Podzim určitě nelze hodnotit pozitivně, proto by mě zajímalo, co vás nejvíce u A-týmu zklamalo?
Jednoznačně mě zklamala obranná fáze a bránění celého mužstva. Se 37 obdrženými brankami jsme také nejhorší v soutěži a naopak s devatenácti vstřelenými jsme v průměru celé tabulky.

Je něco, co vás naopak potěšilo. Na čem by se dalo stavět pro jaro?
Mužstvu vtiskli trenéři po kvalitní letní přípravě útočný styl fotbalu, což se mi líbilo.

Před sezonou kádr posílil o trojlístek Zinke, Káva, Rolko, v závěru podzimu přišel i Ward, přesto to neklapalo. Tušíte proč?
Bohužel Dan Zinke nesplnil to, co se od něj očekávalo, i když jeho přístup k fotbalu je absolutně profesionální. To samé bylo i u Adriana Rolka, nebyl takovou oporou, jakou jsme očekávali, což přičítám jeho delší absenci na hřišti po zranění z ledna letošního roku. U Matěje Kávy došlo v průběhu podzimu ke zranění, ale i on v těch zápasech, které odehrál, zůstal za očekáváním. Ward je zkušený fotbalista, který se zúčastnil soustředění na Slovensku a trenér si ho vyžádal po skončení soutěže ve Švédsku. V Náchodě nastupoval na postech, které mu nejsou úplně vlastní, a do mužstva přišel v době, kdy se mu už nedařilo. Problém ale nebyl v těchto hráčích, ale hlavně v tom, že jsme nehráli týmově, prostě hráči nezabrali jeden za druhého.

Závěr sezony dotrénovala dvojice Holbík – Dudek? Budou u týmu pokračovat i na jaře?
Nebudou. U mužstva byli jako zástup, přesto bych jim za to chtěl poděkovat, stejně tak i Tomáši Strnadovi, který nám rovněž vypomohl. Od zimní přípravy převezme tým nový trenér Ondřej Szabo, který si vybuduje svůj realizační tým.

Dá se podle vás ještě sezona zachránit? Nebo se zeptám jinak – je v silách tohoto týmu sezonu ještě zachránit.
Já jsem optimista a vždycky jsem jím byl. Takže věřím, že se nám na jaře podaří získat potřebný počet bodů. V mužstvu máme velmi dobré individuální fotbalisty, ale ty individuality se musí podřídit potřebám týmu.

Jak to vypadá s kádrem, bude se měnit?
Můžu potvrdit, že jeden až dva hráči tým opustí a o posilách jsme teprve začali jednat.