To je zatím velmi lichotivá vizitka účastníka krajského přeboru, fotbalistů Jaroměře, kteří tímto rozdílem porazili v neděli Žamberk a ve středu odpoledne tímto výsledkem přehráli také účastníka I. A třídy, Sokol Bílá Třemešná.

Bílá Třemešná – Jaroměř 1:5

Úvodní minuty patřily spíše domácím, kteří byli nebezpečnějším týmem. I přesto bylo v úvodu šancí poskrovnu, ale hned ta první vážnější ze strany domácích skončila brankou. Otradovský zprava nacentroval a balón propadl mezi stopery k volnému domácímu hráči, který neměl problém do prázdné brány skórovat – 1:0. Jaroměř tato branka probrala a začala domácí přehrávat. Zaslouženého vyrovnání se dočkala pět minut před koncem poločasu, kdy míč putoval po ose Holub – Exnar – Škoda a posledně jmenovaný prostřelil do té doby velmi jistého Vočku – 1:1. Poté měla Jaroměř ještě dvě vyložené šance, ovšem ani jednu z nich v podání Škody nevyužila. První příležitost skončila na tyči a druhá těsně vedle.

Od začátku druhého poločasu byla Jaroměř lepším týmem, ovšem nemohla se dlouho prosadit. Druhý gól tak přišel ,,až" v 62. minutě. To Kašajík vybídl ke skórování Čenovského, který uklidil míč na zadní tyč – 1:2. O dvě minuty později to bylo už o dvě branky, kdy se po pěkné kombinaci prosadil angličanem Exnar – 1:3. V 67. minutě měl další loženku Škoda, ovšem ji trestuhodně nedal. V 79. minutě přihrál Kašajík nezištně na Čenovského, který pálil pod víko domácí branky – 1:4. Pět minut před vypršením řádné hrací doby postupoval sám na branku domácích Németh, ovšem šance se zalekl a jeho střela postrádala razanci. V 89. minutě centroval zprava Kučera a Čenovský si zopakoval svůj předchozí gól, když bombou pod víko zvýšil na konečných 1:5. Pro Čenovského to zároveň byla třetí branka v zápase.

Branky Jaroměře: 40. Škoda, 62., 79. a 88. Čenovský, 64. Exnar. Sestava Jaroměře: Schejbal (46. Ondráček) – Horák A. (70. Kučera), Rejchrt (46. Müller), Ruprich (46. Ruml), Ponikelský – Holub, Michálek – Exnar (78. Németh), Kašajík, Čenovský – Škoda.

(jl, mr)