Polské mužstvo Krycha Bus Jelenia Gora se úspěšně prodralo až do finále, kde však jeho tažení ukončila Stará Garda Náchod.

Obhájce titulu přitom polští hráči málem dostali na lopatky. Čtyři minuty před konce finále, za nerozhodného stavu 2:2, střela jednoho z nich orazítkovala obě tyče a brankáři se vrátila do náruče.
Tak tomu se říká mít pořádný pech.

Ročník překvapení

Academix Hradec Králové, ZaP Nové Město, Švéry Team Trutnov a Sonia Žacléř.

Čtyři velcí adepti na vítězství v letošním roce, z nichž však ani jeden neprošel kvalifikačním sítem. A to za ZaP například nastoupil hráč Fiorentiny, Jan Hable. Bohužel, jednalo se o jediného fotbalistu zvučného jména, který se letos v Havlovicích objevil.

Na úkor favoritů se tak do finálové osmičky například dostaly týmy Sokol Stárkov, Southwork Lomnice u Tišnova či Panorama Ostrava.
Úspěšně se s kvalifikací vypořádal i předloňský vítěz Miláno Jaroměř.

Jenomže v den finále dali jeho nejlepší hráči přednost jinému turnaji, a tak výběr, který dorazil do Havlovic, od každého soupeře ve skupině A vyfasoval pořádné příděly. Dvakrát 0:6, jednou 0:7.

Panorama Ostrava – Krycha Bus Jelenia Gora a Stará Garda Náchod – HAFA Havlovice. Tak vypadalo složení semifinálových dvojic po odehrání zápasů ve skupinách.

Ještě předtím, než se však fotbalisté pustili do boje o finále, okouzlili návštěvníky moderního sportovního areálu cvičení psi z místního klubu Sultánci Havlovice.

V prvním semifinále, Paramo – Krycha, se hrálo bez branek až do úplného konce. V posledních vteřinách, ale Polák Wojtas rozhodl o postupu týmu z Jelenie Gory do finále. Druhé semifinále, Stará Garda – HAFA, přineslo mnohem jednoznačnější průběh a čtyřgólové vítězství favorizovaného Náchoda.
Drama až do konce

Před závěrečnými bitvami o umístění vyplnila program další kulturní vložka, o kterou se tentokrát postarali sami diváci. Soutěž v jízdě na prapodivně upraveném kole sklidila velký úspěch.

Předposlední utkání v pořadu 31. ročníku turnaje patřilo poraženým semifinalistům. Předkrm finále ovládli hráči domácího týmu HAFA Havlovice.
A pak už to přišlo. Stará Garda Náchod versus Krycha Bus Jelenia Gora. Tisícovka natěšených diváků obklopila hřiště a začalo finále. To se hrálo oproti předchozím bojům na dvojnásobnou dobu.

Neudělat chybu a nepustit tak soupeře do žádné šance. V takovém duchu se nesl úvod česko–polské bitvy. Po úvodním oťukávání se jako první prosadil Polák Walczak, na jeho trefu však vzápětí odpověděl hanákem Hušek. V 10. minutě Poláci pěkně zakombinovali a nejlepší hráč turnaje Kowalski svou střelu od tyče poslal do branky – 1:2. Nejhezčí moment finále ale nastal ve 14. minutě, kdy se do míče z voleje úžasně opřel Kuchta a začínalo se od začátku – 2:2. Tento výsledek se držel na tabuli až do poslední minuty zápasu, kdy v jejím úvodu souhru Staré Gardy zakončoval přesně Vlček.
Bylo rozhodnuto. Kuchta z penalty ještě pojišťuje výsledek a Garda začíná slavit.