je to potenciální posila pro zbývající část sezóny.

Jak tomu mám rozumět?
On musí nejdříve dohrát soutěž ve Švédsku. Jemu by se tady líbilo, navíc byl s jeho výkony spokojený i trenér, takže pokud svolí jeho klub ve Švédsku, tak u nás může od konce podzimní části působit.

Ward je obránce, ale proti Trutnovu se mi zdálo, že chybí mezihra?
Souhlasím, jenže sehnat tvůrce hry, je problém. Uvidíme, jak na tom zdravotně bude Petr Samek. Na tomto postu by mohl hrát Vlasta Vlček, jenže ten hraje za béčko a navíc i trénuje. V neposlední řadě je potřeba zmínit odchod Říhy, který mohl právě na tomto postu alternovat. Samozřejmě máme další mladé hráče, ale u nich to je otázka dalšího fotbalového vývoje, to prostě nejde hned naskočit z dorostu do dospělé divize.

Dnes vás čeká v prvním pohárovém kole Viktoria Žižkov. Co si od tohoto utkání slibujete?
Slibujeme si nadstandardní návštěvu a reklamu na fotbal. Soupeř je to kvalitní a navíc hodně posílil. My se ale na ten zápas těšíme a budeme se snažit odehrát důstojnou partii.