Tohoto turnaje se po dvou letech zúčastnil maximální možný počet třiceti týmů z celých východních Čech. Turnaj byl rozlosován do šesti základních skupin, když do finálového dne postoupily vždy jen dva nejlepší z těchto skupin.

Jelichov Cupu se účastní pravidelně každý rok řada kvalitních týmů. Do nedělního finálového dne se tak nedostala řada z těch, která by mohla pomýšlet klidně i na celkové vítězství, a rovněž i družstev, která již tento turnaj dokázala vyhrát. Mezi ně patřila „Triumphus" (Janoušek, Šisler, Ottmar, Klapka, …), T.T.I.Team (Radouš, Vágner, Kopecký, …), Joga Bonito (Ehrengerger, Kabourek, Valášek, …), Káňata Broumov (Klapkovský, Khun, L. Hlava, …), Atlético Chuligan Dobruška (Hašek, Týfa, D. Hlava, …), nebo MAMBO (Žalman, Pavlásek, Kašprišin, …)

Do finálového dne se nakonec probojovalo dvanáct nejlepších mužstev, jež byla rozdělena do tří čtyřčlenných skupin. Z těchto finálových skupin postoupily do čtvrtfinále vždy dva nejlepší týmy a další dva nejlepší ze třetích míst.

V prvním čtvrtfinále vedl favorit FC Antiga Sempre, v brance s ligovým Tomášem Holým, nad týmem „Zdraví muži 3 tisíciletí" ještě chvilku před koncem 2:1, ale nakonec utkání ztratil a prohrál 2:3.

Druhé čtvrtfinále proti sobě svedlo Drunk Team a „domácí" Babylon Jaroměř. V tomto vyrovnaném utkání branka nepadla, a tak přišly na řadu penalty. Ty nakonec zvládli lépe hráči Drunk Teamu a díky tomu postoupili do semifinále turnaje.

Ve třetím čtvrtfinále se utkaly dva nováčci tohoto turnaje, a to týmy Cuba Libre a Vítěz tohoto zápasu. Vyrovnané skóre 1:1 nakonec znamenalo penaltový rozstřel, ve kterém byli šťastnější hráči z Trutnova (Cuba Libre).

V posledním čtvrtfinále se střetly stejně jako loni týmy FC Jelichov a Golden Guns. A stejně jako vloni došlo po remíze 2:2 na penaltový rozstřel. Ten nakonec lépe zvládli hráči FC Jelichov a postoupili tak mezi nejlepší čtveřici turnaje.

V prvním semifinále na sebe narazili Zdraví muži 3 tisíciletí a Cuba Libre, čili oba nováčci tohoto ročníku. Z vítězství se nakonec radoval zaslouženě tým Zdraví muži 3 tisíciletí a postoupil do finále.

Ve druhém semifinále se utkal nejúspěšnější tým historie turnaje, FC Jelichov, s Drunk Teamem. Vyrovnaný zápas rozhodla jediná chyba, a tak se po nejtěsnějším možném vítězství radoval z postupu do finále „hradecký" Drunk Team.

V zápase o bronz rozstřílel tým FC Jelichov soupeře Cuba Libre vysoko 6:0 a obhájil tak loňské třetí místo.

Ve finále se utkal Drunk Team a nováček turnaje, týmem Zdraví muži 3 tisíciletí.

Finále bylo od začátku v režii Drunk Teamu a výsledkem toho bylo nejen vítězství 2:0, ale i vítězství v celém turnaji, což tento tým dokázal již v roce 2010. Prvenství to bylo naprosto zasloužené, neboť ještě nikdy ve dvanáctileté historii se nestalo, aby vítězný tým nedostal za 10 zápasů v turnaji ani jeden gól!

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Jiří Poděbradský z „domácího" týmu FC Jelichov. Nejlepším střelcem byl vyhlášen s devíti-gólový Jakub Krčál z týmu „Zdraví muži 3 tisíciletí" a cenu pro nejlepšího brankáře si zcela po právu odnesl Jan Stejskal z Drunk Teamu. Cenu Fair play pak obdržel nováček turnaje „Vítěz tohoto zápasu". (jl, mr)