Vyhecované dorostenecké derby zvládl lépe Náchod

Náchodsko – O další důležité body hráli fotbaloví dorostenci v České lize U19 i ve Východočeském přeboru dorostu.

22.4.2014

ÁČKOVÝ náchodský dorost (v bílém) v České lize U19 doma pouze remizoval s Novým Bydžovem 1:1.Foto: Zdeněk Majer

ČESKÁ LIGA U19

Náchod – RMSK Nový Bydžov 1:1 (1:1). „Domácí po vlažném začátku zbytečně inkasovali a v dalším průběhu utkání se ukázalo, jak těžko se dolují branky. Soupeř využíval každý moment k protiútoku. My jsme vyrovnali Vaněčkem a měli další šance. Ve druhém poločase jsme měli více ze hry, ale naše hra byla v určitých pasážích komplikovaná, zbytečně velké množství přihrávek a hlavně nepřesností," popsal zápas domácí trenér Jaroslav Panenka.
Branka Náchoda: 34. Vaněček
Sestava Náchoda: Hladík – Fenz, Schärfer, Panenka, Rorbach – Plachetka, Hanel, Pípek, Vlček – Vaněček, Brich.

VÝCHODOČESKÝ PŘEBOR

Náchod – Nové Město nad Metují 2:1 (1:1). „V prvním poločase měli domácí více míč pod kontrolou a zaslouženě šli ve 13. min. utkání do vedení 1:0. Postupem času jsme se začali dostávat také do zakončení a ve 25. min. Klikar po samostatné akci vyrovnal na 1:1. Celý první poločas se dohrával s velkým nasazením, ale také s velkou hrubostí všech hráčů. K tomuto také přispěl pan rozhodčí, který v prvním poločase hru nedovedl usměrnit a netrestal některé zákroky, které by si zasloužily žlutou kartu. Ve druhém poločase opět domácí tým udával rytmus hry a byl lepším týmem. Náš tým však hrozil z rychlých brejků a je jen škoda, že šance Borůvky a Klikara nebyly za nerozhodného stavu využity. V 70. minutě domácí tým po důrazném průniku a následném centru do vápna dal rozhodující branku tohoto zápasu. V závěru jsme se snažili vyrovnat, ale domácí tým si těsný výsledek uhlídal až do konce," uvedl k derby vedoucí hostujícího mužstva Petr Junek.
Branky: 13. Říha, 79. Vítek  – 25. Klikar. (jp, zm)

22.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Nahodil Náchod konečně motory?

Náchodsko - Až v pátém kole se dočkali premiérového vítězství v letošním ročníku Krajské ligy mužů hokejisté Náchoda. O překvapení se pak postaral Hronov, který zvítězil na horkém ledě Nové Paky. Bez vstřeleného gólu a bez bodů se naopak vraceli z Třebechovic hokejisté Jaroměře.

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena

Náchod - Ve čtvrtek krátce před 14. hodinou došlo v Náchodě na Pražské, nedaleko mlýna, k tragické nehodě. Jednaosmdesátiletá žena, která se snažila přejít silnici v rekonstrukci, skončila pod koly kamionu. Vážným zraněním na místě podlehla.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.