V posledním lednovém týdnu vyjížděli o půl deváté večer do Lhoty za Červeným Kostelcem, kde došlo ke sražení osoby vlakem, která šla podél kolejí. Hasiči jí poskytli předlékařskou pomoc a poté ji předali ZZS Náchod, která ji transportovala do nemocnice.

Vysvobozovat museli i z WC

Kuriózní výjezd čekal hasiče v posledním lednovém týdnu, kdy byli v podvečer přivoláni na otevření dveří od záchodu, kde byla uvězněná osoba.

Poté takřka hned odjížděli k dopravní nehodě. Osobní automobil vyjel v ulici Náchodská ze silnice na chodník, kde se střetl s chodcem, načež vozidlo porazilo plot a hlavní uzávěr plynu (HUP) u přilehlého domu.

Hasiči po příjezdu poskytli zraněnému chodci předlékařskou pomoc a následně pomohli záchranné službě s naložením pacienta do sanitky, která ho odvezla na další vyšetření do nemocnice. Hasiči havarované vozidlo zabezpečili proti požáru a zkontrolovali HUP, zda nedošlo k úniku plynu, což se nepotvrdilo.

Na konci ledna je čekal ještě výjezd do Červené Hory, kde na silnici spadly dva stromy, čímž se stala neprůjezdná. Hasiči pomocí motorové pily stromy rozřezali a komunikaci uklidili.

Při nehodě se zranili čtyři lidé

K vážné dopravní nehodě byli kostelečtí hasiči přivoláni v polovině února krátce po poledni.

Po příjezdu první jednotky bylo zjištěno, že se při nehodě zranily čtyři osoby. Pro jednu z nich přilétla Letecká záchranná služba z Hradce Králové a převezla ji do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Hasiči provedli protipožární opatření na vozidlech a následně pomohli s jejich naložením na odtah.

V únoru vyjížděli i mimo okres, a to do Rtyně v Podkrkonoší, kde osobní automobil narazil do schodiště u přilehlého domu. Při nehodě se lehce zranil jeden člověk. Zraněného převezla Báňská záchranná služba z Odolova do nemocnice na další vyšetření. Hasiči vozidlo zajistili proti požáru.

Vyzkoušeli si jak funguje defibrilátor

Zatím poslední výjezd měli hasiči minulý čtvrtek o půl osmé večer, kdy byli na žádost zdravotnické záchranné služby přivoláni k resuscitaci pacienta. Červenokostelecká jednotka použila automatizovaný externí defibrilátor (AED).