Do víkendových dohrávek se z Náchodska zapojily už jen Červený Kostelec v krajském přeboru, a Police nad Metují v I. A třídě.
A oba celky psaly zcela rozdílný příběh. Ani jednomu mužstvu totiž minulé zápasy nevycházely, jenže zatímco Police nad Metují dokázala nepříznivou šňůru přerušit, Červenému Kostelci se to přes veškerou snahu nepodařilo.

NOVÝ BYDŽOV – ČERVENÝ KOSTELEC 3:0

Pokažený konec podzimu korunovali fotbalisté Červeného Kostelce v sobotní dohrávce 12. kola na umělé trávě v Chudonicích.
Hostující svěřenci trenéra Petra Lišky chtěli přerušit třízápasovou šňůru porážek, což se jim proti rozjetým domácím fotbalistům nepodařilo. Kostelec bodoval naposledy před měsícem, kdy doma porazil vedoucí Náchod, od té doby ale sbírá jen porážky.

A špatná forma z konce podzimu se promítla i do zápasu v Novém Bydžově, kde hosté udrželi bezbrankový stav jen do závěru první půle, když ve 39. minutě inkasovali po brance Holce – 1:0. Tentýž hráč navíc krátce po změně stran přidal druhý gól a z tohoto úderu se už Červenokostelečtí nevzpamatovali. Tečku za utkáním udělal čtvrt hodiny před koncem Hlušička, jenž upravil na konečných 3:0.

POLICE NAD METUJÍ – NOVÝ HK 3:1

S ohledem na předchozí neúspěchy (porážky 2:6 s Broumovem a 3:6 s Kunčicemi) nastoupili poličtí fotbalisté v dohrávce 12. kola proti Novému Hradci s pokorou.

Utkání, které se hrálo na umělé trávě v Náchodě-Bělovsi, sedlo podstatně lépe „domácí“ Polici, která byla od úvodu lepším týmem.

„Všechny tři naše branky padly po pěkných akcích po zemi a navíc měl svůj den Šolc, který zaznamenal hattrick,“ říkal po utkání spokojený polický trenér Lubomír Jansa.

Poprvé se prosadil polický útočník po spolupráci se zkušeným Jandíkem ve 22. minutě, podruhé zafungovala kooperace těchto dvou hráčů pět minut po změně stran a třetí branku vstřelil Šolc v 68. minutě. „Ústřední nahrávač Marek Jandík navíc mohl k těm asistencím přidat i sám dva góly, jenže neproměnil dvě tutovky,“ dodal polický trenér. Hosté snížili až pět minut před koncem, když střelu Jarotky tečoval mimo dosah svého brankáře domácí Kudláček. „Zápas se nám povedl a doufám, že se líbil i těm fanouškům, kteří s námi přijeli do Náchoda,“ ocenil věrné příznivce polický kormidelník.

Sestava Police nad Metují: Gasinski – Kudláček, Rieger, Kollert – Semerák (66. Dunovský), Jandík, Osiecki (33. Bergman), Hauschke, Styrczula – Mucha, Šolc (76. Pataki).