II. liga – muži:

VK Hronov – SK Třebín 3:1 (17, 21, -14, 15) a 3:2 (17, 19, -24, -18, 12). Mladý, dynamický kolektiv hostí, jehož sídlem jsou České Budějovice, hned v úvodu ukazoval svoji nezkušenost, když drtivé útoky střídal s řadou chyb. Výborně v útoku kombinující Hronov tak v pohodě posiloval svůj náskok a s lehkostí dokráčel k vítězství v úvodní sadě. První polovina setu druhého se ještě odehrávala v domácí režii, hosté však postupně konsolidovali svůj výkon a začali svého soupeře trápit. Jejich závěrečné zlepšení stačilo pouze na kosmetickou úpravu skóre. V úvodu třetího setu se riskujícímu Třebínu konečně povedlo několik drtivých skákaných servisů. Hosté začali využívat všech svých předností a Hronov neměl najednou co hrát. Hronovská hra byla v troskách a diváci s velkými obavami očekávali průběh čtvrtého setu. V jeho úvodu hosté proložili dva drtivé útoky dvěma neúspěšnými servisy a udržovali tak bránící se Hronov ve hře. Trest přišel záhy. Uklidnění Hronováci si začali věřit a nutili svého soka k tradičním chybám. Náskok domácích tak utěšeně rostl a cíl v podobě výhry byl doma.

I do druhého utkání vstoupil Hronov pravou nohou. První set se tak odehrál jednoznačně v hronovské režii. Pak se však hosté vzchopili a omezili sériovou výrobu chyb. Mírné vedení Třebínským však vydrželo pouze do stavu 19:17. Pak Hronov zpřesnil obranu, čímž otupil útočné ostří hostí. Jeden útok za druhým útočil spíše na zařízení hronovské haly, než na obranu soupeře. Vedení 2:0 tak doslova domácím spadlo do klína. Uklidnění do hronovských řad se promítlo do úvodu třetí sady, kdy domácí excelovali a ničili do stavu 9:4 svého soupeře. Vzápětí však pod dojmem jasného vedení došlo k mírnému podcenění situace a soupeř se vrátil do hry. Ten se rychle otřepal a se svým pověstným důrazem rychle vyrovnal hru i skóre. Živou vodou pokropení hosté si navíc vybudovali slibný náskok, který však Hronov začal v závěru stahovat a koncovka se změnila v přetahovanou o každý bod. Urputně bojující Hronov si vybojoval první mečbol. Ve snaze zabránit hostujícímu kapitánovi v dalším úspěšném útočném pokusu domácí na klíčový okamžik přeskupili své obranné řady, a to se jim paradoxně stalo osudným. Skvělý servis Manycha hostům unikl na hronovskou polovinu, kde však musel netradičně smečař Ševců nahrávkou najít nahrávače Martince a ten proti kvalitnímu bloku neuspěl. Následovala přesná servisová bomba do domácího pole a závěrečný útok Andryse do zámezí znamenal, že se pro diváky servírovalo další volejbalové menu. Kuchařem však od začátku čtvrtého setu byli hosté. Jejich škála skvělých útočných úderů sondovala pevnost palubovky a hronovští borci této exhibici společně s diváky pouze přihlíželi. Do pátého setu tak vjížděl Třebín jednoznačně v sedle. Hronováci se však nevzdali. Úvodní náskok 3:1 sice hosté záhy zlikvidovali, ale jejich další chyba v útoku znamenala dvoubodové vedení Hronova při střídání stran v tie-breaku. Domácí i nadále kuli železo a zvýšili až na 13:10. V té chvíli zakončil smečař hostí svůj útok „rourou“ vysoko nad hronovským blokem daleko do zázemí. K údivu všech přítomných však i přes opačný názor svého kolegy rozhodčí Fejfar vytvořil tečovaný míč. Místo vedení 14:10 bylo na ukazateli skóre 13:11. Po následném time-outu domácích přišlo drtivé eso Třebína a snížení na jednobodový rozdíl. Úspěšný podávající hráč povzbuzen tímto úspěchem ještě přitlačil a svůj další pokus zkazil. Tato hrubka se stala pro hosty osudnou a domácí závěrečnou rozehru zvládli a mohla tak vypuknout radost z druhého vítězství v hronovských řadách.

Další výsledky: Hrotovice – Choceň 3:0 a 3:0; Česká Třebová – Havlíčkův Brod 3:0 a 3:1; Ústí nad Orlicí – Dřevěnice 3:2 a 3:0; Slavia Hradec Králové – Železný Brod 3:1 a 3:0.

II. liga – ženy:

ŠSK Demlova Jihlava – TJ Jiskra Jaroměř 1:3 (26, -12, -21, -18) a 1:3 (-17, 21, -15, -22). Očekávání hladké výhry způsobilo, že se hned v prvním setu Jaroměř nedokázala koncentrovat na svůj výkon a dovolila soupeři určovat tempo hry. Průběh celého setu byl velmi vyrovnaný až do stavu 23:23, kdy Jaroměř zabodovala a sehrála tak svůj první setbol. Tento setbol však nebyl zdaleka poslední, protože soupeř neustále dorovnával. Za stavu 26:25 pro Jaroměř odpískal rozhodčí domácímu týmu dobrý balon, který byl bez pochyby autový a zachránil tak domácí tým od prohry prvního setu. Jaroměř se nechala rozložit a po zkaženém útoku následoval první a také proměněný soupeřův setbol. Druhý set byl z pohledu hostů naprosto ukázkový. Dostatečný náskok 10:2 si již ženy Jaroměře udržely a vyrovnaly stav utkání na 1:1. Mírné zakolísání přišlo opět v setu třetím. Nicméně, Jaroměř poučena z počátku utkání, dorovnala soupeřovo vedení a vyhrála i třetí sadu. Čtvrtý set měl opět relativně hladký průběh a hostující Jaroměřačky si připsaly vítězství 3:1.

Druhé utkání zahájila Jaroměř kvalitním výkonem a až do konce setu si udržovala značné vedení. Druhý set se pro hosty vyvíjel taktéž slibně, nicméně hra se během chvilky, zejména vinou neschopnosti složit balon, velmi rychle otočila v soupeřův prospěch. Jihlava tak vyrovnala na 1:1. Další dva sety byly již v režii hostující Jaroměře a ženy si tak z Jihlavy odvezly povinné dvě vítězství.

Další výsledky: Pardubice – Dobřichovice 3:2 a 2:3; FTVS Praha – Havl. Brod 1:3 a 3:2; Hradec Králové – Vamberk 3:0 a 3:0; Nusle B – SF Praha 3:0 a 3:0. (ma, mp)