Deváté místo a sedmnáct bodů. Je nováček soutěže s podzimem spokojený?

"Jako nováčka soutěže nás každý odsuzoval na sestup, ale pevně věřím, že tuto soutěž budeme hrát i příští rok. Můj tajný cíl bylo dvacet bodů po půlce soutěže a hrát střed tabulky, což se skoro povedlo. Jako nováček jsme tedy s podzimní částí spokojeni, ale na druhou stranu, pro jarní část soutěže je stále co zlepšovat," říká hrající trenér polické rezervy Jiří Tauc.

V začátku sezóny jste si několikrát posteskl nad zvláštním metrem sudích. Zvykli jste si na to, nebo vám to dělalo problémy až do konce podzimu?
Ano. Opravdu někteří rozhodčí v této soutěži mají zvláštní metr a hned první zápas nám to ukázal, ale zvykli jsme si a do konce podzimní části nebyl žádný větší problém.

Kádr polické rezervy je postaven okolo zkušených a fotbalově vyspělých hráčů. Nemohl by být právě vyšší věk osy týmu v jarní části limitující?
Je pravda, že osa týmu je postavena ze starších hráčů, ale určitě to nebude limitující v jarní části soutěže. Do kádru jsou vedle zkušených hráčů zapracováváni mladší hráči, kteří od starších získávají zkušenosti. Tak doufám, že si mladší hráči vezmou ponaučení od starších jak se hraje, a hlavně bojuje, a jednou je plnohodnotně nahradí.

Přes které týmy povede podle vás cesta za záchranou?
Soutěž je velmi vyrovnaná, a tak každý bod bude důležitý. Základem úspěchu bude dobrá zimní příprava a hlavně naplno bodovat na domácím hřišti. Zachránit se určitě bude chtít každý, protože, jak jsem říkal, soutěž je hodně vyrovnaná. Pár zápasů se nám nevydařilo, ale určitě každý je hratelný.