Kostelci vítězství hodně zhořklo

Červený Kostelec - Ve dvou utkáních nastříleli jedenáct branek – taková vizitka doprovodí nováčka krajského přeboru z Červeného Kostelce do úvodních kol jarní části této soutěže.

11.3.2008

test červenokostelecký fotbalistům moc nevyšel. Sice zdolali Českou Skalici, přitom však přišli o dva hráče, přičemž Martin Janko musel podstoupit operaci zlomené nohy. Foto: Zdeněk Majer

TJ Červený Kostelec – FK Náchod-Deštné B 5:0 (3:0).

Náchodští mladíci byli předposledním soupeřem domácích před zahájením mistrovské soutěže. V již tak prořídlém kádru domácích dal poslední podpásovku hráčům i celému vedení brankář Čejchan, který minulou středu oznámil, že přestupuje do Olympie Hradec. Přesto domácí zejména v úvodní půlhodině dokázali svého soupeře přehrát, v 6. minutě otevřel skóre Švertšal, o deset minut později dorážel a zvyšoval na 2:0 Liška. Na tříbrankový rozdíl do poločasu zvýšil Janko, jenž vyhrál běžecký souboj s jedním se soupeřových obránců. Ve druhé polovině se pak dvakrát prosadil nejlepší hráč v dresu Červeného Kostelce Kocián a zvýšil na pětibrankový rozdíl, což však bylo pro náchodské mladíky příliš kruté, neboť i ti si vypracovali nejméně tři gólové příležitosti, ale zradila je koncovka.

TJ Červený Kostelec – TJ Jiskra Česká Skalice 6:3 (4:2).

Hosté se již v 8. min. ujali vedení kanonýrem Valešem, když celá obrana domácích zaspala při standardní situaci. Liška však dvěma trefami z pokutových kopů výsledek otočil a na 3:1 po nádherné kombinační akci zvýšil Hála. Čtvrtou branku opět důsledným sledováním míče zajistil Hála. Po této brance došlo k velmi vážné situaci, když byl neúmyslně zraněn útočník Janko a se zlomeninou nohy a s přetrhanými vazy byl odvezen do nemocnice. Domácí pak ve svém úsilí polevili a hostující Srkal z trestného kopu snížil na 2:4. Ve druhém poločase již utkání nemělo takovou úroveň, domácím se však přece jen podařilo skórovat, zásluhou Hály, za hosty snížil z pokutového kopu Chmelík. Konečnou podobu výsledku pak dal hostující Vít, který si srazil do vlastní sítě Hálův přízemní centr. V tomto utkání kromě zlomeniny Janka byl zraněn v domácím dresu i Švetšal, a tak domácí před úvodním mistrovskými utkání jsou ve velmi těžké situaci, neboť už tak prořídlý kádr přišel o dva hráče.

Jan Jebavý, trenér Červeného Kostelce: „Svým jménem i jménem celého kolektivu přejeme Martinu Jankovi brzké uzdravení.“

11.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Navštivte svou okresní redakci Deníku, kde najdete formulář pro vaše přání.

Vaše přání může zaznít v chrámu ve Vídni

Konec ledna bude patřit nadějím

Motocyklisté uzavírali sezonu dvakrát

Náchodsko - Každá ze dvou pořadatelských organizací bilancovala zvlášť.

Požár zcela zničil sklep

Broumov /OHLÉDNUTÍ/ - Broumovští profesionální a dobrovolní hasiči spolu s podnikovými hasiči VEBA Broumov byli v týdnu přivoláni do ulice Na Výsluní v Broumově. Došlo zde k výbuchu kotle v rodinném domě.

S prezidentem si Dostálová rozumí. Oba chtějí investovat

Východní Čechy - Ostře žluté sáčko, široký úsměv a blonďatá hříva, to jsou poznávací znaky Kláry Dostálové, díky nimž ji na povolebních setkáních v centrále hnutí ANO nelze přehlédnout.

Šachisté Náchoda střety se soupeři z Jaroměře nezvládli

Náchodsko - Krajský přebor šachových družstev přinesl ve svém čtvrtém kole první okresní derby. V něm se střetla náchodská rezerva s jaroměřskou Jiskrou, která si nakonec připsala hodně hladké vítězství.