Rozdíl mezi klasickými kuželkami a bowlingem je v podstatě prostý, kuželky se koulí s devíti figurami, na bowlingu se staví deset kuželek. Rozdíl je také ve tvaru a velikosti koulí. Bowling má zřejmě své kořeny v Americe, ale ani dětem z Velké Bukoviny není cizí. V jaroměřské kuželně se tak odehrály lité boje.

Vedle bowlingu si mladí hasiči vyzkoušeli v Jaroměři též virtuální střelnici a šipky. Děcka si pak vychutnala občerstvení a domů se nikomu nechtělo. Až taková to byla zábava.

Hasiči Adršpach a spolek Á-dráček uspořádali v závodní jídelně Continentalu v Horním Adršpachu dětský karneval. Díky tomu, že je přestupný rok, tak se akce odehrála 29. února. Dětí přišlo více než dost. Program pro ně připravily vosy z agentury VOSA jede. A byl to originální karneval se spoustou legrace a dobrého občerstvení. Děti si také zasoutěžily. Například měly za úkol namalovat sněhuláka, když už se jim ho ve skutečnosti v letošní zimě „nezimě“ nepodařilo postavit. A úkoly byly připravené i pro příchozí z řad dospělých. Ti museli nafouknout žížalu a vosy si s dětmi zatím zatancovaly na písničku „Chytila jsem na pasece žížalu“.

Jan Holý