„Na turnaj do Hluku jsme odjížděli s pokorou a přesvědčením, že kvalita soupeřů bude obrovská,“ uvědomovali si trenéři OFS Náchod U12 Petr Havlík a Tomáš Balucha.

Výsledky OFS Náchod U12

OFS Náchod – OFS Uherské Hradiště 5:0.
Branky: Panchartek, Heerkens, Krátký, Libich, Hovorka.
„Soupeř nezachytil začátek utkání a jen těžko se dostával od vlastní branky. Vyhráli jsme 5:0 a zdálo by se, že to bylo jednoduché, ale stálo nás to hodně sil, protože jsme opět hráli rychlý, kombinační a důrazný fotbal,“ shodli se trenéři náchodského výběru.

OFS Náchod – OFS Brno 1:0.
Branka: Panchartek.
„Soupeř výborně bořil naše rychlé výpady a na našich hráčích byla postupem času vidět nervozita z toho, že se nemohou gólově prosadit. To se ale nakonec povedlo a vyhráli jsme 1:0,“ oddechli si Havlík s Baluchou.

OFS Náchod – OFS Ústí nad Orlicí 2:1.
Branky Náchoda: Panchartek, Krátký.
„Opět nás utkání stálo hodně sil, ale vyhráli jsme 2:1,“ těšilo trenéry náchodského výběru.

OFS Náchod – OFS Žďár nad Sázavou 0:0.
„Poslední utkání v první hrací den nás čekal soupeř velice fotbalově vyspělý s vynikajícím fyzickým fondem. OFS Žďár nad Sázavou rozehrál utkání v obrovském tempu, bojovalo se o každý metr na hřišti a v soubojích o každý míč. V brance čaroval Heerkens, na hřišti hráčům rychle docházely síly, utkání dohrávali hodně na „morál“, někteří sotva motali nohama, a přesto dohráli každý souboj a doběhli každý sprint o míč. Remíza 0:0 je asi spravedlivá,“ ocenili přístup svých svěřenců trenéři Balucha s Havlíkem.

OFS Náchod – OFS Olomouc 2:0.
Branky: Krátký 2.
„Naše obavy z únavy se nepotvrdily. Hráči v prvním utkání druhého dne s OFS Olomouc roztáčeli kola utkání hodně zostra, soupeř byl zaskočen aktivní hrou, na kterou nestíhal odpovědět, a tak jsme vyhráli 2:0,“ chválili trenéři své svěřence.

OFS Náchod – OFS Bruntál 2:1.
Branky Náchoda: Hovorka, Panchartek.
„V posledním utkání s OFS Bruntál došlo i na náš tým, nedařilo se podržet míč, rozehrát rychlou kombinaci, a tak když soupeř v poslední minutě minul naši branku, mohli jsme se radovat z vítězství 2:1,“ dodali k poslednímu zápasu turnaje Havlík s Baluchou.

OFS Náchod reprezentovali:
Roman Kašpar, Jiří Karel, Matyáš Libich, Tomáš Poděbradský (všichni FK Jaroměř); Pavel Matouš, David Kuřátko, Matěj Lácha (všichni MFK Nové Město nad Metují); Joeri Heerkens, Martin Netík, Lukáš Hovorka (všichni Slovan Broumov); Adam Kašpar, Jonáš Panchartek (oba TJ Červený Kostelec); Damián Krátký (SK Rozkoš Česká Skalice). Trenéři Petr Havlík a Tomáš Balucha, vedoucí družstva Petr Vítek.

Petr Vítek, předseda OFS Náchod: „Po trochu nečekaném vítězství v rámci kraje, kdy jsme měli tým zdecimovaný zraněními, jsme doplnili sestavu pro semifinále do Hluku o dva hráče mladší (ročník 07 a 08). Po zkušenostech z nedávných účastí jsme věděli, že to bude velice náročné. Kluci odehráli celý turnaj famózně, týmově, trenéři zvolili skvělou taktiku a i když se ne ve všech utkáních nedařila naše hra, nahradili to vůlí a bojovností. Celkové vítězství bez porážky s obdrženými pouze dvěma brankami je historicky druhý největší úspěch reprezentace OFS Náchod. Svědčí to o skvělé práci trenérů s mládeží v našich klubech a je vidět, že dlouhodobá podpora mládeže a projekty, které se v našem okrese za poslední roky spustily (soutěž předpřípravek, pravidelné tréninkové kempy výběrů), přinášejí své ovoce.
Chtěl bych touto cestou poděkovat hráčům, trenérům v reprezentaci i v klubech, klubům za uvolnění reprezentantů, rodičům za podporu kluků, našim partnerům i kolegům z OFS za podporu mládeže v našem regionu. Přál bych si, aby tento úspěch byl povzbuzením pro všechny hráče do budoucna a abychom si finále v Praze všichni užili."

Celková semifinálová tabulka
1. OFS Náchod 5 1 0 12:2 16
2. OFS Žďár n. Sáz. 3 3 0 8:4 12
3. OFS Olomouc 3 2 1 11:7 11
4. OFS Ústí n. Orl. 2 1 3 8:8 7
5. OFS Brno 1 2 3 9:9 5
6. OFS Bruntál 1 1 4 6:11 4
7. OFS Uh. Hradiště 0 2 4 1:14 2